Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supermarkten: zorgen om inflatie, consument koopt bewuster

Supermarkten: zorgen om inflatie, consument koopt bewuster

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse supermarkten maken zich naar eigen zeggen zorgen om de hoge inflatie. Ze merken ook dat consumenten hun uitgaven steeds beter in de gaten houden en hebben allemaal eigen kortingsacties. Dirk en Vomar maakten de afgelopen weken bekend tientallen basisproducten niet meer in prijs te zullen verhogen. Albert Heijn, Jumbo en PLUS wijzen op vergelijkbare acties.

Zo noemt Albert Heijn de zogeheten Prijsfavorieten, zoals de supermarktketen voordelige eigenmerkproducten noemt. Die zijn steeds populairder bij klanten. Jumbo stelt de verkoopprijzen van producten bij andere winkels dagelijks in de gaten te houden om aan zijn belofte te kunnen voldoen om "euro's goedkoper" te zijn. Ook bij de tweede supermarktketen van Nederland worden de producten van het huismerk vaker verkocht.

PLUS stelt dat het sinds 2019 de prijzen van veel groenten en fruit blijvend heeft verlaagd. In 2020 kwamen daar volgens de keten nog duizend producten bij die onder meer lang houdbaar zijn. Het supermarktbedrijf, dat bezig is met een fusie met COOP, wil vanwege concurrentieoverwegingen niet inhoudelijk reageren op de vraag wat er verder bij de vestigingen gebeurt om de prijzen laag te houden.

Eigen acties

Directeur Marc Jansen van branchevereniging CBL ziet dat de verschillende supermarkten elk hun eigen acties hebben. "Dat is goed, laat de markt zijn werk maar doen." Volgens Jansen waren er wel oproepen om gezamenlijk de prijzen te beperken, maar mag dat helemaal niet.

CBL deed eerder al een oproep aan het kabinet om sneller met lastenverlichting te komen door bijvoorbeeld de btw op voedsel te verlagen. Ook zouden de kosten voor arbeid voor bedrijven omlaag kunnen. Supermarktketens berekenen namelijk zelf niet alle prijsstijgingen door aan hun klanten.

Meer uit Financieel

Jetten: energiebesparing 'vooral voor andere landen relevant'

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt de maatregelen die het Internationaal Energieagentschap (IEA) voorstelt om olie en gas te besparen "vooral voor veel andere landen relevant". Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd tijdens zijn persconferentie na afloop van de wekelijkse ministerraad. Hij wees erop dat Nederland de afgelopen jaren al heel veel aan energiebesparing heeft gedaan.

7 minuten geleden
Industrieconcern VDL boekt meer winst op lagere omzet

EINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL Groep heeft afgelopen jaar een lagere omzet geboekt, onder meer door een afname van het aantal bestellingen uit de chipsector. De winst groeide wel dankzij kostenbesparingen, bijvoorbeeld op personeel. Voor dit jaar verwacht het Eindhovense bedrijf dat zowel de winst als de omzet groeit, al is dat onder meer nog afhankelijk van het verloop van de Iranoorlog.

39 minuten geleden
Wall Street opent lager door aanhoudende zorgen over Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag opnieuw lager begonnen. De zorgen om de Iranoorlog hielden aan nadat het land verder was gegaan met het aanvallen van de Golfstaten. Dit brengt verdere onzekerheid met zich mee voor de wereldwijde energievoorziening en de economische gevolgen.

1 uur geleden
Spanje komt met steunpakket van 5 miljard om Iranoorlog

MADRID (ANP/AFP) - De regering van Spanje trekt 5 miljard euro uit voor maatregelen om de economische impact van de oorlog in het Midden-Oosten te verzachten. Het gaat onder andere om een verlaging van de belasting op elektriciteit.

1 uur geleden
Vrachtwagenchauffeurs rijden al langzamer om dure diesel

ZOETERMEER (ANP) - Vrachtwagenchauffeurs passen hun rijgedrag al aan door de recordprijzen voor diesel. Dat is in lijn met het advies van Transport en Logistiek Nederland (TLN), al is de branchevereniging zich ervan bewust dat zo'n gedragsaanpassing tijd kost. Om op de korte termijn betalingsproblemen tegen te gaan, levert de optimalisering van de bandenspanning en het rijden met energiezuinigere banden volgens TLN grotere winst op.

2 uur geleden
AEX herstelt licht na fors verlies door zorgen over Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst aan de dag begonnen. De AEX toonde daarmee enig herstel na het forse verlies een dag eerder, toen zorgen over de aanhoudende gevechten in het Midden-Oosten veel aandelen lager zetten.

6 uur geleden
Unilever bevestigt bod van specerijenbedrijf op voedingsdivisie

LONDEN (ANP) - Verzorgings- en voedingsmiddelenproducent Unilever bevestigt dat een ander bedrijf een overnamebod heeft gedaan op zijn divisie voor eten en drinken. Het gaat om een bod van de specerijenproducent McCormick.

7 uur geleden