Supermarkten bieden Britse pluimveehouders miljoenen om eiercrisis
LONDEN (ANP) - Supermarktketens Aldi en Tesco komen met extra financiële hulp voor Britse pluimveehouders om voldoende eieren in hun winkels te krijgen. Het Verenigd Koninkrijk kampt met tekorten aan eieren in de winkels. Met nog eens 26,4 miljoen pond (30,7 miljoen euro) hopen de concerns een einde te maken aan dat probleem.
Eerder deze maand beperkten sommige supermarkten in het land het maximumaantal eieren dat klanten mochten kopen. Ze wijten de tekorten aan de vogelgriep, die net als in Nederland heeft geleid tot het doden van kippen om verdere verspreiding tegen te gaan. Daarnaast zou er sprake zijn van hamsteren door paniek over eiertekorten.
Maar eierboeren wijzen erop dat ze te weinig betaald krijgen voor hun eieren om uit de flink gestegen kosten voor diervoer en energie te komen. Meerdere ondernemers in de branche zijn daardoor gestopt.
Eiercrisis
Tesco zegde tot en met maart nog eens 13,9 miljoen pond toe voor pluimveehouders, waarmee het concern in totaal 27,7 miljoen pond uittrekt om de eiercrisis te bezweren. Het geld is onder andere bedoeld om de gestegen voerkosten mee op te vangen. Aldi beloofde voor dezelfde periode 12,5 miljoen pond, waarmee het totaal op 38 miljoen pond uitkomt.
In maart eisten Nederlandse pluimveehouders ook meer geld voor hun eieren, omdat de oorlog in Oekraïne ze met veel hogere voer- en energiekosten had opgezadeld. Albert Heijn zei daarop de inkoopprijzen te verhogen. Nederlandse eieren waren in oktober bijna een vijfde duurder dan een jaar eerder, blijkt uit voorlopige cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Besi was vrijdag de grote winnaar op de Amsterdamse beurs. De chiptoeleverancier werd bijna 10 procent meer waard door overnamespeculatie. Volgens persbureau Reuters hebben verschillende partijen interesse getoond in een overname van het bedrijf uit Duiven. Besi zou de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley hebben ingehuurd om de overnamevoorstellen te beoordelen.
50 minuten geledenDUIVEN (ANP) - Besi onderzoekt avances van bedrijven die interesse hebben in een overname van de Nederlandse fabrikant van apparatuur voor de chipindustrie, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het bedrijf uit Duiven zou zakenbank Morgan Stanley in de arm hebben genomen om de voorstellen te beoordelen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Mediabedrijf BuzzFeed, bekend van de gelijknamige site, zit in financiële problemen. Het bedrijf heeft moeite om zijn betalingsverplichtingen na te komen en kreeg onlangs uitstel van schuldeisers bij het aflossen van een lening.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Iranoorlog raakt de economische groei van alle sectoren in Nederland. Rabobank rekende drie scenario's door en concludeert dat onder meer de industrie, bouw en de vervoerssector hard kunnen worden getroffen. Veel is daarbij nog afhankelijk van hoe lang de oorlog duurt.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Chinese vicepremier He Lifeng vertrekt zaterdag naar Parijs voor economische besprekingen met de Verenigde Staten. Dat heeft China vrijdag bevestigd. De besprekingen in de Franse hoofdstad worden gezien als een opmaat voor de geplande topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping, die later deze maand in China moet plaatsvinden.
2 uur geledenSAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.
12 uur geleden