Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supermarkten verwachten topdrukte in dagen voor kerst

Supermarkten verwachten topdrukte in dagen voor kerst

DEN HAAG (ANP) - Supermarkten verwachten grote drukte in de laatste dagen voor kerst. Volgens Jumbo, de op een na grootste supermarkt van het land, is het de afgelopen dagen al drukker geweest dan in dezelfde periode vorig jaar.

De dagen rondom kerst en oud en nieuw zijn de drukste dagen van het jaar bij Jumbo. "We verwachten de meeste klanten in de dagen voor kerst. Onze indruk is dat het deze dagen drukker is dan afgelopen jaar", zegt een woordvoerder. "Omdat klanten voor deze periode meer boodschappen doen, zien we dat ook terug in onze omzet."

Marktleider Albert Heijn verwacht dat maandag, twee dagen voor eerste kerstdag, "zoals ieder jaar" de drukste dag wordt in de winkels. Supermarkt PLUS zag dat het de afgelopen dagen al erg druk was in de winkels. "Maandag en dinsdag verwachten we de grootste piek", laat een PLUS-woordvoerder weten.

Doordat Kerstmis dit jaar op woensdag valt, zijn er al veel boodschappen in het weekend gedaan, stelt het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL). Daardoor is er meer spreiding mogelijk.

Kerstassortiment

Diverse supermarkten proberen dit jaar in hun kerstassortiment voor een eigen invalshoek te kiezen. Zo hoeft volgens PLUS een kerstdiner niet duur te zijn. De supermarkt pakt de feestdagen uit met recepten die minder dan 2,50 euro per persoon kosten, zoals lobsterrolls met wasabimayonaise, een blauwebessenbroodpudding of witte chocolade panna cotta met karamelsaus.

Albert Heijn doet deze kerst zijn best om voedselverspilling tegen te gaan. Een 'Scan & Kook'-functie in de AH-app biedt tips voor het koken van restjes die overblijven na het kerstdiner. Klanten kunnen een foto maken van ingrediënten die overgebleven zijn en krijgen op basis daarvan vervolgens een recept. Daarnaast zijn na de kerstdagen in de winkels zogenoemde Overblijverspakketten te krijgen, met onder meer producten met een korte houdbaarheidsdatum.

Meer uit Financieel

Luchtvaart waarschuwt voor wachttijden door EU-registratiesysteem

BRUSSEL (ANP) - Europese koepelorganisaties voor de luchtvaart waarschuwen dat een nieuw Europees registratiesysteem op luchthavens leidt tot aanzienlijke vertragingen voor passagiers van buiten de Europese Unie. Als er niet onmiddellijk maatregelen worden genomen, dreigen in de drukke zomermaanden ernstige verstoringen, waarbij wachttijden kunnen oplopen tot vier uur of meer. Dat stellen onder meer de internationale brancheorganisatie voor de luchtvaart IATA en koepelorganisatie van luchthavens ACI Europe.

3 uur geleden
Frauderende cryptobaas Bankman-Fried wil nieuw proces

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De veroordeelde oprichter van de failliete cryptobeurs FTX, Sam Bankman-Fried, wil een nieuw proces. Daarvoor heeft hij een verzoek ingediend bij een rechtbank in New York. Bankman-Fried zit momenteel een gevangenisstraf van 25 jaar uit vanwege grote fraude rond het omgevallen cryptoplatform.

4 uur geleden
Gemengd slot op beurzen New York, Coca-Cola bij dalers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag gemengde uitslagen zien. Beleggers keken vooral uit naar het Amerikaanse banenrapport dat woensdag op het programma staat. De banengroei in de grootste economie ter wereld speelt een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve. Kevin Hassett, economisch adviseur van het Witte Huis, zei maandag dat de banengroei de komende maanden lager zou kunnen uitvallen door een tragere groei van de beroepsbevolking en een hogere productiviteit.

4 uur geleden
Alfen gaat bedrijf transformeren en wil naar winstgevende groei

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft een transformatie van het bedrijf ingezet die is gericht op "winstgevende groei en geografische expansie". Het bedrijf was vorig jaar opnieuw verlieslatend en zag de omzet met ruim een tiende terugvallen. Alfen ziet desondanks een structurele vraag naar nieuwe energie-infrastructuur en wil van deze kansen profiteren.

7 uur geleden
Lufthansa-personeel opgeroepen tot staking op donderdag

FRANKFURT (ANP/DPA) - Duitse vakbonden hebben piloten en cabinepersoneel van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa opgeroepen donderdag de hele dag te staken. De actie is afgekondigd vanwege een conflict over salarissen en arbeidsvoorwaarden.

8 uur geleden
Meta-dochter moet Duitse telecomprovider miljoenen betalen

DÜSSELDORF (ANP/DPA/RTR) - Een dochteronderneming van het Amerikaanse techbedrijf Meta moet ongeveer 30 miljoen euro aan vergoedingen betalen aan een Duitse telecomprovider. Dat heeft een rechtbank in Düsseldorf dinsdag bepaald.

8 uur geleden
Philips wint in hogere AEX na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Philips was dinsdag de grote winnaar op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het zorgtechnologieconcern boekte de eerste jaarwinst sinds 2021. Het bedrijf hield de verkopen ondanks extra importheffingen in de Verenigde Staten op peil en de winstgevendheid verbeterde door kostenbesparingen.

9 uur geleden