Supermarktketen ALDI test bezorgservice in Ruhrgebied
MÜLHEIM AN DER RUHR (ANP/DPA) - De Duitse supermarktketen ALDI SÜD heeft een nieuwe stap gezet op het gebied van e-commerce. Het winkelbedrijf is begonnen met een proef voor de bezorging van boodschappen. ALDI-klanten in het Duitse Ruhrgebied kunnen daarmee voor het eerst online verse voedingsproducten zoals fruit, groenten, brood, kaas of melk bestellen.
Klanten in Mülheim an der Ruhr, Duisburg en Oberhausen kunnen zich vanaf nu aanmelden voor de bezorgservice, maakte ALDI SÜD bekend. In de toekomst staat ook een test met click-and-collect gepland, waarbij klanten de goederen online bestellen en zelf in de winkel ophalen.
Tot nu toe bood de discounter in zijn Duitse onlineshop alleen non-foodartikelen, zoals stofzuigers en messenblokken, aan. Bij buitenlandse dochterondernemingen in de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Zwitserland werden eerder al wel experimenten uitgevoerd met de bezorging van voedingsproducten.
Onlinevoedselverkoop niet winstgevend
De discounter benadrukt dat het om een lokale en beperkte proef gaat en dat er momenteel geen landelijke implementatie van de bezorgdienst staat gepland. Dat komt volgens het bedrijf doordat onlinevoedselverkoop in Duitsland momenteel geen winstgevend bedrijfsmodel is vanwege de hoge kosten voor personeel en logistiek.
ALDI bestaat officieel uit twee zelfstandige bedrijven, namelijk ALDI Nord met de hoofdvestiging in Essen en ALDI SÜD met de hoofdvestiging in Mülheim an der Ruhr. In Nederland en België opereert ALDI Nord. De beide bedrijven treden richting de leveranciers wel gezamenlijk op.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag vrijwel vlak gesloten. Zwaargewicht Shell stond bij de winnaars dankzij een flinke stijging van de olieprijzen. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi gingen juist verder omlaag na de verliezen een dag eerder. Verder kwam ING met kwartaalcijfers naar buiten.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De wereldwijde vraag naar goud is vorig jaar naar een recordniveau gestegen. Dat meldt de World Gold Council (WGC), de brancheorganisatie voor de internationale goudhandel. Volgens de WGC bedroeg de totale vraag vorig jaar 5002 ton. Het is voor het eerst dat de vraag boven de 5000 ton uitkwam.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olieprijzen zijn donderdag flink gestegen na de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Iran. Hij riep Teheran woensdag op een nucleaire overeenkomst te sluiten, want anders zou het olierijke land militaire aanvallen riskeren.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Meta Platforms was donderdag een van de winnaars op Wall Street na sterke kwartaalresultaten. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram verwacht ook dit kwartaal meer omzet dan gedacht. Het bedrijf investeert dit jaar bovendien extra in datacenters en AI. Hiermee verhoogt Meta de druk in de AI-strijd tussen grote techbedrijven. De koers ging 9,5 procent omhoog.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank moet de rente "substantieel" verlagen. Dat schreef president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. De Federal Reserve hield woensdag de rente onveranderd na drie eerdere verlagingen op rij. Trump roept al langer om een flinke renteverlaging om zo de economie van de Verenigde Staten te stimuleren, met daarbij ook felle kritiek op Fed-voorzitter Jerome Powell.
6 uur geleden