Supporters NEC boos over Vitesse-ban: competitievervalsing
NIJMEGEN (ANP) - De supportersvereniging van NEC is "zwaar teleurgesteld" dat er geen uitsupporters welkom zijn bij de wedstrijd tegen Vitesse op zondag 7 april in Arnhem. "Het is zware competitievervalsing voor NEC dat het nu niet gesteund wordt door de trouwe aanhang", aldus de vereniging. Vitesse meldde eerder dat op verzoek van de club de lokale driehoek (politie, gemeente en justitie) dit besluit heeft genomen, omdat er zorgen waren over het kunnen waarborgen van de veiligheid.
"Als onze supporters in het stadion een doelwit kunnen zijn, dan zijn de spelers het helemaal. Bij de wedstrijd Vitesse - Feyenoord is reeds gebleken dat supporters het veld eenvoudig kunnen betreden", valt te lezen op de website van de supportersvereniging, die schrijft dat dit gedrag niet beloond zou moeten worden.
De vereniging, die de supporters oproept om niet af te reizen naar Arnhem, wil dat NEC met de KNVB in gesprek gaat om tot een alternatief te komen. "We hopen en rekenen erop dat voor onze supporters de mogelijkheid is om de wedstrijd gezamenlijk bij de Goffert te kijken (tenzij de wedstrijd op een andere locatie wordt gespeeld). Daarvoor zijn we reeds in gesprek met NEC en rekenen we ook op medewerking van de lokale autoriteiten", aldus de supportersvereniging.
NEC heeft als nummer 6 van de Eredivisie zicht op de play-offs om Europees voetbal. Nummer 17 Vitesse strijdt tegen degradatie.
Meer uit Voetbal
WERKENDAM (ANP) - FC Utrecht heeft zich in de eerste ronde van de KNVB-beker niet laten verrassen door de amateurs van Kozakken Boys. Op bezoek in Werkendam op Sportpark De Zwaaier boekte de ploeg van trainer Anthony Correia een magere 1-0-overwinning.
1 uur geledenLA PLATA (ANP) - De voetbalsters van Argentinië en Duitsland openen in november een stadion dat de naam draagt van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona. Het gerenoveerde Estadio Único Diego Armando Maradona in de stad La Plata wordt het nieuwe thuis van de Argentijnse nationale elftallen. De oefenwedstrijd tussen Argentinië en Duitsland vindt in de nacht van 29 op 30 november plaats.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de kwartfinale van de League Cup. De club schakelde Chelsea uit na strafschoppen. De stand na reguliere speeltijd was 1-1. Liverpool won de strafschoppenserie met 6-5.
19 uur geledenMAASSLUIS (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de tweede ronde van de KNVB-beker. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior Maassluis (0-2), de nummer 3 van de derde divisie.
19 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft Jurgen Streppel teruggehaald en aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. De 57-jarige coach had van 2011 tot 2016 al eens de leiding bij de Tilburgers en moet de club dit seizoen behoeden voor degradatie. Hij heeft een contract getekend tot het einde van het seizoen, meldt de hekkensluiter van de Eredivisie.
1 dag geledenZWOLLE (ANP) - Voor PEC Zwolle is het bekeravontuur al na een ronde voorbij. De nummer 15 van de Eredivisie verloor voor eigen publiek van TOP Oss (1-2), de nummer 14 van de eerste divisie.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is in de eerste ronde van de KNVB-beker in eigen huis uitgeschakeld door Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Danny Buijs bleek op Het Kasteel de betere na strafschoppen, na een stand van 2-2 na reguliere speeltijd en verlenging.
1 dag geleden