Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Supersub' Russell ook in tweede training GP Sakhir de snelste

'Supersub' Russell ook in tweede training GP Sakhir de snelste

MANAMA (ANP) - George Russell heeft een flitsende overstap van Williams naar Mercedes gemaakt. De Brit was vrijdag in beide trainingen voor de Grote Prijs van Sakhir de snelste. De 22-jarige coureur vervangt dit weekeinde zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton, die besmet is met het coronavirus en niet mag racen.

Max Verstappen moest beide trainingen toezien dat Russell de snelle bolide van Mercedes, waarin Hamilton al jaren de Fomule 1 domineert, uitstekend onder controle had. De Limburger noteerde in zowel de eerste als de tweede sessie de tweede tijd. In de tweede sessie gaf Verstappen, die tijdens de training een paar keer mopperde over het rijgedrag van zijn auto, slechts 0,128 seconde toe. De Mexicaan Sergio Pérez klokte in zijn Racing Point de derde tijd in sessie twee.

Russell zette zijn tijdelijke teamgenoot Valtteri Bottas in de schaduw. De Fin kwam in de tweede training tot de elfde tijd. Hij was 0,608 seconde langzamer op de Outer Track van het circuit Sakhir, waarop de coureurs hun tweede Formule 1-race in Bahrein afwerken. Het is een kort rondje met weinig bochten en veel rechte stukken. De rondetijden liggen dik onder de minuut. Russell klokte 54,713 als snelste rondje.

Geen tweestrijd

Teambaas Toto Wolff benadrukte dat er geen sprake is van een tweestrijd, waarbij Russell bij uitmuntend presteren mogelijk zelfs Bottas verdringt bij Mercedes. "Als George het goed doet, is dat een indicatie dat hij ooit een goede auto krijgt en voor overwinningen en titels kan strijden, maar dat is ver weg. Een 'shoot-out' tussen Valtteri en George is niet aan de orde. Dat kan ook niet als we het over één, hooguit twee races hebben. Valtteri is onze man volgend jaar."

Verstappen was nog niet helemaal te spreken over zijn Red Bull. "Wat de balans aangaat hebben we de optimale afstelling nog niet gevonden", liet hij weten. "Het is niet de meest spannende baan om op te rijden. Omdat het zo'n kort rondje is staat de radio constant aan voor waarschuwingen over andere auto's."

De Nederlander kan nog tweede worden in het kampioenschap. Hij staat 12 punten achter Bottas. De Grote Prijs van Sakhir is de zestiende en voorlaatste van het jaar.

Meer uit Sport

Atlete Bol start outdoorseizoen op 25 mei in Rabat

DEN HAAG (ANP) - Atlete Femke Bol begint haar outdoorseizoen op 25 mei met de Diamond League-wedstrijd op de 400 meter horden in het Marokkaanse Rabat. "Nog drie weken", schreef de regerend Europees- en wereldkampioene bij de aankondiging op Instagram. De 25-jarige Amersfoortse beëindigde haar indoorseizoen in maart na de EK in Apeldoorn.

9 minuten geleden
Tennisser Griekspoor stopt ook samenwerking met coach Sporrel

ROME (ANP) - Tallon Griekspoor heeft ook de samenwerking met zijn coach Dennis Sporrel beëindigd. De nummer 35 van de wereld en zijn trainer zijn "samen tot de conclusie gekomen dat het niet meer werkt", bevestigt Sporrel. "We hebben mooie maanden gehad en daar ben ik dankbaar voor."

4 uur geleden
Sinner wint bij rentree in Rome en treft in derde ronde De Jong

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft de eerste partij na zijn dopingschorsing gewonnen. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in de tweede ronde van het masterstoernooi van Rome de Argentijn Mariano Navone in twee sets: 6-3 6-4. De 23-jarige Sinner treft in de derde ronde Jesper de Jong.

18 uur geleden
Britse wielrenner Tarling wint tijdrit Giro, Roglic grijpt roze

TIRANA (ANP) - Joshua Tarling heeft de tweede etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 21-jarige Brit van Ineos Grenadiers was de beste in de individuele tijdrit over 13,7 kilometer met start en finish in Tirana, de hoofdstad van Albanië. Tarling bleef de Sloveen Primoz Roglic 1 seconde voor. De Australiër Jay Vine werd derde.

21 uur geleden
Titelverdedigster Swiatek strandt in Rome al in derde ronde

ROME (ANP) - Tennisster Iga Swiatek is vroegtijdig uitgeschakeld op het WTA-toernooi van Rome. De als tweede geplaatste Poolse verloor in de derde ronde van de Amerikaanse Danielle Collins: 6-1 7-5.

22 uur geleden
Marc Márquez wint zesde sprintrace op rij in MotoGP

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Marc Márquez (Ducati) heeft ook de sprintrace gewonnen in de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. De zesvoudig wereldkampioen won tot dusver alle zes sprintraces in dit seizoen.

22 uur geleden
Sprintvrouwen 4x100 meter naar finale WK estafette

GUANGZHOU (ANP) - De atletes op de 4x100 meter estafette hebben op de World Relays in het Chinese Guangzhou de finale gehaald. Dat betekent dat het Nederlandse sprintkwartet zich heeft gekwalificeerd voor de WK atletiek in september in Tokio.

22 uur geleden