Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supporters Jong Ajax niet welkom bij uitwedstrijd ADO

Supporters Jong Ajax niet welkom bij uitwedstrijd ADO

DEN HAAG (ANP) - Supporters van Jong Ajax mogen de uitwedstrijd van hun team bij aartsrivaal ADO Den Haag niet bijwonen. Uitpubliek is opnieuw niet welkom bij de wedstrijd, meldt de gemeente Den Haag.

ADO Den Haag speelt op 28 augustus tegen Jong Ajax. Voor de Hagenaars is het de tweede thuiswedstrijd van het nieuwe seizoen. Bij het eerste thuisduel, op 14 augustus tegen FC Den Bosch, zijn helemaal geen supporters welkom.

De club moet de eerste thuiswedstrijd zonder publiek spelen vanwege de supportersrellen bij de verloren promotiewedstrijd eind mei tegen Excelsior Rotterdam. Vanwege de ongeregeldheden binnen en buiten het stadion eist de gemeente Den Haag maatregelen van ADO om herhaling te voorkomen. Omdat "de veiligheidsorganisatie van ADO Den Haag in opbouw is", zijn bij de tweede thuiswedstrijd in elk geval geen uitsupporters welkom.

ADO Den Haag moest van de gemeente ook een oefenwedstrijd thuis tegen FC Volendam komende vrijdag zonder publiek spelen. Volendam heeft dat duel echter afgezegd.

Sinds 2006

Op 15 augustus besluiten de burgemeester van Den Haag, de politie en het Openbaar Ministerie of ADO weer wedstrijden met thuispubliek mag spelen. Volgens de gemeente zijn in de afgelopen weken "vertrouwenwekkende stappen gezet".

Ajax-supporters zijn al sinds 2006 niet welkom bij uitwedstrijden tegen ADO. De toenmalige Haagse burgemeester Wim Deetman besloot dat nadat het Haagse supportershome was bestormd door tientallen bewapende Ajaxhooligans. Eén aanwezige werd neergestoken. In 2019 waren meerdere plekken in Amsterdam, waaronder het standbeeld van de Dokwerker, besmeurd met groene en gele verf, de kleuren van de stad Den Haag. In datzelfde jaar werd een handgranaat opgehangen bij het supportershonk van ADO. Ernaast stonden drie kruizen, het symbool van de stad Amsterdam. Een 18-jarige man uit de hoofdstad werd daarvoor veroordeeld tot een gevangenisstraf.

Het bezoekverbod voor Ajaxsupporters gold eerst voor vijf jaar, maar werd daarna meerdere keren verlengd. ADO Den Haag degradeerde vorig jaar uit de Eredivisie en speelt daarom voorlopig geen competitiewedstrijden meer tegen Ajax, maar tegen Jong Ajax.

Meer uit Voetbal

Stadionverboden na wangedrag bij NAC Breda - sc Heerenveen

BREDA (ANP) - De KNVB heeft 24 supporters van NAC Breda een landelijk stadionverbod opgelegd na het wangedrag in het Eredivisieduel met sc Heerenveen van 10 mei. Zij zijn verantwoordelijk gehouden voor geweld, het gooien van voorwerpen, vloeistoffen en illegaal vuurwerk of andere vormen van wangedrag.

8 uur geleden
NEC met Tadić tegen Olympiakos in voorronde Champions League

NIJMEGEN (ANP) - Dušan Tadić start bij NEC in het thuisduel met Olympiakos in de derde voorronde van de Champions League. De 37-jarige Serviër speelde vorige week in het uitduel met de Griekse topclub (0-0) een kwartier mee, maar werkte afgelopen weekend tegen Telstar (1-2-nederlaag) wel een volledige wedstrijd af.

11 uur geleden
KNVB: zorgen clubs over aanhoudende droogte vooralsnog beperkt

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft vooralsnog "een beperkt aantal signalen" ontvangen van verenigingen en gemeenten over de aanhoudende droogte. Dat meldt de voetbalbond dinsdag aan het ANP. De bespeelbaarheid en kwaliteit van natuurgrasvelden en de mogelijkheden om deze voldoende te besproeien worden het meest als probleem genoemd, stelt de KNVB.

13 uur geleden
Geweigerde Somalische WK-arbiter 'trots' om Super Cup te leiden

SALZBURG (ANP) - Omar Artan, de scheidsrechter die voor het afgelopen WK voetbal de toegang tot de VS werd geweigerd vanwege vermeende banden met leden van terroristische organisaties, is trots om woensdag de UEFA Super Cup te fluiten. Dat zei de Somaliër op de website van de Europese voetbalbond UEFA.

14 uur geleden
Trump neemt het op voor FIFA-voorzitter Infantino

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump neemt het op voor FIFA-voorzitter Gianni Infantino.

1 dag geleden
Verdediger Van de Ven verlengt contract bij Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP) - Micky van de Ven heeft zijn contract bij Tottenham Hotspur met twee jaar verlengd. De centrale verdediger is nu tot medio 2031 aan de club uit Londen verbonden.

1 dag geleden
Middenvelder Koopmeiners verlengt contract bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Peer Koopmeiners heeft zijn contract bij AZ met een seizoen verlengd. De 26-jarige middenvelder is nu tot medio 2029 aan de club uit Alkmaar verbonden, meldt AZ op X.

1 dag geleden