Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supermarkten bieden Britse pluimveehouders miljoenen om eiercrisis

Supermarkten bieden Britse pluimveehouders miljoenen om eiercrisis

LONDEN (ANP) - Supermarktketens Aldi en Tesco komen met extra financiële hulp voor Britse pluimveehouders om voldoende eieren in hun winkels te krijgen. Het Verenigd Koninkrijk kampt met tekorten aan eieren in de winkels. Met nog eens 26,4 miljoen pond (30,7 miljoen euro) hopen de concerns een einde te maken aan dat probleem.

Eerder deze maand beperkten sommige supermarkten in het land het maximumaantal eieren dat klanten mochten kopen. Ze wijten de tekorten aan de vogelgriep, die net als in Nederland heeft geleid tot het doden van kippen om verdere verspreiding tegen te gaan. Daarnaast zou er sprake zijn van hamsteren door paniek over eiertekorten.

Maar eierboeren wijzen erop dat ze te weinig betaald krijgen voor hun eieren om uit de flink gestegen kosten voor diervoer en energie te komen. Meerdere ondernemers in de branche zijn daardoor gestopt.

Eiercrisis

Tesco zegde tot en met maart nog eens 13,9 miljoen pond toe voor pluimveehouders, waarmee het concern in totaal 27,7 miljoen pond uittrekt om de eiercrisis te bezweren. Het geld is onder andere bedoeld om de gestegen voerkosten mee op te vangen. Aldi beloofde voor dezelfde periode 12,5 miljoen pond, waarmee het totaal op 38 miljoen pond uitkomt.

In maart eisten Nederlandse pluimveehouders ook meer geld voor hun eieren, omdat de oorlog in Oekraïne ze met veel hogere voer- en energiekosten had opgezadeld. Albert Heijn zei daarop de inkoopprijzen te verhogen. Nederlandse eieren waren in oktober bijna een vijfde duurder dan een jaar eerder, blijkt uit voorlopige cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek.

Meer uit Financieel

Trump uit felle kritiek op EU-boete voor socialmediabedrijf X

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump begrijpt niet hoe Europese toezichthouders de hoge boete voor socialmediabedrijf X kunnen rechtvaardigen. Hij noemde de boete van 120 miljoen euro voor het bedrijf van Elon Musk maandag "naar" en zei dat Europa "in een aantal slechte richtingen" gaat.

4 uur geleden
Paramount en Warner omhoog na overnamestrijd, Netflix weer omlaag

NEW YORK (ANP) - Paramount Skydance en Warner Bros. Discovery (WBD) stegen maandag op Wall Street, nadat de overnamestrijd rond WBD verder opliep. Entertainmentconcern Paramount deed vlak voor de beursopening een vijandig bod op WBD, met een hogere waarde dan het vorige week geaccepteerde bod van Netflix. Paramount eindigde 9 procent hoger en WBD won 4,4 procent. Netflix ging verder omlaag met een min van 3,4 procent.

5 uur geleden
Google moet 20 miljoen euro betalen aan Belgische uitgever Rossel

PARIJS (ANP/BELGA) - Het Amerikaanse internetconcern Google moet de Belgische mediagroep Rossel een schadevergoeding van iets meer dan 20 miljoen euro betalen. Dat heeft een rechtbank in Parijs beslist. Google gaat in beroep.

5 uur geleden
Trump helpt boeren met 12 miljard dollar aan eenmalige betalingen

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft een hulppakket van 12 miljard dollar aangekondigd voor Amerikaanse boeren. Hij presenteerde het geld tijdens een bijeenkomst in het Witte Huis als "brugbetalingen", bedoeld om boeren door de overgangsperiode te helpen tussen het afbouwen van het beleid van voormalig president Joe Biden en het nieuwe beleid van Trump.

5 uur geleden
Unilever verliest fors na beursgang ijsjestak, ASMI koploper

AMSTERDAM (ANP) - Unilever heeft maandag flink verloren op de eerste handelsdag van de afgesplitste ijsjestak The Magnum Ice Cream Company (TMICC) in Amsterdam. Het voedings- en verzorgingsmiddelenconcern eindigde onderaan in de AEX-index met een min van 6,7 procent. Het aandeel Magnum noteerde op net geen 13 euro, na een openingskoers van 12,20 euro.

9 uur geleden
Trump komt met hulppakket van 12 miljard dollar voor boeren VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigt maandag een hulppakket van 12 miljard dollar aan voor Amerikaanse boeren die last hebben gehad van zijn handelsbeleid, zeggen twee functionarissen van het Witte Huis.

9 uur geleden
Karremans verwacht geen kerstgroeten rondom Nexperia

BRUSSEL (ANP) - Minister Vincent Karremans (Economische Zaken) verwacht dat de Nederlandse en Chinese kant van chipfabrikant Nexperia prima zullen samenwerken als het aankomt op de logistieke en functionele processen. "Maar wederzijdse kerstgroeten en alle warmte die daarbij hoort? Daar heb ik een hard hoofd in, gezien wat er allemaal is gebeurd", zei de minister in Brussel, waar hij overige EU-ministers bijpraatte.

10 uur geleden