Supermarktmedewerkers boos over cao-voorstellen
AMSTERDAM (ANP) - Supermarktmedewerkers luiden in een gezamenlijke brandbrief de noodklok over de arbeidsvoorwaarden, meldt vakbond FNV. Dit doen ze naar aanleiding van nieuwe cao-voorstellen. Medewerkers van onder meer de Albert Heijn, Jumbo en Lidl willen de"miljardenomzet" die hun werkgevers boekten tijdens de coronamaanden terugzien in de voorstellen.
Verder blijft volgens hen een "fatsoenlijke loonsverhoging" uit, stellen ze in de brief. Een "minimale" loonsverhoging zit er volgens de briefschrijvers alleen in voor 20- en 21-jarigen en de toeslag voor werken op zondag zou worden geschrapt. "Onacceptabel", schrijven ze. De medewerkers vinden daarnaast dat ze "nog steeds dagelijks risico lopen" tijdens hun werk, omdat klanten geen afstand willen houden of agressie vertonen.
De supermarktbranche onderhandelt momenteel met vakbonden over een nieuwe cao. De vorige cao liep af in april. De supermarktmedewerkers willen een structurele loonsverhoging van 5 procent.
Sommige supermarkten besloten onlangs vanwege de goede omzetten het personeel te belonen met bijvoorbeeld een eenmalige winstuitkering over het bruto maandsalaris. Dat noemen de medewerkers "een fooi".
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland moet overwegen fracking toe te staan om de energieprijzen te drukken en de afhankelijkheid van energie uit het buitenland te verminderen. Dat schrijven economische adviseurs van de Duitse minister van Economie Katherina Reiche in een rapport over de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de Duitse energiemarkt.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal winkels in de Randstad is de afgelopen jaren verder afgenomen. Supermarkten nemen de plek in van onder meer mode- en elektronicazaken, melden de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht op basis van onderzoek dat ze lieten uitvoeren door Ipsos I&O, Movares en Sweco.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is begonnen met een tweede onderzoek naar oneerlijke handelspraktijken van handelspartners dat de weg vrij moet maken voor nieuwe importheffingen. In het nieuwe onderzoek naar zestig landen wordt gekeken of ze wel genoeg doen om dwangarbeid te voorkomen. De Europese Unie, China, Japan, Zuid-Korea, Canada, Mexico, India, Taiwan en het Verenigd Koninkrijk behoren tot de landen die het doelwit zijn van het onderzoek.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Besi was vrijdag de grote winnaar op de Amsterdamse beurs. De chiptoeleverancier werd bijna 10 procent meer waard door overnamespeculatie. Volgens persbureau Reuters hebben verschillende partijen interesse getoond in een overname van het bedrijf uit Duiven. Besi zou de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley hebben ingehuurd om de overnamevoorstellen te beoordelen.
3 uur geledenDUIVEN (ANP) - Besi onderzoekt avances van bedrijven die interesse hebben in een overname van de Nederlandse fabrikant van apparatuur voor de chipindustrie, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het bedrijf uit Duiven zou zakenbank Morgan Stanley in de arm hebben genomen om de voorstellen te beoordelen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Mediabedrijf BuzzFeed, bekend van de gelijknamige site, zit in financiële problemen. Het bedrijf heeft moeite om zijn betalingsverplichtingen na te komen en kreeg onlangs uitstel van schuldeisers bij het aflossen van een lening.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Iranoorlog raakt de economische groei van alle sectoren in Nederland. Rabobank rekende drie scenario's door en concludeert dat onder meer de industrie, bouw en de vervoerssector hard kunnen worden getroffen. Veel is daarbij nog afhankelijk van hoe lang de oorlog duurt.
4 uur geleden