Supporters Cambuur niet welkom bij wedstrijd tegen FC Volendam
VOLENDAM (ANP) - Supporters van SC Cambuur zijn niet welkom bij de uitwedstrijd tegen FC Volendam op vrijdag 21 april. Het is een besluit van de driehoek (Openbaar Ministerie, politie en burgemeester), meldt de gemeente Edam-Volendam.
De belangrijkste reden is dat er geen supportersbegeleiders van de politie meereizen met de fans van Cambuur. Dat is naar aanleiding van de misdragingen van een deel van de fans van de club uit Leeuwarden. Zonder begeleiding van de politie is er geen zicht op de supporters en dit brengt een veiligheidsrisico met zich mee, aldus de gemeente in een persbericht.
Burgemeester Lieke Sievers van Edam-Volendam laat weten dat het niet ontvangen van uitsupporters een "uiterste maatregel" is. "Uiteindelijk willen we niets liever dan veilig en gastvrij voetbal in Volendam en dat iedereen de wedstrijden kan bezoeken", zegt ze. "Daar staan we met elkaar voor. Het is en blijft ons uitgangspunt. Maar dit staat helaas behoorlijk onder druk en kan alleen gerealiseerd worden als niemand excessen pleegt of toestaat en iedereen verantwoordelijkheid neemt om wangedrag aan te pakken."
Burgemeester Sybrand Buma van Leeuwarden besloot al in februari de rest van het seizoen geen fans van de bezoekende club meer toe te staan bij thuiswedstrijden van Cambuur. Dat besluit was het gevolg van ongeregeldheden rond het duel met sc Heerenveen. Bij de Friese derby zochten fans van beide clubs de confrontatie en werden vernielingen aangericht.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
6 uur geledenDEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
11 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
15 uur geleden