Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supporters Jong Ajax niet welkom bij uitwedstrijd ADO

Supporters Jong Ajax niet welkom bij uitwedstrijd ADO

DEN HAAG (ANP) - Supporters van Jong Ajax mogen de uitwedstrijd van hun team bij aartsrivaal ADO Den Haag niet bijwonen. Uitpubliek is opnieuw niet welkom bij de wedstrijd, meldt de gemeente Den Haag.

ADO Den Haag speelt op 28 augustus tegen Jong Ajax. Voor de Hagenaars is het de tweede thuiswedstrijd van het nieuwe seizoen. Bij het eerste thuisduel, op 14 augustus tegen FC Den Bosch, zijn helemaal geen supporters welkom.

De club moet de eerste thuiswedstrijd zonder publiek spelen vanwege de supportersrellen bij de verloren promotiewedstrijd eind mei tegen Excelsior Rotterdam. Vanwege de ongeregeldheden binnen en buiten het stadion eist de gemeente Den Haag maatregelen van ADO om herhaling te voorkomen. Omdat "de veiligheidsorganisatie van ADO Den Haag in opbouw is", zijn bij de tweede thuiswedstrijd in elk geval geen uitsupporters welkom.

ADO Den Haag moest van de gemeente ook een oefenwedstrijd thuis tegen FC Volendam komende vrijdag zonder publiek spelen. Volendam heeft dat duel echter afgezegd.

Sinds 2006

Op 15 augustus besluiten de burgemeester van Den Haag, de politie en het Openbaar Ministerie of ADO weer wedstrijden met thuispubliek mag spelen. Volgens de gemeente zijn in de afgelopen weken "vertrouwenwekkende stappen gezet".

Ajax-supporters zijn al sinds 2006 niet welkom bij uitwedstrijden tegen ADO. De toenmalige Haagse burgemeester Wim Deetman besloot dat nadat het Haagse supportershome was bestormd door tientallen bewapende Ajaxhooligans. Eén aanwezige werd neergestoken. In 2019 waren meerdere plekken in Amsterdam, waaronder het standbeeld van de Dokwerker, besmeurd met groene en gele verf, de kleuren van de stad Den Haag. In datzelfde jaar werd een handgranaat opgehangen bij het supportershonk van ADO. Ernaast stonden drie kruizen, het symbool van de stad Amsterdam. Een 18-jarige man uit de hoofdstad werd daarvoor veroordeeld tot een gevangenisstraf.

Het bezoekverbod voor Ajaxsupporters gold eerst voor vijf jaar, maar werd daarna meerdere keren verlengd. ADO Den Haag degradeerde vorig jaar uit de Eredivisie en speelt daarom voorlopig geen competitiewedstrijden meer tegen Ajax, maar tegen Jong Ajax.

Meer uit Voetbal

Timber wint bij debuut voor Olympique Marseille van RC Lens

MARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft zijn debuut bij Olympique Marseille gemaakt met een overwinning op RC Lens. In Marseille won de thuisploeg met 3-1. Timber, die vrijdag Feyenoord officieel verruilde voor de Franse topclub, begon in de basis en werd in de tweede helft gewisseld.

3 uur geleden
Real Madrid na zege op Villarreal aan kop in La Liga

VILA-REAL (ANP) - Real Madrid heeft door een zege op Villarreal de koppositie in de Spaanse competitie La Liga overgenomen van FC Barcelona. De Madrilenen van de nieuwe coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 van de ploeg die afgelopen dinsdag verloor van Ajax in de Champions League.

3 uur geleden
FC Twente en Excelsior komen niet tot scoren in Enschede

ENSCHEDE (ANP) - De wedstrijd tussen FC Twente en Excelsior in de Eredivisie is geëindigd in 0-0. FC Twente blijft door het gelijkspel met 30 punten op de zesde plaats van de ranglijst staan. Excelsior stijgt naar de dertiende plaats met 22 punten.

3 uur geleden
Voetbalsters Barcelona winnen Supercup na openingstreffer Brugts

CASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben mede dankzij een treffer van Esmee Brugts de Spaanse Supercup gewonnen. Het is voor de vijfde keer op rij dat Barcelona de prijs pakt. In Castellón de la Plana eindigde de finale tegen Real Madrid in een 2-0-zege.

4 uur geleden
PSV verspeelt tegen NAC eerste punten sinds september

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst sinds september punten verspeeld in de Eredivisie. Thuis tegen NAC Breda wist de ploeg van trainer Peter Bosz pas in de blessuretijd een punt veilig te stellen (2-2).

4 uur geleden
NEC boekt tegen PEC Zwolle tiende zege in Eredivisie

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tiende overwinning geboekt in de Eredivisie. In de Goffert versloeg de ploeg van trainer Dick Schreuder PEC Zwolle met 2-1. Koki Ogawa en Tjaronn Chery scoorden voor NEC. Younes Namli had de score geopend voor PEC.

6 uur geleden
Liverpool verliest bij Bournemouth door doelpunt in slotseconden

BOURNEMOUTH (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth in de Premier League door een doelpunt in de slotseconden verloren. Het werd 3-2 aan de Engelse zuidkust. Liverpool is er dit kalenderjaar nog niet in geslaagd te winnen in de Engelse competitie.

6 uur geleden