Supporters Antwerp achter Overmars, dubbel gevoel bij sponsor
ANTWERPEN (ANP) - Supporters van de Belgische voetbalclub Royal Antwerp FC kunnen best leven met het aanstellen van technisch directeur Marc Overmars, die bij Ajax vorige maand vertrok wegens grensoverschrijdend gedrag. De verhalen over zijn gedrag zijn alleen nog bekend via de media en ook het sportieve aspect is belangrijk, zegt de overkoepelende Federatie van Antwerp Supporters Clubs (FASC) tegen de krant Gazet van Antwerpen. Bij shirtsponsor Heylen Vastgoed heerst een dubbel gevoel.
De 48-jarige Overmars moest in februari bij Ajax vertrekken na verschillende meldingen van grensoverschrijdend gedrag richting vrouwelijk personeel van de club uit Amsterdam. Zo zou hij ook foto's van zijn geslachtsdeel hebben verstuurd naar vrouwen.
"Het is hinken op twee gedachten", zegt Cedric Vanhencxthoven, bestuurder bij Heylen Vastgoed, tegen Sporza. "Sportief is het mogelijk een heel goede zet, maar imago-technisch en intern zal het wel gevoelig liggen. Ik had als bestuurder misschien een andere keuze gemaakt, maar ik heb niet voldoende kennis over het verleden en over of de man in kwestie er op dit moment schuldinzicht over heeft. Als er nog dingen naar buiten zouden komen, zullen we ons nog eens beraden."
Excuses
Een van de vier vrouwelijke bestuursters van de FASC, Sally Pelkmans, zegt tegen de Gazet van Antwerpen: "Alles wordt tegenwoordig breed uitgesmeerd en toch weten we niet exact wat er met Overmars en die vrouwen bij Ajax is gebeurd. Oké, dat ontslag komt er niet zomaar, maar elk verhaal heeft twee kanten. Ik probeer naar het sportieve te kijken en veronderstel dat Overmars in de machtsfunctie die hij opnieuw zal bekleden niet dezelfde fout zal maken."
"Overmars trachtte te charmeren, maar excuses kwamen er niet", schrijft chef voetbal Ludo Vandewalle in de krant Het Nieuwsblad over de indruk die de nieuwe technisch directeur maakte bij zijn presentatie bij Antwerp. "Met 'die bladzijde wil ik achter me laten' maakte hij er zich makkelijk van af."
Volgens Pelkmans is lastig te zeggen of Overmars schuldbewust is. "Ik vind het gevaarlijk om daar een uitspraak over te doen. Dat hij zich schaamde in een statement vond ik een goede eerste aanzet."
Meer uit Voetbal
PISA (ANP) - Napoli heeft zich op de voorlaatste speeldag verzekerd van een ticket voor de Champions League. De ploeg van Sam Beukema won met 3-0 bij Pisa. Het AS Roma van Donyell Malen en Devyne Rensch maakt ook een goede kans op deelname aan het belangrijkste Europese toernooi na een 2-0-zege in de derby tegen Lazio.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - Secretaris-generaal Mattias Grafström van de FIFA is "erg blij" met de gesprekken die hij zaterdag met de voetbalbond van Iran heeft gevoerd in aanloop naar het WK voetbal. "We hebben een uitstekende en constructieve bijeenkomst gehad", vertelde Grafström.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische voetbalclub Royal Antwerp FC heeft trainer Joseph Oosting ontslagen. De 54-jarige Nederlander was sinds november werkzaam in Antwerpen.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft de komst van trainer Xabi Alonso bevestigd. De Spaanse coach tekende een contract voor vier jaar bij de club uit Londen. Hij begint op 1 juli aan zijn nieuwe baan.
6 uur geledenMADRID (ANP) - De Spanjaard Xabi Alonso lijkt de nieuwe trainer van Chelsea te worden. De voormalige coach van Real Madrid, waar hij in januari vertrok, ging op X zelf kort op de eventuele overgang in.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
17 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
18 uur geleden