Supermarkten verwachten topdrukte in dagen voor kerst
DEN HAAG (ANP) - Supermarkten verwachten grote drukte in de laatste dagen voor kerst. Volgens Jumbo, de op een na grootste supermarkt van het land, is het de afgelopen dagen al drukker geweest dan in dezelfde periode vorig jaar.
De dagen rondom kerst en oud en nieuw zijn de drukste dagen van het jaar bij Jumbo. "We verwachten de meeste klanten in de dagen voor kerst. Onze indruk is dat het deze dagen drukker is dan afgelopen jaar", zegt een woordvoerder. "Omdat klanten voor deze periode meer boodschappen doen, zien we dat ook terug in onze omzet."
Marktleider Albert Heijn verwacht dat maandag, twee dagen voor eerste kerstdag, "zoals ieder jaar" de drukste dag wordt in de winkels. Supermarkt PLUS zag dat het de afgelopen dagen al erg druk was in de winkels. "Maandag en dinsdag verwachten we de grootste piek", laat een PLUS-woordvoerder weten.
Doordat Kerstmis dit jaar op woensdag valt, zijn er al veel boodschappen in het weekend gedaan, stelt het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL). Daardoor is er meer spreiding mogelijk.
Kerstassortiment
Diverse supermarkten proberen dit jaar in hun kerstassortiment voor een eigen invalshoek te kiezen. Zo hoeft volgens PLUS een kerstdiner niet duur te zijn. De supermarkt pakt de feestdagen uit met recepten die minder dan 2,50 euro per persoon kosten, zoals lobsterrolls met wasabimayonaise, een blauwebessenbroodpudding of witte chocolade panna cotta met karamelsaus.
Albert Heijn doet deze kerst zijn best om voedselverspilling tegen te gaan. Een 'Scan & Kook'-functie in de AH-app biedt tips voor het koken van restjes die overblijven na het kerstdiner. Klanten kunnen een foto maken van ingrediƫnten die overgebleven zijn en krijgen op basis daarvan vervolgens een recept. Daarnaast zijn na de kerstdagen in de winkels zogenoemde Overblijverspakketten te krijgen, met onder meer producten met een korte houdbaarheidsdatum.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is met een nieuwe verliesbeurt het weekend ingegaan. Vrijdagochtend herstelde de belangrijkste graadmeter in Amsterdam wat van het verlies van 2,2 procent een dag eerder, maar die plus veranderde gedurende de dag in een min van 1,6 procent tot 961,62 punten. De aanhoudende zorgen over de oorlog in Iran drukten op het sentiment van beleggers wereldwijd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De topman van Pinterest heeft wereldleiders opgeroepen om sociale media te verbieden voor kinderen onder de zestien jaar. "Als zowel bestuurder als ouder geloof ik dat we eerlijk moeten zijn: sociale media zoals ze nu bestaan, zijn niet veilig voor kinderen onder de zestien", schreef Bill Ready op LinkedIn.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Shell verwacht dat het ongeveer een jaar duurt voordat zijn beschadigde energiefaciliteit in Qatar volledig is gerepareerd. Dat meldt het olie- en gasconcern vrijdag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt de maatregelen die het Internationaal Energieagentschap (IEA) voorstelt om olie en gas te besparen "vooral voor veel andere landen relevant". Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd tijdens zijn persconferentie na afloop van de wekelijkse ministerraad. Hij wees erop dat Nederland de afgelopen jaren al heel veel aan energiebesparing heeft gedaan.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL Groep heeft afgelopen jaar een lagere omzet geboekt, onder meer door een afname van het aantal bestellingen uit de chipsector. De winst groeide wel dankzij kostenbesparingen, bijvoorbeeld op personeel. Voor dit jaar verwacht het Eindhovense bedrijf dat zowel de winst als de omzet groeit, al is dat onder meer nog afhankelijk van het verloop van de Iranoorlog.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag opnieuw lager begonnen. De zorgen om de Iranoorlog hielden aan nadat het land verder was gegaan met het aanvallen van de Golfstaten. Dit brengt verdere onzekerheid met zich mee voor de wereldwijde energievoorziening en de economische gevolgen.
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De regering van Spanje trekt 5 miljard euro uit voor maatregelen om de economische impact van de oorlog in het Midden-Oosten te verzachten. Het gaat onder andere om een verlaging van de belasting op elektriciteit.
4 uur geleden