Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supertalent Fati maakte promotie bij FC Barcelona

Supertalent Fati maakte promotie bij FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Trainer Ronald Koeman heeft supertalent Ansu Fati bij FC Barcelona promotie gegeven. De 17-jarige aanvaller mag zich met onmiddellijke ingang volwaardig lid van de A-selectie noemen. Daarmee is zijn afkoopclausule verhoogd van 170 naar 400 miljoen euro.

Fati speelde in het afgelopen seizoen al 33 wedstrijden voor de hoofdmacht van Barça. Hij stond echter officieel nog geregistreerd als speler van het team onder 19 jaar. Daar heeft Koeman nu verandering in aangebracht. Hij verwacht veel van de speelse benjamin, die voortaan niet meer voor de B-ploeg zal uitkomen en evenmin nog in de Youth League actief zal zijn.

Fati signeerde in december 2019 een contract tot medio 2022 bij Barcelona, met een optie voor nog eens twee jaar. Op dat moment kon hij nog niet voor vijf jaar tekenen, omdat hij nog minderjarig was.

Fati, die met nummer 22 het nieuwe seizoen ingaat, wordt 18 jaar op 31 oktober. Met een leeftijd van 17 jaar en 311 dagen werd de tiener, geboren in Guinee-Bissau, de jongste doelpuntenmaker ooit in de Spaanse ploeg. Fati werd vorig jaar al de jongste doelpuntenmaker van Barcelona ooit in de Spaanse competitie en de jongste goalscorer in het hoofdtoernooi van de Champions League.

Meer uit Voetbal

NAC Breda haalt transfervrije Ghanese aanvaller Ayew (36)

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft zich versterkt met de ervaren aanvaller André Ayew. De 120-voudig international van Ghana zat sinds afgelopen zomer zonder club, na zijn vertrek bij de Franse Ligue 1-club Le Havre. De 36-jarige Ayew heeft in Breda getekend tot het einde van het seizoen. NAC kan dat contract met een jaar verlengen.

12 minuten geleden
Belgisch voetbal wint zaak om uitzendrechten en blijft op tv

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Streamingdienst DAZN moet het Belgische profvoetbal blijven uitzenden en betalen. Dat heeft het Brusselse arbitragehof besloten, nadat de rechtenhouder vorige maand het contract had opgezegd omdat deze er niet in slaagde de rechten door te verkopen. De organisator van de Belgische voetbalcompetitie Pro League verzette zich daartegen en heeft gelijk gekregen.

2 uur geleden
Arteta ziet na zege op Villa dat koploper Arsenal op goede weg is

LONDEN (ANP/AFP) - Trainer Mikel Arteta ziet dat koploper Arsenal op de goede weg is voor een eerste kampioenschap in 22 jaar. "2025 was op persoonlijk en professioneel vlak geweldig. In 2026 weten we wat we willen. We zullen er elke dag keihard voor moeten werken, maar ik denk dat we op de goede weg zijn", zei de Spaanse coach na de 4-1-zege op nummer 3 Aston Villa.

3 uur geleden
Koploper Arsenal wint topper tegen Aston Villa ruim: 4-1

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de topper in de Premier League tegen Aston Villa met ruime cijfers gewonnen. De koploper uit Londen versloeg de nummer 3 met 4-1. Daarmee kwam een einde aan een lange zegereeks van Aston Villa, dat de laatste elf officiële duels won en daarmee het clubrecord van 1914 evenaarde.

13 uur geleden
Kluivert scoort en speelt gelijk met Bournemouth bij Chelsea

LONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.

14 uur geleden
Oranje-tegenstander Tunesië bereikt achtste finales Afrika Cup

RABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.

16 uur geleden
Espanyol verbiedt bij derby shirts van FC Barcelona in stadion

BARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.

16 uur geleden