Supporters PSV: meldplicht bij stadionverbod moet er komen
EINDHOVEN (ANP) - Een meldplicht voor fans met een stadionverbod moet er nu echt gaan komen. Deze dringende oproep doet Rob Bogaarts, de voorzitter van de supportersvereniging van PSV, nadat een PSV-supporter tijdens de wedstrijd in de Europa League tegen Sevilla de doelman van de Spaanse club had aangevallen. Volgens Bogaarts was bij velen bekend dat de 20-jarige man uit Roermond een stadionverbod had.
"Ik weet dat PSV er van alles aan probeert te doen, maar het huidige systeem is absoluut niet waterdicht. Daarom kan er zonder meldplicht nooit een einde komen aan dit soort acties. Het is nu te makkelijk om toch het stadion binnen te komen. Daarom moet er nu echt een meldplicht komen, want dit zorgt weer voor een enorm grote schade voor PSV", aldus Bogaarts. "We voelen ons door de overheid in de steek gelaten, want PSV kan dit niet alleen."
Bij de meldplicht die Bogaarts voor ogen heeft, zouden supporters met een stadionverbod zich tijdens de wedstrijden van hun club in een andere stad bij de politie moeten melden.
Contributie
Bogaarts hoopt ook dat de supporter die donderdag het veld betrad "keihard" gestraft wordt. Volgens Bogaarts was de man geen lid meer van de supportersvereniging omdat hij zijn contributie niet heeft betaald. "Maar hij wordt hoe dan ook geroyeerd."
De supporter die doelman Marko Dmitrovic aanviel, zit nog vast.
Meer uit Binnenland
LEIDEN (ANP) - De alarmcentrale Eurocross waarschuwt voor de risico's van rijden op een scooter in het buitenland. Dit jaar kreeg de centrale al 247 meldingen van Nederlanders die betrokken waren bij een scooterongeluk op reis. Dat is meer dan in heel 2025 werden gemeld.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In 2035 moeten er 25.000 ambtenaren minder bij de rijksoverheid werken dan nu het geval is. Dat bevestigt een woordvoerder van staatssecretaris Eric van der Burg (Slagvaardige Overheid) na een interview in het AD van de VVD-bewindspersoon. Het kabinet wil in totaal 3,5 miljard euro bezuinigen op de overheid.
32 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De Sonja Barend Award, de prijs voor het beste interview van het afgelopen tv-seizoen, is dit jaar gewonnen door Sven Kockelmann. De presentator krijgt de prijs voor zijn gesprek met vertrekkend premier Dick Schoof in een speciale uitzending van Café Kockelmann op NPO 2.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door een boom op het spoor rijden er zondagavond geen treinen tussen Haarlem en Zandvoort. Ook tussen Haarlem en Amsterdam Centraal is het treinverkeer verstoord omdat er een boom op het spoor ligt: op dat traject rijden minder sprinters. De hinder houdt in beide gevallen naar verwachting tot ongeveer 23.15 uur aan, is te zien in de reisplanner van de NS.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In een appartement in Eindhoven is zondag een vrouw "onder verdachte omstandigheden" dood gevonden. De politie heeft in de buurt een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar overlijden.
12 uur geledenSCHIERMONNIKOOG (ANP) - Het aantal gewonden op het vrachtschip UHL Freedom is bijgesteld van vijf naar drie, meldt de kustwacht zondag. Twee van de drie gewonden zijn naar het ziekenhuis vervoerd. Het is niet bekend hoe het met de derde gewonde gaat.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is dit weekend een vrouw zwaargewond geraakt door een zware mishandeling tijdens een feest. Het incident gebeurde zaterdagochtend vroeg, meldt de politie zondag.
15 uur geleden