Supporters Jong Ajax niet welkom bij uitwedstrijd ADO
DEN HAAG (ANP) - Supporters van Jong Ajax mogen de uitwedstrijd van hun team bij aartsrivaal ADO Den Haag niet bijwonen. Uitpubliek is opnieuw niet welkom bij de wedstrijd, meldt de gemeente Den Haag.
ADO Den Haag speelt op 28 augustus tegen Jong Ajax. Voor de Hagenaars is het de tweede thuiswedstrijd van het nieuwe seizoen. Bij het eerste thuisduel, op 14 augustus tegen FC Den Bosch, zijn helemaal geen supporters welkom.
De club moet de eerste thuiswedstrijd zonder publiek spelen vanwege de supportersrellen bij de verloren promotiewedstrijd eind mei tegen Excelsior Rotterdam. Vanwege de ongeregeldheden binnen en buiten het stadion eist de gemeente Den Haag maatregelen van ADO om herhaling te voorkomen. Omdat "de veiligheidsorganisatie van ADO Den Haag in opbouw is", zijn bij de tweede thuiswedstrijd in elk geval geen uitsupporters welkom.
ADO Den Haag moest van de gemeente ook een oefenwedstrijd thuis tegen FC Volendam komende vrijdag zonder publiek spelen. Volendam heeft dat duel echter afgezegd.
Sinds 2006
Op 15 augustus besluiten de burgemeester van Den Haag, de politie en het Openbaar Ministerie of ADO weer wedstrijden met thuispubliek mag spelen. Volgens de gemeente zijn in de afgelopen weken "vertrouwenwekkende stappen gezet".
Ajax-supporters zijn al sinds 2006 niet welkom bij uitwedstrijden tegen ADO. De toenmalige Haagse burgemeester Wim Deetman besloot dat nadat het Haagse supportershome was bestormd door tientallen bewapende Ajaxhooligans. Eén aanwezige werd neergestoken. In 2019 waren meerdere plekken in Amsterdam, waaronder het standbeeld van de Dokwerker, besmeurd met groene en gele verf, de kleuren van de stad Den Haag. In datzelfde jaar werd een handgranaat opgehangen bij het supportershonk van ADO. Ernaast stonden drie kruizen, het symbool van de stad Amsterdam. Een 18-jarige man uit de hoofdstad werd daarvoor veroordeeld tot een gevangenisstraf.
Het bezoekverbod voor Ajaxsupporters gold eerst voor vijf jaar, maar werd daarna meerdere keren verlengd. ADO Den Haag degradeerde vorig jaar uit de Eredivisie en speelt daarom voorlopig geen competitiewedstrijden meer tegen Ajax, maar tegen Jong Ajax.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
3 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda houdt vast aan de eis om het competitieduel met Go Ahead Eagles over te spelen. Dat heeft de advocaat van de Bredase club voor de rechtbank in Utrecht gezegd in een zaak tegen de KNVB. Volgens NAC gaat het om "het consequent toepassen van de regels" omdat bij de Eagles een speler meedeed die niet speelgerechtigd was. "Bij afwijking ontstaat willekeur", aldus de advocaat. De rechter doet maandag om 12.00 uur uitspraak in het kort geding.
14 uur geleden