Supermarkten verwachten topdrukte in dagen voor kerst
DEN HAAG (ANP) - Supermarkten verwachten grote drukte in de laatste dagen voor kerst. Volgens Jumbo, de op een na grootste supermarkt van het land, is het de afgelopen dagen al drukker geweest dan in dezelfde periode vorig jaar.
De dagen rondom kerst en oud en nieuw zijn de drukste dagen van het jaar bij Jumbo. "We verwachten de meeste klanten in de dagen voor kerst. Onze indruk is dat het deze dagen drukker is dan afgelopen jaar", zegt een woordvoerder. "Omdat klanten voor deze periode meer boodschappen doen, zien we dat ook terug in onze omzet."
Marktleider Albert Heijn verwacht dat maandag, twee dagen voor eerste kerstdag, "zoals ieder jaar" de drukste dag wordt in de winkels. Supermarkt PLUS zag dat het de afgelopen dagen al erg druk was in de winkels. "Maandag en dinsdag verwachten we de grootste piek", laat een PLUS-woordvoerder weten.
Doordat Kerstmis dit jaar op woensdag valt, zijn er al veel boodschappen in het weekend gedaan, stelt het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL). Daardoor is er meer spreiding mogelijk.
Kerstassortiment
Diverse supermarkten proberen dit jaar in hun kerstassortiment voor een eigen invalshoek te kiezen. Zo hoeft volgens PLUS een kerstdiner niet duur te zijn. De supermarkt pakt de feestdagen uit met recepten die minder dan 2,50 euro per persoon kosten, zoals lobsterrolls met wasabimayonaise, een blauwebessenbroodpudding of witte chocolade panna cotta met karamelsaus.
Albert Heijn doet deze kerst zijn best om voedselverspilling tegen te gaan. Een 'Scan & Kook'-functie in de AH-app biedt tips voor het koken van restjes die overblijven na het kerstdiner. Klanten kunnen een foto maken van ingrediënten die overgebleven zijn en krijgen op basis daarvan vervolgens een recept. Daarnaast zijn na de kerstdagen in de winkels zogenoemde Overblijverspakketten te krijgen, met onder meer producten met een korte houdbaarheidsdatum.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
1 dag geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
1 dag geleden