Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supermarktketen ALDI test bezorgservice in Ruhrgebied

Supermarktketen ALDI test bezorgservice in Ruhrgebied

MÜLHEIM AN DER RUHR (ANP/DPA) - De Duitse supermarktketen ALDI SÜD heeft een nieuwe stap gezet op het gebied van e-commerce. Het winkelbedrijf is begonnen met een proef voor de bezorging van boodschappen. ALDI-klanten in het Duitse Ruhrgebied kunnen daarmee voor het eerst online verse voedingsproducten zoals fruit, groenten, brood, kaas of melk bestellen.

Klanten in Mülheim an der Ruhr, Duisburg en Oberhausen kunnen zich vanaf nu aanmelden voor de bezorgservice, maakte ALDI SÜD bekend. In de toekomst staat ook een test met click-and-collect gepland, waarbij klanten de goederen online bestellen en zelf in de winkel ophalen.

Tot nu toe bood de discounter in zijn Duitse onlineshop alleen non-foodartikelen, zoals stofzuigers en messenblokken, aan. Bij buitenlandse dochterondernemingen in de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Zwitserland werden eerder al wel experimenten uitgevoerd met de bezorging van voedingsproducten.

Onlinevoedselverkoop niet winstgevend

De discounter benadrukt dat het om een lokale en beperkte proef gaat en dat er momenteel geen landelijke implementatie van de bezorgdienst staat gepland. Dat komt volgens het bedrijf doordat onlinevoedselverkoop in Duitsland momenteel geen winstgevend bedrijfsmodel is vanwege de hoge kosten voor personeel en logistiek.

ALDI bestaat officieel uit twee zelfstandige bedrijven, namelijk ALDI Nord met de hoofdvestiging in Essen en ALDI SÜD met de hoofdvestiging in Mülheim an der Ruhr. In Nederland en België opereert ALDI Nord. De beide bedrijven treden richting de leveranciers wel gezamenlijk op.

Meer uit Financieel

Zorgen over hoge techkoersen drukken Wall Street weer in het rood

NEW YORK (ANP) - Wall Street is de nieuwe handelsweek negatief begonnen, opnieuw door zorgen onder beleggers over de hoge koersen van bedrijven in de techsector. Op de beurzen wordt dan ook met spanning uitgekeken naar de resultaten van chipconcern Nvidia die woensdag na de beurssluiting worden verwacht. De cijfers van de grootste verkoper van AI-chips ter wereld bepalen mogelijk de stemming in de laatste weken van het jaar. Maandag verloor het aandeel 1,8 procent.

2 uur geleden
India: bijna rond met eerste fase van handelsdeal met VS

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Na maandenlange onderhandelingen zegt India dat het dicht bij het afronden is van een handelsovereenkomst met de Verenigde Staten. Het gaat om de eerste fase van een deal om de Amerikaanse importheffingen van 50 procent te verlagen, zei de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal maandag.

2 uur geleden
Aandelenkoersen Damrak opnieuw over breed front omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op het Damrak gingen maandag over een breed front omlaag, na de stevige verliezen vorige week. Een negatieve start van Wall Street droeg niet bij aan een verbetering van de stemming in Amsterdam.

7 uur geleden
Vakbondsleden stemmen in met cao voor sjorders haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een ruime meerderheid van FNV-leden bij sjorbedrijven ILS en Matrans heeft ingestemd met het cao-resultaat voor de sjorders. Een staking van de medewerkers die containers in de haven van Rotterdam losmaken en vastzetten, had vorige maand grote impact, omdat containerschepen niet konden laden en lossen door de acties.

7 uur geleden
Chinese prijzenoorlog zet autoverkoop XPeng onder druk

BEIJING (ANP/RTR) - XPeng, een grote Chinese producent van elektrische auto's, ziet het somber in voor het laatste kwartaal van dit jaar. Volgens het concern staan de verkopen onder druk door een prijzenoorlog op de thuismarkt en groeiende concurrentie.

8 uur geleden
Google-eigenaar Alphabet stijgt op Wall Street na belang Buffett

NEW YORK (ANP) - Alphabet (plus 4,5 procent) behoorde maandag tot de winnaars op Wall Street. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat Berkshire Hathaway, de investeringsmaatschappij van superbelegger Warren Buffett, in het afgelopen kwartaal bijna 18 miljoen aandelen van het moederbedrijf van Google en YouTube heeft gekocht. Dat belang was eind september meer dan 4 miljard dollar waard.

9 uur geleden
Oud-LTO-voorman Van der Tak hoofd van nieuwe groentenvakgroep

DEN HAAG (ANP) - Sjaak van der Tak, voormalig voorman van LTO Nederland, wordt de nieuwe voorzitter van de vakgroep Vollegrondsgroenten bij de land- en tuinbouworganisatie. Deze nieuwe vakgroep is opgericht om de belangenbehartiging voor plantaardige sectoren verder te versterken, maakte LTO maandag bekend.

9 uur geleden