Supermarktketen Jumbo stopt met eigen merk drankkarton water
VEGHEL (ANP) - Jumbo stopt met de verkoop van eigen merk water in een drankkarton. De supermarktketen bracht de nieuwe verpakking eind vorige maand op de markt, maar is tot de conclusie gekomen dat het drankkarton minder duurzaam is dan gedacht. Dat bevestigt een woordvoerster na een item hierover in het consumentenprogramma Kassa.
Volgens Kassa komt uit onderzoek van producent Tetra Pak naar voren dat in drankkartons bijna net zo veel plastic zit als een petflesje, maar dat ze slechter te recyclen zijn. Op de plastic flesjes zit sinds juli statiegeld.
Volgens de Jumbo-woordvoerster waren de drankkartons een aanvulling op de plastic flesjes en geen vervanging. "Naar aanleiding van de vragen die wij recent hebben ontvangen, hebben wij nog eens kritisch naar de eigenschappen van deze verpakking voor onze 500 milliliter water gekeken", aldus Jumbo. "We zijn tot de conclusie gekomen dat deze verpakking als alternatief voor het petflesje niet past binnen onze duurzaamheidsstrategie 'beter en minder' verpakken. We hebben dan ook besloten om dit product uit te faseren en niet langer in ons assortiment op te nemen."
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Het Oktoberfest in München heeft dit jaar een recordaantal van 7,4 miljoen bezoekers getrokken, heeft de stad zondag bekendgemaakt. Daarmee werd het vorige record van 7,2 miljoen uit 2023 verbroken.
7 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - De landen van oliekartel OPEC+ willen hun productiedoelen ook in november niet verhogen, ondanks de hoge olie- en brandstofprijzen. Dat maakten Saudi-Arabië, Rusland en vijf andere landen zondag bekend na een onlinevergadering. De productiedoelen van de groep blijven daarmee voor de tweede maand op rij ongewijzigd.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Een taskforce van het Witte Huis gaat de risico's en kansen van kunstmatige intelligentie (AI) in kaart brengen. Ook wordt gekeken hoe overregulering kan worden voorkomen, om innovatie niet in de weg te zitten. Dat heeft het hoofd van de taskforce, Jay Clayton, gezegd tegen The Wall Street Journal.
9 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Oost-Duitse economie loopt decennia na de Duitse eenwording nog steeds achter op die van het westen van het land. Het gat lijkt de afgelopen jaren nauwelijks kleiner te worden, stelt het vooraanstaande Duitse onderzoeksinstituut IW.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Vakbonden en welzijnsorganisaties hebben de Duitse regering opgeroepen de geplande bezuinigingen te stoppen. Het bondgenootschap van veertien organisaties bekritiseerde dit weekend in een gezamenlijke oproep met name de plannen van de regering voor een hervorming van het Duitse stelsel voor langdurige zorg.
11 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China verwerpt kritiek vanuit de Amerikaanse overheid op het openen van nieuwe filialen van koffieketen Starbucks in de regio Xinjiang. Een woordvoerder van de Chinese overheid verklaarde dit weekend dat het gaat om een nieuwe poging "om China aan te vallen en zwart te maken".
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft zorgen van beleggers over stijgende rentes op staatsobligaties gerelativeerd. "Ik zou me zorgen maken als het om een stijging ging die alleen in de VS speelt", zei Bessent in een interview met nieuwssite Axios dat dit weekend verscheen. Dat laatste is volgens hem niet het geval.
13 uur geleden