Supermarktketen Deen sluit winkels eerder vanwege alcoholverbod
HOORN (ANP) - Supermarktketen Deen sluit zijn winkels vanaf donderdag om 20.00 uur. Op die manier wil het bedrijf problemen voorkomen rond het door het kabinet aangekondigde verkoopverbod voor alcohol na dat tijdstip. "Wij denken niet dat we dat in de winkels kunnen handhaven", bevestigt een woordvoerster de stap na eerdere berichtgeving door het Noordhollands Dagblad. "We doen dit voor de veiligheid van ons personeel."
Deen heeft tachtig supermarkten, waarvan het merendeel in Noord-Holland en Flevoland gevestigd is. Ook heeft het bedrijf vestigingen in Overijssel, Gelderland en Utrecht. De meeste winkels gaan normaal gesproken om 21.00 uur dicht. Voor een enkele winkel geldt normaliter een sluitingstijd van 22.00 uur.
Met de stap loopt Deen vooruit op een beslissing van de sector. Branchevereniging CBL overlegt woensdag met de supermarktketens over hoe ze met het verkoopverbod voor alcohol in de avonduren moeten omgaan.
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.
13 uur geledenERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.
14 uur geleden