Supporters Jong Ajax niet welkom bij uitwedstrijd ADO
DEN HAAG (ANP) - Supporters van Jong Ajax mogen de uitwedstrijd van hun team bij aartsrivaal ADO Den Haag niet bijwonen. Uitpubliek is opnieuw niet welkom bij de wedstrijd, meldt de gemeente Den Haag.
ADO Den Haag speelt op 28 augustus tegen Jong Ajax. Voor de Hagenaars is het de tweede thuiswedstrijd van het nieuwe seizoen. Bij het eerste thuisduel, op 14 augustus tegen FC Den Bosch, zijn helemaal geen supporters welkom.
De club moet de eerste thuiswedstrijd zonder publiek spelen vanwege de supportersrellen bij de verloren promotiewedstrijd eind mei tegen Excelsior Rotterdam. Vanwege de ongeregeldheden binnen en buiten het stadion eist de gemeente Den Haag maatregelen van ADO om herhaling te voorkomen. Omdat "de veiligheidsorganisatie van ADO Den Haag in opbouw is", zijn bij de tweede thuiswedstrijd in elk geval geen uitsupporters welkom.
ADO Den Haag moest van de gemeente ook een oefenwedstrijd thuis tegen FC Volendam komende vrijdag zonder publiek spelen. Volendam heeft dat duel echter afgezegd.
Sinds 2006
Op 15 augustus besluiten de burgemeester van Den Haag, de politie en het Openbaar Ministerie of ADO weer wedstrijden met thuispubliek mag spelen. Volgens de gemeente zijn in de afgelopen weken "vertrouwenwekkende stappen gezet".
Ajax-supporters zijn al sinds 2006 niet welkom bij uitwedstrijden tegen ADO. De toenmalige Haagse burgemeester Wim Deetman besloot dat nadat het Haagse supportershome was bestormd door tientallen bewapende Ajaxhooligans. Eén aanwezige werd neergestoken. In 2019 waren meerdere plekken in Amsterdam, waaronder het standbeeld van de Dokwerker, besmeurd met groene en gele verf, de kleuren van de stad Den Haag. In datzelfde jaar werd een handgranaat opgehangen bij het supportershonk van ADO. Ernaast stonden drie kruizen, het symbool van de stad Amsterdam. Een 18-jarige man uit de hoofdstad werd daarvoor veroordeeld tot een gevangenisstraf.
Het bezoekverbod voor Ajaxsupporters gold eerst voor vijf jaar, maar werd daarna meerdere keren verlengd. ADO Den Haag degradeerde vorig jaar uit de Eredivisie en speelt daarom voorlopig geen competitiewedstrijden meer tegen Ajax, maar tegen Jong Ajax.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
8 uur geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
20 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
21 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
1 dag geleden