Supporters NEC boos over Vitesse-ban: competitievervalsing
NIJMEGEN (ANP) - De supportersvereniging van NEC is "zwaar teleurgesteld" dat er geen uitsupporters welkom zijn bij de wedstrijd tegen Vitesse op zondag 7 april in Arnhem. "Het is zware competitievervalsing voor NEC dat het nu niet gesteund wordt door de trouwe aanhang", aldus de vereniging. Vitesse meldde eerder dat op verzoek van de club de lokale driehoek (politie, gemeente en justitie) dit besluit heeft genomen, omdat er zorgen waren over het kunnen waarborgen van de veiligheid.
"Als onze supporters in het stadion een doelwit kunnen zijn, dan zijn de spelers het helemaal. Bij de wedstrijd Vitesse - Feyenoord is reeds gebleken dat supporters het veld eenvoudig kunnen betreden", valt te lezen op de website van de supportersvereniging, die schrijft dat dit gedrag niet beloond zou moeten worden.
De vereniging, die de supporters oproept om niet af te reizen naar Arnhem, wil dat NEC met de KNVB in gesprek gaat om tot een alternatief te komen. "We hopen en rekenen erop dat voor onze supporters de mogelijkheid is om de wedstrijd gezamenlijk bij de Goffert te kijken (tenzij de wedstrijd op een andere locatie wordt gespeeld). Daarvoor zijn we reeds in gesprek met NEC en rekenen we ook op medewerking van de lokale autoriteiten", aldus de supportersvereniging.
NEC heeft als nummer 6 van de Eredivisie zicht op de play-offs om Europees voetbal. Nummer 17 Vitesse strijdt tegen degradatie.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP/DPA) - Roberto Mancini keert na drie jaar terug als bondscoach van de Italiaanse voetballers. Dat heeft de voorzitter van de Italiaanse voetbalbond, Giovanni Malagò, in Rome bekendgemaakt.
1 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Doelman Timon Wellenreuther kan de komende weken niet in actie komen voor zijn nieuwe club VfL Wolfsburg. De van Feyenoord overgekomen keeper heeft vrijdag een knieblessure opgelopen tijdens het vriendschappelijke duel met Olympique Lyon. Dat meldt de Duitse club dinsdag.
1 uur geledenROME (ANP/DPA) - Roberto Mancini staat op het punt om opnieuw bondscoach van Italië te worden. Dat melden verschillende media. De 61-jarige trainer moet de opvolger worden van de in april vertrokken bondscoach Gennaro Gattuso. Onder zijn leiding wist Italië zich niet te plaatsen voor het afgelopen WK. Het land ontbrak zo voor de derde keer op rij op het mondiale toernooi.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri mist de start van het seizoen met Manchester City. De 30-jarige Spaanse middenvelder heeft een kleine rugoperatie ondergaan, meldt de Engelse club.
2 uur geledenIPSWICH (ANP) - Kjell Scherpen keept komend seizoen in de Premier League. Het gepromoveerde Ipswich Town neemt de 26-jarige Nederlander over van de Belgische club Union. Scherpen ondertekent een contract voor vier jaar.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de Belgische voetbalster Sari Kees vastgelegd. De 25-jarige verdedigster komt transfervrij over van Leicester City en tekent een contract tot de zomer van 2029.
3 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Zwitserland is in de kwartfinale van het wereldkampioenschap voetbal tegen Argentinië benadeeld. Dat is de conclusie van de internationale spelregelorganisatie IFAB, die dinsdag aangeeft dat de videoscheidsrechter (VAR) niet had moeten ingrijpen voordat de Zwitserse international Breel Embolo een rode kaart kreeg.
4 uur geleden