Supermarkten: houd supermarkten open na 20.00 uur voor kerst
LEIDSCHENDAM (ANP) - Supermarkten doen een dringend beroep op het demissionaire kabinet om de supermarkten ook na 20.00 uur 's avonds open te kunnen houden in de aanloop naar de kerstdagen. "We zien er flink de noodzaak toe vanwege de spreiding van klanten", aldus een woordvoerster van supermarktkoepel Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL).
In december is het altijd drukker in de supermarkten vanwege de feestdagen, zegt het CBL. "De kerstvakantie begint pas na kerst. Veel mensen werken nog tot de vrijdag voor kerst, omdat kerst in het weekend valt", zegt de woordvoerster. "Dat zorgt voor de noodzaak om winkels langer open te laten blijven. We blijven erop hameren."
In het weekend lekte uit dat het kabinet tijdens de dinsdag geplande persconferentie over coronamaatregelen voornemens is de huidige avondsluiting van winkels te handhaven. Niet-essentiële winkels moeten om 17.00 uur de deuren sluiten, supermarkten mogen als essentiële winkels tot 20.00 uur openblijven. Dat betekent sinds eind november, toen de huidige maatregelen in gingen dat boodschappen doen in de relatief rustige late avonduren niet meer kon.
Eerder waarschuwde het CBL voor een toename in de drukte door de vroegere sluiting van de horeca. Sinds 28 november moet de horeca net als de niet-essentiële winkels om 17.00 uur dicht. In eerdere lockdowns hadden Nederlanders nog massaal meer boodschappen nodig omdat ze minder uit eten gingen. Dat leidde toen ook tot een spurt in de supermarktverkopen. Volgens het CBL is de vervroegde sluiting nu ook te zien in de drukte, maar is de drukte "niet gigantisch zoals vorig jaar", aldus de woordvoerster. Nu is de horeca namelijk nog deels open. Het CBL verwacht daarom dit jaar ook niet de recordomzetten die de supermarkten vorig jaar hadden.
Meer uit Financieel
ATHENE (ANP) - Defensieconcern Theon International, beursgenoteerd in Amsterdam, blijft profiteren van de torenhoge defensiebudgetten in Europa. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte vorig jaar een recordomzet van 443,5 miljoen euro, 26 procent meer dan in het voorgaande jaar.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag vrijwel gelijk geëindigd. Bouwer Heijmans eindigde opnieuw fors hoger na de presentatie van de jaarcijfers vrijdag. In het kielzog klom BAM mee, de concurrent komt later deze week met cijfers.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een boete van 50.000 euro opgelegd aan een logistiek bedrijf uit Amsterdam na een dodelijk arbeidsongeval. Het incident, waarbij een medewerker om het leven kwam na een val van een laadklep, vond plaats op 20 december 2024.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De eerste dag van de AI-top in India is maandag rommelig verlopen. Bezoekers klaagden over lange rijen, verwarring en drukte bij het begin van het evenement in New Delhi.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) vindt dat er "echt stappen" moeten worden gezet om tot een kapitaalmarktunie te komen. Mede daarom zijn zes ministers van Financiën van de zes grootste economieën in de EU maandag voor de tweede keer met elkaar in overleg gegaan, zei Heinen. Zijn voorkeur gaat wel uit naar besluitvorming door alle EU-lidstaten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Gebruikers melden onder meer problemen met de app en het laden van hun tijdlijn.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oude uniformen van militairen en de politie worden bouwmateriaal voor rijksgebouwen. Producent Agricon Nederland gaat de afgedragen kleding verwerken tot constructiepanelen. De rijksoverheid wil hiermee de textielafvalberg verkleinen.
5 uur geleden