Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supertalent Fati maakte promotie bij FC Barcelona

Supertalent Fati maakte promotie bij FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Trainer Ronald Koeman heeft supertalent Ansu Fati bij FC Barcelona promotie gegeven. De 17-jarige aanvaller mag zich met onmiddellijke ingang volwaardig lid van de A-selectie noemen. Daarmee is zijn afkoopclausule verhoogd van 170 naar 400 miljoen euro.

Fati speelde in het afgelopen seizoen al 33 wedstrijden voor de hoofdmacht van Barça. Hij stond echter officieel nog geregistreerd als speler van het team onder 19 jaar. Daar heeft Koeman nu verandering in aangebracht. Hij verwacht veel van de speelse benjamin, die voortaan niet meer voor de B-ploeg zal uitkomen en evenmin nog in de Youth League actief zal zijn.

Fati signeerde in december 2019 een contract tot medio 2022 bij Barcelona, met een optie voor nog eens twee jaar. Op dat moment kon hij nog niet voor vijf jaar tekenen, omdat hij nog minderjarig was.

Fati, die met nummer 22 het nieuwe seizoen ingaat, wordt 18 jaar op 31 oktober. Met een leeftijd van 17 jaar en 311 dagen werd de tiener, geboren in Guinee-Bissau, de jongste doelpuntenmaker ooit in de Spaanse ploeg. Fati werd vorig jaar al de jongste doelpuntenmaker van Barcelona ooit in de Spaanse competitie en de jongste goalscorer in het hoofdtoernooi van de Champions League.

Meer uit Voetbal

Juventus klimt met ruime zege op Sassuolo naar vierde plaats

SASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.

11 uur geleden
Titelverdediger Ivoorkust via Burkina Faso verder op Afrika Cup

MARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.

11 uur geleden
Real Madrid zonder geblesseerde Mbappé naar Saudi-Arabië

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.

13 uur geleden
Algerije met Hadj Moussa naar kwartfinales van de Afrika Cup

RABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.

14 uur geleden
PEC Zwolle ontbindt contract aanvaller Manu

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het tot de zomer lopende contract van aanvaller Braydon Manu ontbonden. De 28-jarige Duitser met Ghanese roots maakte al enkele maanden geen deel meer uit van de selectie.

14 uur geleden
Ten Hag keert als technisch directeur terug bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag keert terug bij FC Twente. De 55-jarige oud-trainer van onder meer Ajax, Manchester United en Bayer Leverkusen gaat bij de Enschedeërs aan de slag als technisch directeur. Ten Hag ondertekent een contract tot de zomer van 2028.

15 uur geleden
Feyenoord-doelman Andreev maakt seizoen af bij Lech Poznan

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-doelman Plamen Andreev maakt het seizoen af bij Lech Poznan. De Poolse club huurt de 21-jarige Bulgaar en heeft daarna de optie om hem te kopen. Dat meldt Lech Poznan op de clubwebsite.

15 uur geleden