Supporters Maccabi Haifa slachtoffer van antisemitisme in Berlijn
BERLIJN (ANP) - De Duitse politie heeft een onderzoek ingesteld naar antisemitische aanvallen op supporters van de Israëlische club Maccabi Haifa tijdens de Conference League-wedstrijd tegen Union Berlin. De twee tegenstanders van Feyenoord in poule E speelden donderdag in het Olympisch Stadion van Berlijn tegen elkaar. De Duitse club won met 3-0.
Een agent in burger observeerde een man die probeerde "een vlag van de staat Israël aan te steken met een aansteker", aldus een politiewoordvoerster. De Berlijnse politie onderzoekt ook andere incidenten: een fan zou de Hitlergroet hebben gebracht op het einde van de wedstrijd. De supporter werd geïdentificeerd en zal zich binnenkort moeten verantwoorden voor zijn daden.
"Dit gedrag is schandelijk en ontoelaatbaar," aldus Dirk Zingler, voorzitter van Union Berlin. Hij legde een verklaring af waarin hij zich verontschuldigde aan diegenen die het doelwit waren van de beledigingen. "Antisemitisme is helaas nog steeds aanwezig in onze samenleving, ook in de stadions. We zullen discriminatie nooit tolereren. Het is belangrijk dat we waakzaam blijven en onvermoeibaar werken aan het bestrijden van dit soort incidenten."
Meer uit Voetbal
EAST RUTHERFORD (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is aangekomen in het New York New Jersey Stadium waar zondag de WK-finale wordt gespeeld.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Jürgen Klopp is weer een stap dichter bij het bondscoachschap van de Duitse voetballers. De oud-trainer van Liverpool heeft een akkoord bereikt over een vertrek bij Red Bull, zijn huidige werkgever, waar hij hoofd voetbalzaken is.
3 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - De Spaanse oud-wereldkampioen Joan Capdevila (48) is toch bij de WK-finale in East Rutherford aanwezig. De voetballer dreigde de eindstrijd tussen Spanje en Argentinië te missen omdat hij geen inreisvisum kreeg. Capdevila vroeg daarna met succes via X om hulp bij de Amerikaanse president Donald Trump, de Spaanse minister van Sport en de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Didier Deschamps hield een slecht gevoel over aan zijn laatste duel als bondscoach van Frankrijk. In de wedstrijd om de derde plaats op het wereldkampioenschap voetbal leidde Engeland halverwege al met 4-0 in Miami. Frankrijk kwam na rust bijna langszij, maar verloor met 6-4.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De ticketprijzen voor de WK-finale van zondag tussen titelverdediger Argentinië en Spanje blijven maar stijgen. De goedkoopste kaartjes kostten zaterdagmiddag 8400 euro, zo blijkt uit gegevens van TicketData.com. Afgelopen maandag werden er nog tickets voor ruim 5700 euro verkocht.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - Arsène Wenger weet nog niet of de wedstrijden op het volgende WK halverwege beide helften een drinkpauze krijgen. "We moeten na dit WK analyseren wat de impact van deze beslissing was", zei het hoofd voetbalontwikkeling bij de FIFA tijdens een persconferentie.
1 dag geledenEAST HANOVER (ANP/RTR) - De laatste training van Spanje voorafgaand aan de finale van het WK tegen Argentinië is afgelast. Het onweerde zo heftig dat de spelers van de Europees kampioen niet op het veld van het Melanie Lane-trainingscomplex in New Jersey verschenen.
1 dag geleden