Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supermarktketen Walmart flink hoger op Wall Street na cijfers

Supermarktketen Walmart flink hoger op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - De grote Amerikaanse retailer Walmart werd dinsdag 5,8 procent meer waard op de aandelenbeurzen in New York. Het supermarktconcern verhoogde zijn verwachting voor het hele jaar dankzij sterke resultaten in het afgelopen kwartaal. Ook wist het concern zijn hoge voorraden verder terug te dringen ten opzichte van de vorige twee kwartalen. Door de hoge inflatie wist Walmart met aanbiedingen ook meer consumenten uit hogere inkomensgroepen naar zijn winkels te trekken. Om aandeelhouders te belonen gaat het bedrijf voor 20 miljard dollar aan eigen aandelen terugkopen.

Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de producentenprijzen. De prijzen die Amerikaanse producenten vragen voor hun goederen gingen in oktober met 0,2 procent omhoog op maandbasis, wat minder sterk is dan verwacht. Vorige week bleek dat de consumentenprijzen in de Verenigde Staten afgelopen maand sterker dan verwacht waren afgekoeld. Dat meevallende inflatiecijfer zorgde voor een flinke herstelrally op Wall Street omdat daardoor de Amerikaanse centrale bank het kalmer aan kan doen met het verhogen van de rente.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 1,2 procent hoger op 33.943 punten. De brede S&P 500 won 1,7 procent tot 4024 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 2,5 procent tot 11.474 punten.

Home Depot

Home Depot ging 1,5 procent vooruit. Het doe-het-zelfconcern boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht ondanks stijgende kosten en verslechterde marktomstandigheden. Het bedrijf handhaafde voorafgaand aan het belangrijke feestdagenseizoen de verwachtingen voor het gehele boekjaar. Andere retailers als Target, Lowe's, Macy's en Kohl's, die later deze week met resultaten komen, wonnen tot 4,4 procent.

Netflix steeg 3,6 procent. Analisten van Bank of America verhoogden hun advies voor de videostreamingdienst van verkopen naar kopen.

Tencent Music

Tencent Music dikte 17 procent aan. De Chinese muziekstreamingdienst zag het aantal betalende klanten verder stijgen en boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. De aanbieder van foto- en videomateriaal Getty Images kelderde 12 procent na tegenvallende resultaten.

Estée Lauder werd bijna 3 procent duurder. Het cosmeticabedrijf is dicht bij een deal om het modemerk Tom Ford over te nemen voor zo'n 2,8 miljard dollar, meldde zakenkrant The Wall Street Journal. Het zou de grootste overname ooit zijn voor het bedrijf.

Meer uit Financieel

Opnieuw flinke verliezen op Wall Street, olieprijzen fors hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.

3 uur geleden
Merz: Duitse kolencentrales mogelijk langer in bedrijf om oorlog

FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.

5 uur geleden
AEX sluit opnieuw met verlies, olieprijzen verder omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw met verlies gesloten door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten en de economische schade door het conflict. De olieprijzen gingen juist weer verder omhoog ondanks het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten met tien dagen te verlengen tot 6 april.

6 uur geleden
Eurocommissaris: oorlog Midden-Oosten schaadt groei economie EU

BRUSSEL (ANP/AFP) - De economische groei van de Europese Unie wordt geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Maar de impact hangt wel af van de duur en omvang van het conflict, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) vrijdag. Ook zal de inflatie aangejaagd worden doordat de energieprijzen hard zijn gestegen door de oorlog, aldus Dombrovskis.

9 uur geleden
Consumentenbond vindt paascampagne Jumbo "te kort door de bocht"

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond vindt de claim van Jumbo dat het de laagste paasprijzen van Nederland heeft "te kort door de bocht". Volgens de Consumentenbond kiest de winkelketen zelf gunstig geprijsde producten, maakt vergelijkingsfouten en verstopt het de kleine lettertjes. Jumbo is van mening dat de campagne "goed onderbouwd" is.

9 uur geleden
Wall Street daalt na uitstel Amerikaanse aanvallen op Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag verder omlaag na de zware koersverliezen een dag eerder. Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april, maakte weinig indruk op beleggers. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken met Iran, die volgens Trump "zeer goed verlopen".

10 uur geleden
Oorlog raakt FloraHolland nauwelijks, bedrijf verwacht weer winst

AALSMEER (ANP) - Royal FloraHolland merkt nog geen grote impact op de import van bloemen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Het grootste deel van de import van de bloemenveiling komt vanuit Afrika en dat verloopt deels via het Midden-Oosten, maar grote gevolgen blijven uit. 's Werelds grootste sierteeltmarktplaats verwacht dit jaar dan ook opnieuw zwarte cijfers te schrijven.

10 uur geleden