Supporters PSV niet welkom bij PSG én in Parijs
EINDHOVEN (ANP) - PSV mag van de Franse autoriteiten geen supporters meenemen naar het uitduel met Paris Saint-Germain in de Champions League op 22 oktober. Er geldt voor de aanhang van de landskampioen een algeheel reisverbod naar en binnen Parijs, meldt PSV, dat laat weten het besluit te hebben aangevochten.
De Eindhovenaren zeggen dat het besluit "totaal onverwacht" komt. De Franse politie beroept zich volgens PSV op ongeregeldheden met supporters uit het verleden, met name rond de wedstrijd tegen RC Lens een jaar geleden.
PSV en andere betrokken partijen hebben het besluit op alle niveaus aangevochten. Ook heeft de club aangeboden extra maatregelen te nemen om problemen te voorkomen. Dat heeft tot teleurstelling van PSV niet het gewenste resultaat opgeleverd.
PSV zegt het besluit van de Franse autoriteiten en de timing ervan te betreuren. Alle voorbereidingen waren al getroffen en er zijn veel kosten gemaakt, meldt de club. En de selectie van coach Peter Bosz rekende op de steun van de eigen aanhang. De Brabantse club meldt dat de 2000 supporters die via PSV een kaart voor deze wedstrijd hadden gekocht het volledige aankoopbedrag terugkrijgen.
Meer uit Voetbal
LE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.
10 uur geledenLEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.
12 uur geledenALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
15 uur geledenHENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.
17 uur geleden