Supporters Maccabi Haifa slachtoffer van antisemitisme in Berlijn
BERLIJN (ANP) - De Duitse politie heeft een onderzoek ingesteld naar antisemitische aanvallen op supporters van de Israëlische club Maccabi Haifa tijdens de Conference League-wedstrijd tegen Union Berlin. De twee tegenstanders van Feyenoord in poule E speelden donderdag in het Olympisch Stadion van Berlijn tegen elkaar. De Duitse club won met 3-0.
Een agent in burger observeerde een man die probeerde "een vlag van de staat Israël aan te steken met een aansteker", aldus een politiewoordvoerster. De Berlijnse politie onderzoekt ook andere incidenten: een fan zou de Hitlergroet hebben gebracht op het einde van de wedstrijd. De supporter werd geïdentificeerd en zal zich binnenkort moeten verantwoorden voor zijn daden.
"Dit gedrag is schandelijk en ontoelaatbaar," aldus Dirk Zingler, voorzitter van Union Berlin. Hij legde een verklaring af waarin hij zich verontschuldigde aan diegenen die het doelwit waren van de beledigingen. "Antisemitisme is helaas nog steeds aanwezig in onze samenleving, ook in de stadions. We zullen discriminatie nooit tolereren. Het is belangrijk dat we waakzaam blijven en onvermoeibaar werken aan het bestrijden van dit soort incidenten."
Meer uit Voetbal
ZENICA (ANP/BELGA) - De Italiaanse bondscoach Gennaro Gattuso is "helemaal leeg" nadat zijn land voor de derde keer op rij het WK voetbal is misgelopen. "Dit doet pijn. Mijn spelers hebben er alles aan gedaan. We hadden deze kwalificatie zo hard nodig. Voor onszelf, onze families, het Italiaanse voetbal en het hele land", zei de oud-international na de nederlaag via strafschoppen tegen Bosnië en Herzegovina. De stand na de reguliere speeltijd en verlenging was 1-1.
3 uur geledenMONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
8 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
12 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
13 uur geleden