Supertalent Fati maakte promotie bij FC Barcelona
BARCELONA (ANP) - Trainer Ronald Koeman heeft supertalent Ansu Fati bij FC Barcelona promotie gegeven. De 17-jarige aanvaller mag zich met onmiddellijke ingang volwaardig lid van de A-selectie noemen. Daarmee is zijn afkoopclausule verhoogd van 170 naar 400 miljoen euro.
Fati speelde in het afgelopen seizoen al 33 wedstrijden voor de hoofdmacht van Barça. Hij stond echter officieel nog geregistreerd als speler van het team onder 19 jaar. Daar heeft Koeman nu verandering in aangebracht. Hij verwacht veel van de speelse benjamin, die voortaan niet meer voor de B-ploeg zal uitkomen en evenmin nog in de Youth League actief zal zijn.
Fati signeerde in december 2019 een contract tot medio 2022 bij Barcelona, met een optie voor nog eens twee jaar. Op dat moment kon hij nog niet voor vijf jaar tekenen, omdat hij nog minderjarig was.
Fati, die met nummer 22 het nieuwe seizoen ingaat, wordt 18 jaar op 31 oktober. Met een leeftijd van 17 jaar en 311 dagen werd de tiener, geboren in Guinee-Bissau, de jongste doelpuntenmaker ooit in de Spaanse ploeg. Fati werd vorig jaar al de jongste doelpuntenmaker van Barcelona ooit in de Spaanse competitie en de jongste goalscorer in het hoofdtoernooi van de Champions League.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.
43 minuten geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse international Neymar heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een lichte kuitblessure opgelopen. Dat gebeurde bij zijn club Santos. Neymar is naar verwachting op tijd hersteld om zich volgende week bij het trainingskamp van de Brazilianen te voegen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert inderdaad terug als keeper van het Duitse voetbalelftal. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft de 40-jarige doelman opgenomen in zijn selectie van 26 spelers voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De krant Bild kondigde eerder zijn rentree al aan.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran spelen in aanloop naar het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico twee oefenwedstrijden in Turkije. Naast Gambia is ook Mali in Antalya de tegenstander, meldt de Iraanse voetbalbond in een verklaring die werd gepubliceerd door het staatsnieuwsagentschap IRNA.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Amateurclubs proberen 23 juni via de rechter de nieuwe weekendcompetitie van de KNVB tegen te houden die na de zomer moet beginnen. In die opzet worden clubs die nu nog op zaterdag of zondag spelen bij elkaar gevoegd, waarna ze op beide dagen spelen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Engelse voetbalbond FA start een onderzoek naar drie gevallen van spionage door Southampton. De Engelse voetbalclub zou zaterdag tegen Hull City de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League spelen, maar werd gediskwalificeerd toen bleek dat in het geheim een training van Middlesbrough, tegenstander in de halve finale, was bekeken. Als dat binnen 72 uur voor een wedstrijd gebeurt, is dat verboden.
3 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo heeft een trainingskamp in eigen land ter voorbereiding op het WK geannuleerd vanwege een ebola-uitbraak in het land. Dat meldt een van de stafleden aan het Franse persbureau AFP.
5 uur geleden