Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supermarktketen Jumbo stopt met eigen merk drankkarton water

Supermarktketen Jumbo stopt met eigen merk drankkarton water

VEGHEL (ANP) - Jumbo stopt met de verkoop van eigen merk water in een drankkarton. De supermarktketen bracht de nieuwe verpakking eind vorige maand op de markt, maar is tot de conclusie gekomen dat het drankkarton minder duurzaam is dan gedacht. Dat bevestigt een woordvoerster na een item hierover in het consumentenprogramma Kassa.

Volgens Kassa komt uit onderzoek van producent Tetra Pak naar voren dat in drankkartons bijna net zo veel plastic zit als een petflesje, maar dat ze slechter te recyclen zijn. Op de plastic flesjes zit sinds juli statiegeld.

Volgens de Jumbo-woordvoerster waren de drankkartons een aanvulling op de plastic flesjes en geen vervanging. "Naar aanleiding van de vragen die wij recent hebben ontvangen, hebben wij nog eens kritisch naar de eigenschappen van deze verpakking voor onze 500 milliliter water gekeken", aldus Jumbo. "We zijn tot de conclusie gekomen dat deze verpakking als alternatief voor het petflesje niet past binnen onze duurzaamheidsstrategie 'beter en minder' verpakken. We hebben dan ook besloten om dit product uit te faseren en niet langer in ons assortiment op te nemen."

Meer uit Financieel

Trump wil accijns benzine tijdelijk schrappen door dure brandstof

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil de accijns op autobrandstoffen "voor een bepaalde periode" schrappen om burgers en bedrijven te ondersteunen. Dat heeft hij gezegd in een interview met de Amerikaanse nieuwszender CBS News.

4 minuten geleden
AEX-index begint handelsweek met klein verlies

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursindex in Amsterdam, is met klein verlies aan de handelsweek begonnen. Beleggers stelden zich terughoudend op nadat de Amerikaanse president Donald Trump het Iraanse vredesvoorstel had afgewezen. Trump noemde het voorstel van Iran "volkomen onacceptabel". De olieprijzen gingen verder omhoog door de aanhoudende patstelling in het conflict. Toch zakten defensieaandelen door speculatie dat het bestand tussen Oekraïne en Rusland erop zou wijzen dat die oorlog zijn einde nadert.

23 minuten geleden
Baas Aramco: 100 miljoen olievaten per week verloren door Hormuz

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde oliemarkten verliezen elke week dat de Straat van Hormuz gesloten is 100 miljoen vaten olie. Daardoor wordt het olietekort, dat door de oorlog in het Midden-Oosten al historisch groot is geworden, alleen maar erger. Dat heeft topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco maandag gezegd.

1 uur geleden
Wall Street terughoudend na Trumps afwijzing Iraans voorstel

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York lieten maandag bij de opening weinig beweging zien. Beleggers waren terughoudend na de verwerping van het Iraanse vredesvoorstel door de Amerikaanse president Donald Trump. In het voorstel, dat Trump als "volkomen onacceptabel" bestempelde, zou Iran onder meer hebben geëist dat er een einde moet komen aan de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens en het vrijgeven van bevroren Iraanse tegoeden.

2 uur geleden
London Heathrow ziet minder passagiers door oorlog Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP) - Minder vliegtuigpassagiers reisden in april via London Heathrow in vergelijking met een jaar geleden. Volgens de luchthaven is dit het gevolg van een verstoring in het wereldwijde vliegverkeer door de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Storing bij DigiD is verholpen, meldt beheerder Logius

DEN HAAG (ANP) - De storing bij DigiD is verholpen, meldt een woordvoerster van beheerder Logius. Gebruikers hadden eerder op de dag moeite met inloggen via de website en app.

3 uur geleden
Maastricht Aachen Airport drukker door Belgische staking

MAASTRICHT (ANP) - Maastricht Aachen Airport krijgt dinsdag te maken met extra vliegverkeer. De luchthaven meldt dat dit veroorzaakt wordt door een staking in België, waar Charleroi Airport en Brussels Airport last van hebben. Verschillende maatschappijen die normaal op Belgische luchthavens zouden landen, wijken uit naar Maastricht.

3 uur geleden