Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supermarktketen Aldi vertrekt uit Denemarken

Supermarktketen Aldi vertrekt uit Denemarken

KOPENHAGEN (ANP/DPA) - Supermarktketen Aldi trekt zich na ongeveer 45 jaar terug uit Denemarken. De discounter maakte dit vrijdagavond bekend. Concurrent Rema 1000 zal 114 van de 188 Deense Aldi-winkels overnemen. De overige Aldi-winkels zullen in de loop van het komende jaar worden gesloten of verkocht.

Ongeveer 1600 van de ongeveer 2800 Aldi-werknemers in het land zullen door Rema worden overgenomen. Er was eerder al een akkoord bereikt over de overname. Maar die moest nog worden goedgekeurd door de Deense mededingingsautoriteiten. Financiële details over de deal worden niet bekendgemaakt.

Aldi had in 1977 de eerste discountwinkel in Denemarken geopend en diende volgens het bedrijf als inspiratie voor Rema 1000 om twee jaar later zijn eerste winkel te openen in het Noorse Trondheim. De eerste Deense Rema-winkel volgde in 1994.

Meer uit Financieel

Vakbonden eensgezind in strijd tegen kabinetsplannen

DEN HAAG (ANP) - De voorzitters van de vakbonden FNV, CNV en VCP hebben tijdens de actie in Den Haag verduidelijkt dat ze samen staan in de strijd tegen de kabinetsplannen. De bonden voeren deze week actie tegen bezuinigingen op sociale zekerheid.

18 minuten geleden
Duitse super gaat in Nederland concurrentie aan met bol en Amazon

NECKARSULM (ANP) - De grote Duitse supermarktketen Kaufland heeft de Nederlandse markt betreden als onlinemarktplaats. Daarmee concurreert Kaufland hier niet met bijvoorbeeld Albert Heijn of Jumbo, maar eerder met bol en Amazon.

1 uur geleden
Opkoper bitcoins verliest rechtszaak in geschil rond beursgang

DEN HAAG (ANP) - Het is de Nederlandse opkoper van bitcoins AMBTS niet gelukt om via de rechter af te dwingen dat het bedrijf toch naar de beurs kan. Het bedrijf wilde via een beursnotering in Amsterdam institutionele beleggers nieuwe financiële instrumenten bieden om te investeren in de cryptomunt. Maar de Autoriteit Financiële Markten (AFM) en AMBTS zijn het oneens over de vorm van het bedrijf, waardoor het prospectus voor de beursgang eerder niet werd goedgekeurd door de toezichthouder.

1 uur geleden
Volkswagen overweegt verkoop motorfietsenmerk Ducati

WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse autoconcern Volkswagen overweegt een verkoop van de Italiaanse motorfietsenbouwer Ducati. Het bekende merk maakt nu nog deel uit van Audi, dat weer een dochterbedrijf van Volkswagen is. Audi-topman Gernot Döllner zegt tegen persbureau Bloomberg dat een verkoop wordt bekeken.

2 uur geleden
EU-hof: Vlaams Belang-asielplan met naam IKEA kan merk schaden

STRAATSBURG (ANP) - Dat de Belgische radicaal-rechtse partij Vlaams Belang gebruik heeft gemaakt van de IKEA-naam en logo's voor de presentatie van een asielplan, kan schadelijk zijn voor het merk IKEA. Dat concludeert het Hof van Justitie van de Europese Unie dinsdag in een uitspraak.

2 uur geleden
Ook VK weert goederen van Israëlische nederzettingen in Westbank

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk komt met een handelsverbod op goederen die zijn geproduceerd in Israëlische nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Dit heeft een minister uit de regering van premier Andy Burnham bevestigd in Britse media.

3 uur geleden
Chinese vouwbare smartphones onthuld in aanloop naar Apple-event

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese smartphonefabrikanten Huawei en Xiaomi hebben nieuwe opvouwbare telefoons aangekondigd, in aanloop naar een Apple-evenement op woensdag. De iPhone-maker onthult daar naar verwachting zijn langverwachte, eerste vouwbare smartphone.

3 uur geleden