Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Supersub' Russell ook in tweede training GP Sakhir de snelste

'Supersub' Russell ook in tweede training GP Sakhir de snelste

MANAMA (ANP) - George Russell heeft een flitsende overstap van Williams naar Mercedes gemaakt. De Brit was vrijdag in beide trainingen voor de Grote Prijs van Sakhir de snelste. De 22-jarige coureur vervangt dit weekeinde zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton, die besmet is met het coronavirus en niet mag racen.

Max Verstappen moest beide trainingen toezien dat Russell de snelle bolide van Mercedes, waarin Hamilton al jaren de Fomule 1 domineert, uitstekend onder controle had. De Limburger noteerde in zowel de eerste als de tweede sessie de tweede tijd. In de tweede sessie gaf Verstappen, die tijdens de training een paar keer mopperde over het rijgedrag van zijn auto, slechts 0,128 seconde toe. De Mexicaan Sergio Pérez klokte in zijn Racing Point de derde tijd in sessie twee.

Russell zette zijn tijdelijke teamgenoot Valtteri Bottas in de schaduw. De Fin kwam in de tweede training tot de elfde tijd. Hij was 0,608 seconde langzamer op de Outer Track van het circuit Sakhir, waarop de coureurs hun tweede Formule 1-race in Bahrein afwerken. Het is een kort rondje met weinig bochten en veel rechte stukken. De rondetijden liggen dik onder de minuut. Russell klokte 54,713 als snelste rondje.

Geen tweestrijd

Teambaas Toto Wolff benadrukte dat er geen sprake is van een tweestrijd, waarbij Russell bij uitmuntend presteren mogelijk zelfs Bottas verdringt bij Mercedes. "Als George het goed doet, is dat een indicatie dat hij ooit een goede auto krijgt en voor overwinningen en titels kan strijden, maar dat is ver weg. Een 'shoot-out' tussen Valtteri en George is niet aan de orde. Dat kan ook niet als we het over één, hooguit twee races hebben. Valtteri is onze man volgend jaar."

Verstappen was nog niet helemaal te spreken over zijn Red Bull. "Wat de balans aangaat hebben we de optimale afstelling nog niet gevonden", liet hij weten. "Het is niet de meest spannende baan om op te rijden. Omdat het zo'n kort rondje is staat de radio constant aan voor waarschuwingen over andere auto's."

De Nederlander kan nog tweede worden in het kampioenschap. Hij staat 12 punten achter Bottas. De Grote Prijs van Sakhir is de zestiende en voorlaatste van het jaar.

Meer uit Sport

Kooij krijgt bij nieuwe ploeg hulp van ploegleider Renshaw

PARIJS (ANP) - Olav Kooij krijgt bij zijn nieuwe ploeg Decathlon CMA CGM te maken met een ploegleider met ruime ervaring als het op sprinten aankomt. De Franse wielerploeg waarvoor de 24-jarige Zuid-Hollander vanaf volgend jaar uitkomt, heeft Mark Renshaw en Heinrich Haussler aangesteld als ploegleiders. Met name Renshaw gaat zich bij het team bezighouden met de zogenoemde sprinttrein.

4 uur geleden
Schaatsers Groenewoud en Bosker terug op ploegachtervolging

CALGARY (ANP) - Schaatsers Marijke Groenewoud en Marcel Bosker keren komend weekend tijdens wereldbekerwedstrijden in Calgary terug op de ploegachtervolging. Beiden ontbraken afgelopen weekend in Salt Lake City op het onderdeel waarop Nederland teleurstellend presteerde. De vrouwen eindigden als vijfde, de mannen als zesde.

5 uur geleden
Olympische fakkel maakt tocht van 12.000 kilometer door Italië

ROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.

1 dag geleden
Rentree Worst en Van Anrooij bij eerste wereldbeker veldrijden

ARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.

1 dag geleden
Zverev zegt deelname toe aan tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Alexander Zverev komt in februari in actie op het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie maandag bekend. De Duitse nummer 3 van de wereld speelde zes keer eerder op het ATP-toernooi in Rotterdam.

1 dag geleden
De Boo wint met Nederlands record op 500 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63 seconden, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.

1 dag geleden
Kok schaatst naar wereldrecord op 500 meter

SALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.

1 dag geleden