Supermarkten verwachten topdrukte in dagen voor kerst
DEN HAAG (ANP) - Supermarkten verwachten grote drukte in de laatste dagen voor kerst. Volgens Jumbo, de op een na grootste supermarkt van het land, is het de afgelopen dagen al drukker geweest dan in dezelfde periode vorig jaar.
De dagen rondom kerst en oud en nieuw zijn de drukste dagen van het jaar bij Jumbo. "We verwachten de meeste klanten in de dagen voor kerst. Onze indruk is dat het deze dagen drukker is dan afgelopen jaar", zegt een woordvoerder. "Omdat klanten voor deze periode meer boodschappen doen, zien we dat ook terug in onze omzet."
Marktleider Albert Heijn verwacht dat maandag, twee dagen voor eerste kerstdag, "zoals ieder jaar" de drukste dag wordt in de winkels. Supermarkt PLUS zag dat het de afgelopen dagen al erg druk was in de winkels. "Maandag en dinsdag verwachten we de grootste piek", laat een PLUS-woordvoerder weten.
Doordat Kerstmis dit jaar op woensdag valt, zijn er al veel boodschappen in het weekend gedaan, stelt het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL). Daardoor is er meer spreiding mogelijk.
Kerstassortiment
Diverse supermarkten proberen dit jaar in hun kerstassortiment voor een eigen invalshoek te kiezen. Zo hoeft volgens PLUS een kerstdiner niet duur te zijn. De supermarkt pakt de feestdagen uit met recepten die minder dan 2,50 euro per persoon kosten, zoals lobsterrolls met wasabimayonaise, een blauwebessenbroodpudding of witte chocolade panna cotta met karamelsaus.
Albert Heijn doet deze kerst zijn best om voedselverspilling tegen te gaan. Een 'Scan & Kook'-functie in de AH-app biedt tips voor het koken van restjes die overblijven na het kerstdiner. Klanten kunnen een foto maken van ingrediƫnten die overgebleven zijn en krijgen op basis daarvan vervolgens een recept. Daarnaast zijn na de kerstdagen in de winkels zogenoemde Overblijverspakketten te krijgen, met onder meer producten met een korte houdbaarheidsdatum.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.
5 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.
9 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italiƫ, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.
13 uur geleden