Supporters FC Emmen zamelen geld in voor versterking selectie
EMMEN (ANP) - De supporters van FC Emmen hebben een alternatieve manier bedacht om hun club te steunen. Ze mogen weliswaar niet het stadion in om de ploeg van trainer Dick Lukkien aan te moedigen, maar de fans zamelen wel geld in om versterking van de selectie mogelijk te maken. De actie van de 'twaalfde man' ging op 12 januari om 12.12 uur van start en duurt twaalf dagen.
In het eerste uur werd bijna 3000 euro opgehaald. "De supporters zijn van mening dat de promotie van FC Emmen in 2018 de hele provincie Drenthe een ‘positieve boost’ heeft gegeven", staat op de website 'Ga staan als je voor Emmen bent' die de fans hebben opgezet. "Het zou daarom een doodsteek voor zowel de club als de gehele provincie zijn wanneer het Drentse Eredivisieavontuur in 2021 tot een vroegtijdig einde komt. Door te doneren, hebben we er als supporters alles aan gedaan."
De ploeg uit Drenthe wacht nog altijd op de eerste competitiezege van het seizoen. Met 5 punten uit vijftien wedstrijden staat Emmen onderaan. De ploeg van Lukkien neemt het dinsdagavond in Almelo op tegen Heracles. Maandag presenteerde Emmen met middenvelder Jari Vlak, die overkwam van FC Volendam, de eerste versterking van 2021.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
7 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
9 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
14 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
15 uur geleden