Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supporters Cambuur niet welkom bij wedstrijd tegen FC Volendam

Supporters Cambuur niet welkom bij wedstrijd tegen FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Supporters van SC Cambuur zijn niet welkom bij de uitwedstrijd tegen FC Volendam op vrijdag 21 april. Het is een besluit van de driehoek (Openbaar Ministerie, politie en burgemeester), meldt de gemeente Edam-Volendam.

De belangrijkste reden is dat er geen supportersbegeleiders van de politie meereizen met de fans van Cambuur. Dat is naar aanleiding van de misdragingen van een deel van de fans van de club uit Leeuwarden. Zonder begeleiding van de politie is er geen zicht op de supporters en dit brengt een veiligheidsrisico met zich mee, aldus de gemeente in een persbericht.

Burgemeester Lieke Sievers van Edam-Volendam laat weten dat het niet ontvangen van uitsupporters een "uiterste maatregel" is. "Uiteindelijk willen we niets liever dan veilig en gastvrij voetbal in Volendam en dat iedereen de wedstrijden kan bezoeken", zegt ze. "Daar staan we met elkaar voor. Het is en blijft ons uitgangspunt. Maar dit staat helaas behoorlijk onder druk en kan alleen gerealiseerd worden als niemand excessen pleegt of toestaat en iedereen verantwoordelijkheid neemt om wangedrag aan te pakken."

Burgemeester Sybrand Buma van Leeuwarden besloot al in februari de rest van het seizoen geen fans van de bezoekende club meer toe te staan bij thuiswedstrijden van Cambuur. Dat besluit was het gevolg van ongeregeldheden rond het duel met sc Heerenveen. Bij de Friese derby zochten fans van beide clubs de confrontatie en werden vernielingen aangericht.

Meer uit Voetbal

Voormalig Ajax-coach Farioli pakt in Portugal titel met FC Porto

PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.

11 uur geleden
NEC verspeelt in strijd om Europees voetbal punten tegen Telstar

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.

11 uur geleden
Koploper FC Barcelona in slotfase langs Osasuna

PAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.

11 uur geleden
Ajax en PSV spelen gelijk in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).

12 uur geleden
Wedstrijd tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd om onweer

NIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.

12 uur geleden
Excelsior wint ook bij Groningen en is bijna zeker van handhaving

GRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.

13 uur geleden
Inter moet na gelijkspel Napoli nog even wachten op titel

COMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.

14 uur geleden