Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supermarkten bereiden zich voor op winters weekend

Supermarkten bereiden zich voor op winters weekend

DEN HAAG (ANP) - Supermarkten maken zich nog niet zoveel zorgen over het winterse weer dat is voorspeld voor dit weekend, laat het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL) weten. Wel bereiden sommige supers zich voor door overleg te voeren met leveranciers over de voorraden.

De koepelorganisatie voor supermarkten verwacht dit weekend geen grote problemen door het komende winterweer. Het CBL zegt geen aanpassingen te doen in de logistiek. "We verwachten niet minder leveringen. Wel moeten de vrachtwagenchauffeurs natuurlijk voorzichtiger rijden."

Online supermarkt Picnic stelt dat dit weekend zijn sneeuwprotocol in werking treedt. Dat betekent het nalopen van alle apparatuur, kijken of de winterbanden nog goed zitten en de beschermingsmiddelen voor kou voor werknemers controleren. "Een hele toestand", vertelt mede-oprichter Michiel Muller. "We hebben elke paar uur check-ins met de leveranciers. Het is een beetje afwachten wat het wordt."

Extra levering

Behalve nauwlettend de weersvoorspelling in de gaten houden heeft Picnic ook regelmatig overleg met leveranciers en bekijkt het of sommige versproducten, zoals kaas, vlees, vis, groenten en fruit, eerder geleverd kunnen worden om zo extra voorraad aan te leggen. "Een paar jaar terug kon bij eerder winterweer redelijk onverwacht niemand meer de weg op", herinnert Muller zich. "Toen hebben we de bestellingen voor de dag erna geannuleerd en pas de dag erna bezorgd. Je kunt niet de dag die je eruit gehaald hebt plús de volgende dag bezorgen. Je hebt maar zoveel capaciteit."

Volgens Muller wordt er nog niet extra besteld door klanten vanwege het aangekondigde winterweer.

Meer uit Financieel

Volvo Cars negatiever over jaarresultaten door problemen in China

GÖTEBORG (ANP) - Volvo Cars heeft last van een zwakke automarkt in China en de Verenigde Staten. De Zweedse autofabrikant kampte in het derde kwartaal met een daling van de verkopen en trekt nu zijn verwachtingen voor het hele jaar in.

10 minuten geleden
AEX-index opent licht hoger in aanloop banenrapport VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met kleine winst geopend, na het verlies een dag eerder. De aandacht van beleggers zal vooral uitgaan naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat later op de dag naar buiten komt.

30 minuten geleden
Nike gaat weer banen schrappen na tegenvallende resultaten

BEAVERTON (ANP/BLOOMBERG) - Sportartikelenmerk Nike gaat opnieuw banen schrappen. Dat besluit volgt op tegenvallende verkoopcijfers en een teleurstellende prognose voor 2027. Nike gaat verkoopdivisies samenvoegen, waardoor er volgens een memo aan medewerkers, ingezien door persbureau Bloomberg, op termijn minder functies nodig zijn.

2 uur geleden
Inflatie stijgt naar 3,4 procent door hoge brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - De inflatie in Nederland is in september gestegen naar 3,4 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in een snelle raming. De stijging komt vooral door de hoge brandstofprijzen. In augustus was de inflatie nog 3,3 procent in vergelijking met een jaar eerder.

3 uur geleden
OpenAI: medewerkers ontslagen om onzorgvuldige omgang informatie

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - De maker van ChatGPT, OpenAI, heeft laten weten drie onderzoekers te hebben ontslagen wegens vermeende onzorgvuldige omgang met "gevoelige informatie" en schending van het bedrijfsbeleid. Het ging onder meer om werk waarbij een externe organisatie betrokken was die modellen voor kunstmatige intelligentie beoordeelt.

8 uur geleden
Mattel wint op Wall Street na overnamegeruchten

NEW YORK (ANP) - Speelgoedbedrijf Mattel hoorde donderdag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York, na een bericht dat er belangstelling zou zijn voor een eventuele overname van de Barbie-maker. Mattel heeft onlangs de interesse gewekt van Authentic Brands Group, meldde de Wall Street Journal op basis van ingewijden. Dat is het Amerikaanse bedrijf achter merken als Reebok, Champion, Juicy Couture en Quiksilver.

11 uur geleden
Bloomberg: Anthropic mikt op beursgang voor Thanksgiving

SAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic wil mogelijk al halverwege november naar de beurs, meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Het bedrijf achter chatbot Claude had zijn beursplannen eerder uitgesteld.

13 uur geleden