Supermarktketen ALDI test bezorgservice in Ruhrgebied
MÜLHEIM AN DER RUHR (ANP/DPA) - De Duitse supermarktketen ALDI SÜD heeft een nieuwe stap gezet op het gebied van e-commerce. Het winkelbedrijf is begonnen met een proef voor de bezorging van boodschappen. ALDI-klanten in het Duitse Ruhrgebied kunnen daarmee voor het eerst online verse voedingsproducten zoals fruit, groenten, brood, kaas of melk bestellen.
Klanten in Mülheim an der Ruhr, Duisburg en Oberhausen kunnen zich vanaf nu aanmelden voor de bezorgservice, maakte ALDI SÜD bekend. In de toekomst staat ook een test met click-and-collect gepland, waarbij klanten de goederen online bestellen en zelf in de winkel ophalen.
Tot nu toe bood de discounter in zijn Duitse onlineshop alleen non-foodartikelen, zoals stofzuigers en messenblokken, aan. Bij buitenlandse dochterondernemingen in de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Zwitserland werden eerder al wel experimenten uitgevoerd met de bezorging van voedingsproducten.
Onlinevoedselverkoop niet winstgevend
De discounter benadrukt dat het om een lokale en beperkte proef gaat en dat er momenteel geen landelijke implementatie van de bezorgdienst staat gepland. Dat komt volgens het bedrijf doordat onlinevoedselverkoop in Duitsland momenteel geen winstgevend bedrijfsmodel is vanwege de hoge kosten voor personeel en logistiek.
ALDI bestaat officieel uit twee zelfstandige bedrijven, namelijk ALDI Nord met de hoofdvestiging in Essen en ALDI SÜD met de hoofdvestiging in Mülheim an der Ruhr. In Nederland en België opereert ALDI Nord. De beide bedrijven treden richting de leveranciers wel gezamenlijk op.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het effect op de economie van een Nationale Investeringsinstelling (NII) is waarschijnlijk beperkt. Dat stellen deskundigen van het Centraal Planbureau (CPB), slechts enkele dagen nadat het kabinet plannen naar buiten bracht voor de oprichting van zo'n instelling.
18 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC) heeft ingestemd met een verzoek van Paramount Skydance om buitenlandse investeerders te laten deelnemen aan de overname van Warner Bros Discovery. Dat meldde de FCC donderdag.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dalende olieprijzen, lagere Amerikaanse rentes op staatsobligaties en solide banencijfers hielpen beleggers donderdag om de eerste renteverhoging van de Federal Reserve in meer dan drie jaar te verwerken. De belangrijkste Amerikaanse beursindices op Wall Street sloten duidelijk hoger. Vooral techbedrijven waren daarbij in trek.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties aangekondigd tegen de Iraanse cryptobeurs BitBank. Ze beschuldigden het platform ervan betalingen te verwerken voor schepen die veilig door de Straat van Hormuz varen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft BitBank ook honderden miljoenen dollars doorgesluisd naar de Iraanse Revolutionaire Garde.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Russische onderdelen van het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé en de Franse supermarkt Auchan onder tijdelijk beheer geplaatst. Daarmee verstevigt Rusland de greep op de eigen economie en verliezen opnieuw westerse bedrijven de controle over hun bezittingen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor honderdduizenden stroomaanvragen voor nieuwbouwwoningen is geen ruimte op het stroomnet. Dat meldt Netbeheer Nederland. Voor zo'n 600.000 woningen voor de komende drie jaar is een aanvraag ingediend voor een stroomaansluiting, voor bijna de helft is geen plek.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met een kleine winst gesloten, waarbij de hoofdgraadmeter weer net boven de symbolische grens van 1100 punten eindigde. De chipfondsen stonden bij de stijgers op het Damrak. Shell ging opnieuw omlaag door de verder dalende olieprijzen.
12 uur geleden