Supermarktketen Walmart flink hoger op Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - De grote Amerikaanse retailer Walmart werd dinsdag 5,8 procent meer waard op de aandelenbeurzen in New York. Het supermarktconcern verhoogde zijn verwachting voor het hele jaar dankzij sterke resultaten in het afgelopen kwartaal. Ook wist het concern zijn hoge voorraden verder terug te dringen ten opzichte van de vorige twee kwartalen. Door de hoge inflatie wist Walmart met aanbiedingen ook meer consumenten uit hogere inkomensgroepen naar zijn winkels te trekken. Om aandeelhouders te belonen gaat het bedrijf voor 20 miljard dollar aan eigen aandelen terugkopen.
Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de producentenprijzen. De prijzen die Amerikaanse producenten vragen voor hun goederen gingen in oktober met 0,2 procent omhoog op maandbasis, wat minder sterk is dan verwacht. Vorige week bleek dat de consumentenprijzen in de Verenigde Staten afgelopen maand sterker dan verwacht waren afgekoeld. Dat meevallende inflatiecijfer zorgde voor een flinke herstelrally op Wall Street omdat daardoor de Amerikaanse centrale bank het kalmer aan kan doen met het verhogen van de rente.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 1,2 procent hoger op 33.943 punten. De brede S&P 500 won 1,7 procent tot 4024 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 2,5 procent tot 11.474 punten.
Home Depot
Home Depot ging 1,5 procent vooruit. Het doe-het-zelfconcern boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht ondanks stijgende kosten en verslechterde marktomstandigheden. Het bedrijf handhaafde voorafgaand aan het belangrijke feestdagenseizoen de verwachtingen voor het gehele boekjaar. Andere retailers als Target, Lowe's, Macy's en Kohl's, die later deze week met resultaten komen, wonnen tot 4,4 procent.
Netflix steeg 3,6 procent. Analisten van Bank of America verhoogden hun advies voor de videostreamingdienst van verkopen naar kopen.
Tencent Music
Tencent Music dikte 17 procent aan. De Chinese muziekstreamingdienst zag het aantal betalende klanten verder stijgen en boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. De aanbieder van foto- en videomateriaal Getty Images kelderde 12 procent na tegenvallende resultaten.
Estée Lauder werd bijna 3 procent duurder. Het cosmeticabedrijf is dicht bij een deal om het modemerk Tom Ford over te nemen voor zo'n 2,8 miljard dollar, meldde zakenkrant The Wall Street Journal. Het zou de grootste overname ooit zijn voor het bedrijf.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell koopt het Canadese energiebedrijf ARC Resources voor 13,6 miljard dollar, meldt het Britse olie- en gasconcern maandag. Het gaat omgerekend om bijna 11,6 miljard euro. Volgens persbureau Bloomberg is het de grootste deal van Shell in meer dan tien jaar.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag voorzichtig geopend. Nu de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran lijken vastgelopen, wachten beleggers op een golf aan kwartaalcijfers en commentaar van de Federal Reserve-vergadering deze week. Daarnaast komt de Federal Reserve woensdag met een rentebesluit.
13 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De staat Suriname, KLM en IATA-reisagenten moeten binnen twee weken evalueren of de commissie op ticketverkoop door Surinaamse reisbureaus moet worden aangepast. Dat heeft de rechter in Paramaribo maandag bepaald in het kort geding dat de luchtvaartmaatschappij in februari aanspande tegen de staat Suriname. Sinds 2008 zijn luchtvaartmaatschappijen verplicht om 6 procent per ticket te betalen aan reisagenten in Suriname. KLM had gevraagd om verlaging of volledige afschaffing van de commissie.
14 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen hun samenwerking aan. Het techbedrijf heeft aangegeven dat het partnerschap met het belangrijke AI-bedrijf voortaan niet meer exclusief zal zijn en dat afspraken over het delen van inkomsten veranderen.
14 uur geledenMANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.
17 uur geledenNEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.
17 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.
19 uur geleden