Supporters Maccabi Haifa slachtoffer van antisemitisme in Berlijn
BERLIJN (ANP) - De Duitse politie heeft een onderzoek ingesteld naar antisemitische aanvallen op supporters van de Israëlische club Maccabi Haifa tijdens de Conference League-wedstrijd tegen Union Berlin. De twee tegenstanders van Feyenoord in poule E speelden donderdag in het Olympisch Stadion van Berlijn tegen elkaar. De Duitse club won met 3-0.
Een agent in burger observeerde een man die probeerde "een vlag van de staat Israël aan te steken met een aansteker", aldus een politiewoordvoerster. De Berlijnse politie onderzoekt ook andere incidenten: een fan zou de Hitlergroet hebben gebracht op het einde van de wedstrijd. De supporter werd geïdentificeerd en zal zich binnenkort moeten verantwoorden voor zijn daden.
"Dit gedrag is schandelijk en ontoelaatbaar," aldus Dirk Zingler, voorzitter van Union Berlin. Hij legde een verklaring af waarin hij zich verontschuldigde aan diegenen die het doelwit waren van de beledigingen. "Antisemitisme is helaas nog steeds aanwezig in onze samenleving, ook in de stadions. We zullen discriminatie nooit tolereren. Het is belangrijk dat we waakzaam blijven en onvermoeibaar werken aan het bestrijden van dit soort incidenten."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
49 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.
52 minuten geledenSÃO PAULO (ANP) - Fernando Diniz is de nieuwe trainer van Corinthians. De oud-bondscoach van de Braziliaanse voetballers ondertekent een contract tot het einde van het jaar, meldt de club van Oranje-international Memphis Depay.
2 uur geledenNAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
13 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
14 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
15 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
16 uur geleden