Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supporters Cambuur niet welkom bij wedstrijd tegen FC Volendam

Supporters Cambuur niet welkom bij wedstrijd tegen FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Supporters van SC Cambuur zijn niet welkom bij de uitwedstrijd tegen FC Volendam op vrijdag 21 april. Het is een besluit van de driehoek (Openbaar Ministerie, politie en burgemeester), meldt de gemeente Edam-Volendam.

De belangrijkste reden is dat er geen supportersbegeleiders van de politie meereizen met de fans van Cambuur. Dat is naar aanleiding van de misdragingen van een deel van de fans van de club uit Leeuwarden. Zonder begeleiding van de politie is er geen zicht op de supporters en dit brengt een veiligheidsrisico met zich mee, aldus de gemeente in een persbericht.

Burgemeester Lieke Sievers van Edam-Volendam laat weten dat het niet ontvangen van uitsupporters een "uiterste maatregel" is. "Uiteindelijk willen we niets liever dan veilig en gastvrij voetbal in Volendam en dat iedereen de wedstrijden kan bezoeken", zegt ze. "Daar staan we met elkaar voor. Het is en blijft ons uitgangspunt. Maar dit staat helaas behoorlijk onder druk en kan alleen gerealiseerd worden als niemand excessen pleegt of toestaat en iedereen verantwoordelijkheid neemt om wangedrag aan te pakken."

Burgemeester Sybrand Buma van Leeuwarden besloot al in februari de rest van het seizoen geen fans van de bezoekende club meer toe te staan bij thuiswedstrijden van Cambuur. Dat besluit was het gevolg van ongeregeldheden rond het duel met sc Heerenveen. Bij de Friese derby zochten fans van beide clubs de confrontatie en werden vernielingen aangericht.

Meer uit Voetbal

Vertrekkende Timber zal Feyenoord nooit vergeten

MARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft op sociale media alvast afscheid genomen van Feyenoord. De middenvelder is in Marseille om zijn transfer naar Olympique af te ronden.

17 minuten geleden
Genk veroordeelt wangedrag fans en 'buitensporig geweld' politie

GENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.

2 uur geleden
Go Ahead verliest bij Nice en moet vrezen voor uitschakeling EL

NICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.

11 uur geleden
Duel tussen FC Utrecht en KRC Genk 53 minuten later begonnen

UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.

13 uur geleden
Van Persie: dit voelt als een frisse en nieuwe start

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.

13 uur geleden
Mobiele eenheid drijft fans KRC Genk uit stadion van FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.

13 uur geleden
Olympique Lyon en Aston Villa naar achtste finale Europa League

BERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.

14 uur geleden