Supermarkten: doe in paasweekend gespreid boodschappen
LEIDSCHENDAM (ANP) - Supermarkten roepen mensen op om in het paasweekend gespreid naar de winkel te komen om hun quiches, smoothies en gevulde eieren in te slaan. Omdat de horeca nog steeds gesloten is in verband met de coronamaatregelen, rekenen de supers op extra drukte.
"Gelukkig kun je op Google goed zien wanneer het in de supermarkt bij jou in de buurt erg druk en minder druk is", zegt een woordvoerster van supermarktkoepel CBL. Ze raadt mensen aan op die manier te kijken wat de handigste tijd is om de paasboodschappen te doen.
Jumbo merkt dat het de afgelopen dagen al wat drukker was in zijn winkels. Daarom heeft de grootgrutter uit Veghel voorbereidingen getroffen. Op eerste paasdag is een recordaantal van 435 winkels geopend en op tweede paasdag kunnen mensen in 653 Jumbo's terecht.
"Zo zorgen we ervoor dat we de drukte zoveel mogelijk spreiden, zodat alle klanten veilig hun boodschappen kunnen doen", geeft een zegsvrouw van Jumbo aan. Wat ook meehelpt is dat supermarkten sinds kort weer tot vrij laat in de avond open mogen zijn door het opschuiven van de avondklok.
In de aanloop naar Pasen verkopen de supers van oudsher veel lekkernijen voor brunches, bijvoorbeeld feeststollen. Maar Jumbo geeft aan dat er ook veel mensen gaan gourmetten. Daarbij valt op dat mini vega paasnuggets en mini vega kaasburgers in trek zijn. Albert Heijn denkt dat diverse nieuwere gerechten het dit jaar ook goed zullen doen, zoals gerookte zalmtartaar, portobello met geitenkaas en kipmedaillons met pesto en roomsaus.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
34 minuten geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.
13 uur geleden