Supermarktmedewerkers boos over cao-voorstellen
AMSTERDAM (ANP) - Supermarktmedewerkers luiden in een gezamenlijke brandbrief de noodklok over de arbeidsvoorwaarden, meldt vakbond FNV. Dit doen ze naar aanleiding van nieuwe cao-voorstellen. Medewerkers van onder meer de Albert Heijn, Jumbo en Lidl willen de"miljardenomzet" die hun werkgevers boekten tijdens de coronamaanden terugzien in de voorstellen.
Verder blijft volgens hen een "fatsoenlijke loonsverhoging" uit, stellen ze in de brief. Een "minimale" loonsverhoging zit er volgens de briefschrijvers alleen in voor 20- en 21-jarigen en de toeslag voor werken op zondag zou worden geschrapt. "Onacceptabel", schrijven ze. De medewerkers vinden daarnaast dat ze "nog steeds dagelijks risico lopen" tijdens hun werk, omdat klanten geen afstand willen houden of agressie vertonen.
De supermarktbranche onderhandelt momenteel met vakbonden over een nieuwe cao. De vorige cao liep af in april. De supermarktmedewerkers willen een structurele loonsverhoging van 5 procent.
Sommige supermarkten besloten onlangs vanwege de goede omzetten het personeel te belonen met bijvoorbeeld een eenmalige winstuitkering over het bruto maandsalaris. Dat noemen de medewerkers "een fooi".
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen en Volvo waarschuwen dat de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten de vraag naar auto's bedreigt. Tegelijkertijd worstelen de autofabrikanten met importheffingen, wisselvallige verkoop van elektrische voertuigen en een terugval in de verkoop in China.
16 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat tot en met 28 maart niet vliegen naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Daarmee worden vluchten naar die bestemmingen nog langer uitgesteld. Eerder op de dag zei de luchtvaartmaatschappij namelijk nog tot en met zaterdag niet te zullen vliegen naar de Saudische hoofdstad Riyad en de havenstad Dammam aan de Perzische Golf.
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering opent onderzoeken naar handelspartners die de weg vrij moeten maken voor nieuwe importheffingen. Het gaat onder andere om een onderzoek naar vermeende oneerlijke handelspraktijken van de Europese Unie. De Verenigde Staten hebben ook China, India, Zuid-Korea en Mexico in het vizier, maakte de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer bekend.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse marine kan momenteel nog geen schepen veilig door de Straat van Hormuz begeleiden. Dat zegt de Amerikaanse energieminister Chris Wright in een interview met zakenzender CNBC. Wright noemt het "zeer waarschijnlijk" dat dit aan het einde van de maand wel lukt.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De inflatie kan dit jaar fors hoger uitvallen door de oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt het Centraal Planbureau (CPB) in zijn nieuwe raming. De prijzen voor olie en gas zijn hard gestegen na de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op Iran en tegenacties van dat laatste land. Als de prijzen zich ontwikkelen volgens de marktverwachtingen van begin maart, zou de inflatie 0,6 procentpunt hoger kunnen uitvallen.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat langer niet vliegen naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Nederlandse luchtvaartmaatschappij zal nu tot en met zaterdag niet naar die bestemmingen worden gevlogen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran zorgt voor de grootste verstoring van het aanbod van olie in de geschiedenis van de wereldwijde oliemarkt. Dat zegt het Internationaal Energieagentschap (IEA) donderdag in het maandelijkse olierapport. Het rapport volgt op de aankondiging van de leden van het agentschap om een record van 400 miljoen vaten vrij te geven uit de noodreserves in een poging de oliemarkt te kalmeren.
3 uur geleden