Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supertyfoon Nanmadol aan land gekomen in Japan

Supertyfoon Nanmadol aan land gekomen in Japan

TOKIO (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De supertyfoon Nanmadol is zondagavond (lokale tijd) aan land gekomen in Japan. "Het oog van de tyfoon is rond 19.00 uur aan land gekomen nabij de stad Kagoshima", zegt het Japanse weerbureau in een korte verklaring.

De supertyfoon trekt tot woensdag in noordoostelijke richting over het hoofdeiland van Japan. Mogelijk valt in het zuiden van Kyushu tot 500 millimeter regen. Windstoten kunnen oplopen tot 250 kilometer per uur.

De autoriteiten in het zuidwesten van Japan hebben de afgelopen dagen ruim 4 miljoen inwoners opgeroepen tot evacuatie vanwege de supertyfoon. Tienduizenden inwoners zijn inmiddels al naar schuilplaatsen gevlucht.

Recordhoeveelheid regen

Het Japanse weerbureau heeft een zeldzame "speciale waarschuwing" uitgegeven voor de regio's Kagoshima en Miyazaki op het eiland Kyushu. Het gaat om een waarschuwing die alleen wordt uitgegeven als er weeromstandigheden worden verwacht die zich doorgaans slechts één keer in meerdere decennia tijd voordoen.

Volgens de weerdienst is er een kans op "ongeëvenaard" gevaar door de harde wind, stormvloeden en stortregens. De weerdienst waarschuwt voor een recordhoeveelheid regen, waardoor rivieren mogelijk overstromen en aardverschuivingen kunnen ontstaan.

100.000 inwoners zonder stroom

Zondagochtend (lokale tijd) had een deel van het land al te maken met hevige regen en winstoten. In de steden Kagoshima, Kumamoto, Nagasaki en Miyazaki zaten al ongeveer 100.000 inwoners zonder stroom. Treinreizen, vluchten en overtochten per veerboot zijn geannuleerd en veel winkels, waaronder supermarkten, hebben hun deuren gesloten.

"Blijf alstublieft weg van gevaarlijke plekken en ga over tot evacuatie als u ook maar enigszins het idee heeft dat u gevaar loopt", zei de Japanse premier Fumio Kishida op Twitter, na noodoverleg met zijn regering. "Het zal gevaarlijk zijn om 's nachts te evacueren. Verplaats u alstublieft naar een veilige locatie wanneer het nog licht is buiten."

Evacueren is niet verplicht. In het verleden hebben de Japanse autoriteiten bij noodweer veel moeite gehad om inwoners te overtuigen tijdig een veilige schuilplek op te zoeken.

Meer uit Buitenland

Iran: Straat van Hormuz pas open bij compensatie oorlogsschade

TEHERAN (ANP) - Iran heeft met eigen dreigementen gereageerd op het recente ultimatum van de Amerikaanse president Donald Trump om de Straat van Hormuz open te stellen. De zeestraat zal alleen geopend worden wanneer doorvoerrechten de schade van de oorlog compenseren, aldus het kantoor van de Iraanse president.

29 minuten geleden
Doden bij kidnappoging tijdens paasviering in Nigeria

ABUJA (ANP) - Bij twee aanvallen in Nigeria zijn zondag zeker meer dan twintig doden gevallen. Het Nigeriaanse leger zegt dat het een poging tot een massaontvoering verijdeld heeft.

1 uur geleden
Vijftien doden bij Israëlische aanvallen op Libanon

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Libanon zijn zondag zeker vijftien mensen omgekomen. Naast eerder aangekondigde doden bij aanvallen in Kfarhata in Zuid-Libanon en in de wijk Jnah in Beiroet, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid dat er ook drie mensen zijn omgekomen bij een aanval op een flatgebouw in Ain Saadeh, ten oosten van de hoofdstad.

1 uur geleden
Duitsers zoeken paaseieren, vinden mogelijk radioactieve stof

STUTTGART (ANP) - Twee Duitse mannen die zondag naar paaseieren aan het zoeken waren, stuitten op een flacon met de opdruk 'Polonium 210'. Dat is een zeer radioactieve stof.

4 uur geleden
Legerchef Israël: operationele zone ingesteld onder Litani-rivier

TEL AVIV (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft het Israëlische leger alle gebieden ten zuiden van de Litani-rivier in Libanon omgevormd tot een "operationele zone", naar eigen zeggen om Hezbollah te bestrijden. Israël voert in Zuid-Libanon een grondoffensief uit dat het almaar uitbreidt.

5 uur geleden
Trump geeft Iran tot dinsdagavond om Straat van Hormuz te openen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn ultimatum aan Iran om de Straat van Hormuz te openen dinsdagavond afloopt. "Als ze tegen dinsdagavond niets ondernemen, zullen ze geen elektriciteitscentrales meer hebben en zullen er geen bruggen meer overeind staan," aldus Trump in een interview met The Wall Street Journal.

9 uur geleden
Trump: mogelijk maandag deal met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.

12 uur geleden