Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supermarkten bezorgen niet in omgeving NAVO-top

Supermarkten bezorgen niet in omgeving NAVO-top

DEN HAAG (ANP) - Supermarktketens bezorgen in de dagen rond de NAVO-top geen boodschappen in de omgeving van het World Forum in Den Haag. De bezorgers van Jumbo komen van maandag tot en met donderdag ook niet in Noordwijk, Scheveningen en Wassenaar vanwege de verwachte verkeersoverlast door de afsluiting van de A44.

De supermarktketen heeft klanten geïnformeerd en meer capaciteit beschikbaar gesteld in de dagen voor en na de top. Ook is er extra inzet op de planning en bezorging met het oog op de verwachte vertragingen en verstoringen in andere delen van Den Haag.

Jumbo heeft geen winkels in het afgesloten gebied rond het World Forum. "Voor enkele winkels in de omgeving hebben we aparte planningen gemaakt", zegt een woordvoerster. "Ook zullen onze collega's die dagen extra vroeg op pad gaan om eventuele vertragingen op te kunnen vangen." Jumbo heeft verder vrachtwagens paraat staan, die bij extreme vertragingen kunnen worden ingezet. "We doen er alles aan om alle winkels zoals gepland is, dagelijks te kunnen blijven bevoorraden."

Picnic zet extra mensen in

Albert Heijn heeft klanten in de postcodegebieden waar de NAVO-top is, laten weten dat er van vrijdag tot en met woensdag geen boodschappen aan huis kunnen worden bezorgd. "Er liggen geen Albert Heijn-, Etos- of Gall & Gall-winkels in het gebied dat tijdens de NAVO-top wordt afgesloten", aldus een woordvoerster. "Wij bereiden ons voor om alles zo soepel mogelijk te laten verlopen."

Onlinesupermarkt Picnic zet de komende dagen extra mensen en voertuigen in, vooral in het weekend. Klanten zijn op de hoogte dat er niet wordt bezorgd in het afgesloten gebied. "Voor andere gebieden verwachten we dat het gaat lukken", zegt een woordvoerder. "We passen routes aan en plannen meer tijd in voor de logistiek. Drukke tijden vermijden we, dan gaan we de weg niet op."

Meer uit Binnenland

Fietser zwaargewond in Ambt Delden, automobilist aangehouden

AMBT DELDEN (ANP) - In het Overijsselse Ambt Delden is vrijdagavond een fietser zwaargewond geraakt bij een aanrijding. Het ongeluk tussen de fietser en een auto gebeurde rond 23.15 uur op de N740, meldt de politie Oost-Nederland. De fietser is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

1 uur geleden
Rapport: drones bij Nederlandse bases van Russische schaduwvloot

LONDEN (ANP) - De drones die eind vorig jaar werden gespot boven de vliegbases Volkel, Gilze-Rijen en Eindhoven, zijn zeer waarschijnlijk opgelaten en bestuurd vanaf schepen uit de Russische schaduwvloot. Die voeren op dat moment op de Noordzee. Dat betogen onderzoekers van het International Institute for Strategic Studies in een rapport, waar Omroep Brabant vrijdagavond over schrijft.

1 uur geleden
Hervatting treinverkeer Rotterdam voor vierde keer uitgesteld

ROTTERDAM (ANP) - Opnieuw moet ProRail het hervatten van treinritten vanaf Rotterdam naar het zuiden uitstellen. De spoorbeheerder hield al een slag om de arm, maar gaat inderdaad de beoogde tijd van zondagochtend niet halen. ProRail zet nu in op maandag 05.00 uur.

8 uur geleden
Ruim 1800 leegstaande woningen in Amsterdam weer bewoonbaar

AMSTERDAM (ANP) - In 2025 heeft Amsterdam 1836 huurwoningen weer beschikbaar gemaakt voor woningzoekenden. De huizen stonden leeg of werden oneigenlijk gebruikt, meldt wethouder Zita Pels (volkshuisvesting) aan de gemeenteraad. Met oneigenlijk gebruik wordt bedoeld onderhuur, hennepkwekerijen, illegale hotels en illegale prostitutie.

9 uur geleden
ANWB ziet vakantiespits op gang komen

DEN HAAG (ANP) - Al voor de spits op vrijdagmiddag ziet de ANWB de vakantiedrukte op de weg op gang komen. Rond 15.30 uur staat er 744 kilometer file, zegt een woordvoerder van de verkeersdienst.

10 uur geleden
Quint: coronadiscussie moest breder in politiek en media

DEN HAAG (ANP) - Een bredere discussie in de politiek en in de media over het coronabeleid had tot minder polarisatie kunnen leiden, zei Romy Quint, een van de oprichters van de coronakritische groep Vrouwen voor Vrijheid, vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.

11 uur geleden
Jeugddetentie 17-jarige voor poging ontploffing Pizzabakkers

AMSTERDAM (ANP) - Een 17-jarige jongen is veroordeeld voor het medeplegen van een poging een filiaal van de Pizzabakkers in Amsterdam te laten ontploffen. Dat was aan de Plantage Kerklaan in Amsterdam, in september vorig jaar. Hij krijgt daarvoor 200 dagen jeugddetentie, waarvan 184 voorwaardelijk, met aftrek van voorarrest. Daarnaast moet hij ook een taakstraf doen van 80 uur.

11 uur geleden