Supporters PSV niet welkom bij PSG én in Parijs
EINDHOVEN (ANP) - PSV mag van de Franse autoriteiten geen supporters meenemen naar het uitduel met Paris Saint-Germain in de Champions League op 22 oktober. Er geldt voor de aanhang van de landskampioen een algeheel reisverbod naar en binnen Parijs, meldt PSV, dat laat weten het besluit te hebben aangevochten.
De Eindhovenaren zeggen dat het besluit "totaal onverwacht" komt. De Franse politie beroept zich volgens PSV op ongeregeldheden met supporters uit het verleden, met name rond de wedstrijd tegen RC Lens een jaar geleden.
PSV en andere betrokken partijen hebben het besluit op alle niveaus aangevochten. Ook heeft de club aangeboden extra maatregelen te nemen om problemen te voorkomen. Dat heeft tot teleurstelling van PSV niet het gewenste resultaat opgeleverd.
PSV zegt het besluit van de Franse autoriteiten en de timing ervan te betreuren. Alle voorbereidingen waren al getroffen en er zijn veel kosten gemaakt, meldt de club. En de selectie van coach Peter Bosz rekende op de steun van de eigen aanhang. De Brabantse club meldt dat de 2000 supporters die via PSV een kaart voor deze wedstrijd hadden gekocht het volledige aankoopbedrag terugkrijgen.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
30 minuten geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
19 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
21 uur geleden