Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supers teleurgesteld dat Makro weer dicht is voor grote publiek

Supers teleurgesteld dat Makro weer dicht is voor grote publiek

LEIDSCHENDAM (ANP) - Supermarkten zijn teleurgesteld dat groothandels als Sligro, Makro en Hanos weer gesloten zijn voor het grote publiek en dus alleen nog open voor pashouders. Volgens supermarktkoepel Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL) hadden de groothandels in de drukke week voor kerst goed kunnen helpen om de druk op de reguliere supermarkten wat te verlichten.

Eerder deze week was het nog onduidelijk wat de aanscherping van de coronamaatregelen zou betekenen voor de groothandels. Die verkopen immers veel eten, drinken en andere 'essentiële' producten. Maar sinds donderdag kunnen gewone particulieren niet meer terecht bij het foodservicekanaal dat normaal vooral voor horeca en ondernemers is bedoeld. "Dit is gebeurd op last van de overheid", legt een woordvoerster van het CBL uit.

Vanwege de gedwongen sluiting van de horeca waren ketens als Makro en Sligro in oktober nog toegankelijk gemaakt voor het grote publiek, net als tijdens de eerste lockdown in het voorjaar. "Dat heeft supermarkten de afgelopen tijd zeker geholpen", benadrukt de woordvoerster. Volgens haar waren de groothandels goed voor een extra winkeloppervlak dat gelijkstaat aan dat van honderden supermarkten.

Meer uit Financieel

Britse minister bezorgd om overname omroep ITV, overweegt ingreep

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse minister van Cultuur is bezorgd over de overname van de media- en entertainmenttak van omroep ITV door Sky. De deal werd in juli bekend, maar minister Lisa Nandy zei donderdag zich zorgen te maken over de vrijheid van meningsuiting en de inhoudelijke diversiteit van de media in het Verenigd Koninkrijk. Ze verklaarde dat ze neigt naar ingrijpen op grond van het algemeen belang.

13 minuten geleden
AH kijkt of het donaties aan voedselbanken kan uitbreiden

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn kijkt of het mogelijk is om meer niet-verkochte producten aan voedselbanken te doneren. Door alle chaos van de afgelopen dagen zijn winkels een tijd niet bevoorraad met versproducten. Veel van die producten zijn niet meer te verkopen en zouden anders bederven.

45 minuten geleden
Fusiebedrijf AkzoNobel en Axalta gaat Axanzo heten

AMSTERDAM (ANP) - Het nieuwe fusiebedrijf van het Nederlandse verf- en coatingconcern AkzoNobel en het Amerikaanse Axalta gaat Axanzo heten. Klanten zullen hier echter weinig van merken. Volgens het bedrijf achter verfmerken als Flexa en Sikkens blijven de merknamen gewoon hetzelfde.

52 minuten geleden
Consumentenbond wil dat EU meer kijkt naar repareren kapotte tv's

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond wil dat de EU bij nieuwe duurzaamheidsregels voor producten meer inzet op het repareren van kapotte televisies. Volgens de Europese regels moeten bepaalde producten voldoen aan eisen voor onder meer repareerbaarheid en de Europese Commissie werkt aan nieuwe regels voor tv's. Maar reparatie dreigt daarbij te weinig aandacht te krijgen, stelt de Consumentenbond.

53 minuten geleden
AI-aandelen verder omlaag op gemengd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag overwegend lager begonnen, na de verliezen een dag eerder. Vooral techgraadmeter Nasdaq moest het opnieuw ontgelden door de aanhoudende wereldwijde verkoopgolf in AI-gerelateerde aandelen. Financieringsproblemen bij datacenterbedrijf CoreWeave en een hogere Amerikaanse inflatie versterkten de zorgen bij beleggers over stijgende leenkosten voor bedrijven en de houdbaarheid van de enorme investeringen in AI-infrastructuur.

1 uur geleden
ACM wil meer kabinetsbeleid voor flexibeler stroomgebruik

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet komen met aanvullend beleid voor flexibel stroomgebruik om ervoor te zorgen dat marktpartijen hun plannen daadwerkelijk realiseren. Dat concludeert de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na een rapport van hoogspanningsnetbeheerder TenneT en de regionale netbeheerders. Het kabinet kan zich volgens de toezichthouder bijvoorbeeld richten op het wegnemen van drempels of een nieuwe subsidieregeling voor flexgebruik.

3 uur geleden
India zal Japan inhalen als vierde grootste economie, denkt IMF

BANGKOK (ANP/AFP) - India zal volgend jaar Japan inhalen als de op drie na grootste economie ter wereld, verwacht het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Het IMF, dat deze week jaarvergaderingen houdt in het Thaise Bangkok, kwam met vooruitzichten voor de economische ontwikkelingen van Aziatische landen.

5 uur geleden