Supporters NEC boos over Vitesse-ban: competitievervalsing
NIJMEGEN (ANP) - De supportersvereniging van NEC is "zwaar teleurgesteld" dat er geen uitsupporters welkom zijn bij de wedstrijd tegen Vitesse op zondag 7 april in Arnhem. "Het is zware competitievervalsing voor NEC dat het nu niet gesteund wordt door de trouwe aanhang", aldus de vereniging. Vitesse meldde eerder dat op verzoek van de club de lokale driehoek (politie, gemeente en justitie) dit besluit heeft genomen, omdat er zorgen waren over het kunnen waarborgen van de veiligheid.
"Als onze supporters in het stadion een doelwit kunnen zijn, dan zijn de spelers het helemaal. Bij de wedstrijd Vitesse - Feyenoord is reeds gebleken dat supporters het veld eenvoudig kunnen betreden", valt te lezen op de website van de supportersvereniging, die schrijft dat dit gedrag niet beloond zou moeten worden.
De vereniging, die de supporters oproept om niet af te reizen naar Arnhem, wil dat NEC met de KNVB in gesprek gaat om tot een alternatief te komen. "We hopen en rekenen erop dat voor onze supporters de mogelijkheid is om de wedstrijd gezamenlijk bij de Goffert te kijken (tenzij de wedstrijd op een andere locatie wordt gespeeld). Daarvoor zijn we reeds in gesprek met NEC en rekenen we ook op medewerking van de lokale autoriteiten", aldus de supportersvereniging.
NEC heeft als nummer 6 van de Eredivisie zicht op de play-offs om Europees voetbal. Nummer 17 Vitesse strijdt tegen degradatie.
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
52 minuten geledenLONDEN (ANP) - Bournemouth blijft in de race om een ticket voor Europees voetbal volgend seizoen. De club verstevigde met een uitzege op Fulham (0-1) de zesde positie in de Premier League.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de derde plaats in de Bundesliga en daarmee een ticket voor de Champions League veiliggesteld. De ploeg van trainer Ole Werner won in eigen huis met 2-1 van St. Pauli, dat door de nederlaag moet vrezen voor degradatie.
2 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Pierre-Emerick Aubameyang is uit de selectie van Olympique Marseille gezet. De 36-jarige spits heeft volgens veel Franse media tijdens een trainingskamp een brandblusser leeggespoten over een slapend lid van de technische staf.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Reisorganisatie Corendon stopt na het WK van 2026 met het sponsoren van de nationale voetbalploeg van Curaçao. Topman Atilay Uslu was volgens veel media een groot voorstander van de terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. Hij belooft wel alle financiële verplichtingen tot en met het WK na te komen. "Ik ben een man van mijn woord", verklaarde hij aan de krant Èxtra.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft thuis niet kunnen winnen van Chelsea. Trainer Arne Slot moest in het duel op Anfield genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel. Gravenberch scoorde voor Liverpool.
4 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Mats Wieffer mist zaterdag de wedstrijd van Brighton & Hove Albion tegen Wolverhampton Wanderers. De Nederlander was een twijfelgeval, maar niet op tijd fit. Trainer Fabian Hürzeler liet in aanloop naar het duel in de Premier League weten dat hij een 'lichte enkelblessure' heeft.
4 uur geleden