Supporters Maccabi Haifa slachtoffer van antisemitisme in Berlijn
BERLIJN (ANP) - De Duitse politie heeft een onderzoek ingesteld naar antisemitische aanvallen op supporters van de Israëlische club Maccabi Haifa tijdens de Conference League-wedstrijd tegen Union Berlin. De twee tegenstanders van Feyenoord in poule E speelden donderdag in het Olympisch Stadion van Berlijn tegen elkaar. De Duitse club won met 3-0.
Een agent in burger observeerde een man die probeerde "een vlag van de staat Israël aan te steken met een aansteker", aldus een politiewoordvoerster. De Berlijnse politie onderzoekt ook andere incidenten: een fan zou de Hitlergroet hebben gebracht op het einde van de wedstrijd. De supporter werd geïdentificeerd en zal zich binnenkort moeten verantwoorden voor zijn daden.
"Dit gedrag is schandelijk en ontoelaatbaar," aldus Dirk Zingler, voorzitter van Union Berlin. Hij legde een verklaring af waarin hij zich verontschuldigde aan diegenen die het doelwit waren van de beledigingen. "Antisemitisme is helaas nog steeds aanwezig in onze samenleving, ook in de stadions. We zullen discriminatie nooit tolereren. Het is belangrijk dat we waakzaam blijven en onvermoeibaar werken aan het bestrijden van dit soort incidenten."
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/BELGA/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft Maleisië drie reglementaire nederlagen opgelegd wegens het opstellen van niet-speelgerechtigde spelers. Het land stelde zeven spelers op, onder wie de in Leidschendam geboren Hector Hevel, die geen familieband hebben met Maleisië.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het bekertoernooi begonnen met een eenvoudige thuiszege op GVVV. Na vroege treffers van Guus Til en Paul Wanner leek de score hoog uit te gaan vallen in Eindhoven, maar de nummer 8 van de tweede divisie hield de schade beperkt tot 3-0.
14 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.
16 uur geledenDOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.
21 uur geleden