Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supermarktketen Aldi vertrekt uit Denemarken

Supermarktketen Aldi vertrekt uit Denemarken

KOPENHAGEN (ANP/DPA) - Supermarktketen Aldi trekt zich na ongeveer 45 jaar terug uit Denemarken. De discounter maakte dit vrijdagavond bekend. Concurrent Rema 1000 zal 114 van de 188 Deense Aldi-winkels overnemen. De overige Aldi-winkels zullen in de loop van het komende jaar worden gesloten of verkocht.

Ongeveer 1600 van de ongeveer 2800 Aldi-werknemers in het land zullen door Rema worden overgenomen. Er was eerder al een akkoord bereikt over de overname. Maar die moest nog worden goedgekeurd door de Deense mededingingsautoriteiten. Financiële details over de deal worden niet bekendgemaakt.

Aldi had in 1977 de eerste discountwinkel in Denemarken geopend en diende volgens het bedrijf als inspiratie voor Rema 1000 om twee jaar later zijn eerste winkel te openen in het Noorse Trondheim. De eerste Deense Rema-winkel volgde in 1994.

Meer uit Financieel

Kwakkelend GoPro fuseert met Amerikaans fotonicabedrijf

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Actiecamerafabrikant GoPro fuseert met het Amerikaanse fotonicabedrijf Starman Optical. Daarmee wordt GoPro gered van een dreigend faillissement.

20 minuten geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam omlaag door rente- en inflatiezorgen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een verlies gesloten, waarbij zorgen over oplopende olieprijzen, inflatie en rentes overheersten. Ook op andere Europese beurzen daalden de belangrijkste graadmeters.

1 uur geleden
Pensioenfondsen financieel sterker richting nieuw stelsel

AMSTERDAM (ANP) - De financiële positie van pensioenfondsen is in augustus verder verbeterd. Daarbij profiteerden ze vooral van de gestegen rente, meldt financieel dienstverlener Aon. Dit is gunstig voor de tientallen pensioenfondsen die volgend jaar overgaan naar het nieuwe pensioenstelsel. Er valt dan ook meer te verdelen op het moment van de overgang, legt Aon-bestuurder Frank Driessen uit.

1 uur geleden
Ministers VS en Canada spreken elkaar over handelsconflict

ASHEVILLE (ANP/RTR) - De Canadese minister van Financiën François-Philippe Champagne spreekt dinsdag met zijn Amerikaanse evenknie Scott Bessent. Dat kondigde Champagne aan. Canada en de Verenigde Staten zijn verwikkeld in een handelsconflict na het stuklopen van onderhandelingen over een handelsovereenkomst vorige maand.

2 uur geleden
Zakenblad: Volkswagen wil tussen 2031 en 2034 fabrieken sluiten

BERLIJN (ANP/RTR) - De raad van bestuur van Volkswagen wil tussen 2031 en 2034 vier Duitse fabrieken sluiten. Dat meldt het Duitse zakenblad WirtschaftsWoche op basis van ingeziene documenten. De sluitingen zijn onderdeel van een grote reorganisatie bij het automerk. De raad van commissarissen van Volkswagen komt vrijdag bijeen. Daar zou het plan worden besproken.

2 uur geleden
Ajax: persoonsgegevens buitgemaakt bij datalek logistieke partner

AMSTERDAM (ANP) - Persoonsgegevens van klanten van de Ajax-shop zijn geraakt door het datalek bij logistieke partner CEVA Logistics. Dat meldt de voetbalclub in een mail aan getroffen klanten. Toen Ajax begin augustus informeerde over het lek wist de voetbalclub nog niet of er persoonlijke data was gelekt, maar onder meer huisadressen en telefoonnummers blijken te zijn buitgemaakt. Er zijn geen betaalgegevens, bankrekeningnummers, creditcardgegevens, gebruikersnamen of wachtwoorden bij het incident betrokken.

2 uur geleden
Rijkswaterstaat bevestigt uitstel nachtelijke sluiting kanaal

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat stelt de geplande nachtelijke sluiting van het Amsterdam-Rijnkanaal uit tot donderdag. De vaarweg zou vanaf dinsdag in de nacht gesloten worden voor een deel van de scheepvaart vanwege een tekort aan verkeersbegeleiders bij Rijkswaterstaat. De eerdere aankondiging van de nachtsluiting heeft voor veel commotie gezorgd. Branchevereniging Koninklijke Binnenvaart Nederland (KBN) stelt naar de rechter te stappen als de sluiting doorgaat.

3 uur geleden