Supporters PSV niet welkom bij PSG én in Parijs
EINDHOVEN (ANP) - PSV mag van de Franse autoriteiten geen supporters meenemen naar het uitduel met Paris Saint-Germain in de Champions League op 22 oktober. Er geldt voor de aanhang van de landskampioen een algeheel reisverbod naar en binnen Parijs, meldt PSV, dat laat weten het besluit te hebben aangevochten.
De Eindhovenaren zeggen dat het besluit "totaal onverwacht" komt. De Franse politie beroept zich volgens PSV op ongeregeldheden met supporters uit het verleden, met name rond de wedstrijd tegen RC Lens een jaar geleden.
PSV en andere betrokken partijen hebben het besluit op alle niveaus aangevochten. Ook heeft de club aangeboden extra maatregelen te nemen om problemen te voorkomen. Dat heeft tot teleurstelling van PSV niet het gewenste resultaat opgeleverd.
PSV zegt het besluit van de Franse autoriteiten en de timing ervan te betreuren. Alle voorbereidingen waren al getroffen en er zijn veel kosten gemaakt, meldt de club. En de selectie van coach Peter Bosz rekende op de steun van de eigen aanhang. De Brabantse club meldt dat de 2000 supporters die via PSV een kaart voor deze wedstrijd hadden gekocht het volledige aankoopbedrag terugkrijgen.
Meer uit Voetbal
TOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste groepstraining voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Bondscoach Ronald Koeman staat met 27 spelers op het veld in Zeist. Ze worden aangemoedigd door 1500 veelal jonge fans die een kaartje hebben bemachtigd voor de oefensessie.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van Liverpool heeft op Instagram Arne Slot bedankt. De Nederlandse trainer werd zaterdag ontslagen bij de Engelse club.
2 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - De voetballers van Zuid-Afrika hebben door visumproblemen vertraging opgelopen bij hun reis naar Mexico, waar ze de openingswedstrijd van het WK voetbal spelen. Zuid-Afrika speelt op 11 juni het eerste duel met gastland Mexico, dat het toernooi organiseert met de Verenigde Staten en Canada.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay heeft volledig deelgenomen aan de eerste groepstraining van het Nederlands elftal voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De topscorer aller tijden van Oranje oefende voor 1500 toeschouwers in Zeist.
2 uur geledenGLASGOW (ANP/BELGA) - Bondscoach Steve Clarke van Schotland heeft Tyler Fletcher van Manchester United opgeroepen voor het WK voetbal als vervanger van Billy Gilmour. De middenvelder van Napoli liep zaterdag een knieblessure op tijdens het gewonnen oefenduel met Curaçao (4-1).
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Adi Hütter keert terug als trainer van Eintracht Frankfurt. De 56-jarige Oostenrijker is de opvolger van de onlangs vertrokken Albert Riera. Hij tekent een contract tot de zomer van 2029 bij de club waar hij tussen 2018 en 2021 ook al trainer was.
4 uur geleden