Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supporters PSV: meldplicht bij stadionverbod moet er komen

Supporters PSV: meldplicht bij stadionverbod moet er komen

EINDHOVEN (ANP) - Een meldplicht voor fans met een stadionverbod moet er nu echt gaan komen. Deze dringende oproep doet Rob Bogaarts, de voorzitter van de supportersvereniging van PSV, nadat een PSV-supporter tijdens de wedstrijd in de Europa League tegen Sevilla de doelman van de Spaanse club had aangevallen. Volgens Bogaarts was bij velen bekend dat de 20-jarige man uit Roermond een stadionverbod had.

"Ik weet dat PSV er van alles aan probeert te doen, maar het huidige systeem is absoluut niet waterdicht. Daarom kan er zonder meldplicht nooit een einde komen aan dit soort acties. Het is nu te makkelijk om toch het stadion binnen te komen. Daarom moet er nu echt een meldplicht komen, want dit zorgt weer voor een enorm grote schade voor PSV", aldus Bogaarts. "We voelen ons door de overheid in de steek gelaten, want PSV kan dit niet alleen."

Bij de meldplicht die Bogaarts voor ogen heeft, zouden supporters met een stadionverbod zich tijdens de wedstrijden van hun club in een andere stad bij de politie moeten melden.

Contributie

Bogaarts hoopt ook dat de supporter die donderdag het veld betrad "keihard" gestraft wordt. Volgens Bogaarts was de man geen lid meer van de supportersvereniging omdat hij zijn contributie niet heeft betaald. "Maar hij wordt hoe dan ook geroyeerd."

De supporter die doelman Marko Dmitrovic aanviel, zit nog vast.

Meer uit Binnenland

A12 bij Den Haag weer toegankelijk na XR-blokkade

DEN HAAG (ANP) - De A12 bij Den Haag is zondag vanaf 14.30 uur weer vrijgegeven voor verkeer na een blokkade van Extinction Rebellion (XR). Ongeveer dertig leden van de klimaatactiegroep liepen rond 13.00 uur de oprit naar de Utrechtsebaan bij het Malieveld op. Zoals bij eerdere acties gaf de burgemeester van Den Haag vrijwel direct de aanwijzing de blokkade te beëindigen.

1 uur geleden
Klimaatactiegroep XR blokkeert opnieuw A12 bij Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Extinction Rebellion (XR) heeft zondagmiddag opnieuw de A12 in Den Haag geblokkeerd. Activisten betraden rond 13.00 uur de oprit naar de Utrechtsebaan bij het Malieveld, vanaf een zebrapad op de kruising met de Zuid-Hollandlaan.

2 uur geleden
Man (19) aangehouden na schieten op festival in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft zondagochtend in Zwijndrecht een 19-jarige man uit die plaats aangehouden na een schietincident op een Amsterdams festival zaterdagavond. Daarbij raakten een man en een vrouw gewond.

3 uur geleden
Kind overleden door ongeluk op afrit A28 bij Beilen

BEILEN (ANP) - Op de A28 bij het Drentse Beilen is zondagochtend een kind overleden door een eenzijdig ongeluk, meldt de politie. Het ongeval gebeurde rond 08.50 uur op de afrit van de snelweg. In de auto zaten nog vier andere mensen: twee volwassenen en twee kinderen. Zij zijn zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht.

4 uur geleden
Man die overleed tijdens aanhouding is 51-jarige Rotterdammer

ROTTERDAM (ANP) - De man die zaterdagavond overleed tijdens een aanhouding door de politie in Rotterdam is een 51-jarige man uit die stad. Dat meldt het Openbaar Ministerie zondagochtend.

6 uur geleden
Muggenarme zomer door droogte en hitte

WAGENINGEN (ANP) - Deze zomer kende relatief weinig muggenoverlast, meldt de website Nature Today. Volgens onderzoekers van Wageningen University & Research (WUR) komt dit waarschijnlijk door de extreme droogte en hoge temperaturen van de afgelopen tijd.

7 uur geleden
Persoon overleden bij aanhouding Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een man is zaterdagavond overleden bij een aanhouding door de politie in Rotterdam. Hij werd op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid aangehouden na een controle op zijn identiteitsbewijs. "Agenten hielden hem aan na een melding over een gestolen fatbike. Hij kon geen id-bewijs tonen", aldus de politiewoordvoerder.

15 uur geleden