Supermarkten bereiden zich voor op winters weekend
DEN HAAG (ANP) - Supermarkten maken zich nog niet zoveel zorgen over het winterse weer dat is voorspeld voor dit weekend, laat het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL) weten. Wel bereiden sommige supers zich voor door overleg te voeren met leveranciers over de voorraden.
De koepelorganisatie voor supermarkten verwacht dit weekend geen grote problemen door het komende winterweer. Het CBL zegt geen aanpassingen te doen in de logistiek. "We verwachten niet minder leveringen. Wel moeten de vrachtwagenchauffeurs natuurlijk voorzichtiger rijden."
Online supermarkt Picnic stelt dat dit weekend zijn sneeuwprotocol in werking treedt. Dat betekent het nalopen van alle apparatuur, kijken of de winterbanden nog goed zitten en de beschermingsmiddelen voor kou voor werknemers controleren. "Een hele toestand", vertelt mede-oprichter Michiel Muller. "We hebben elke paar uur check-ins met de leveranciers. Het is een beetje afwachten wat het wordt."
Extra levering
Behalve nauwlettend de weersvoorspelling in de gaten houden heeft Picnic ook regelmatig overleg met leveranciers en bekijkt het of sommige versproducten, zoals kaas, vlees, vis, groenten en fruit, eerder geleverd kunnen worden om zo extra voorraad aan te leggen. "Een paar jaar terug kon bij eerder winterweer redelijk onverwacht niemand meer de weg op", herinnert Muller zich. "Toen hebben we de bestellingen voor de dag erna geannuleerd en pas de dag erna bezorgd. Je kunt niet de dag die je eruit gehaald hebt plús de volgende dag bezorgen. Je hebt maar zoveel capaciteit."
Volgens Muller wordt er nog niet extra besteld door klanten vanwege het aangekondigde winterweer.
Meer uit Financieel
WOLFSBURG (ANP/DPA) - Autoconcern Volkswagen heeft afgelopen kwartaal opnieuw fors minder voertuigen verkocht. De al eerder ingezette terugval nam van juli tot en met september in snelheid toe, met een verkoopdaling van 14 procent tot 1,9 miljoen auto's. Dit hele jaar verkocht Volkswagen tot nu toe 9 procent minder van al zijn merken, waar ook onder meer Audi en Porsche bij horen.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger geopend na het slotrecord op vrijdag. Ahold Delhaize behoorde kort na de opening tot de verliezers. Het supermarktbedrijf maakte maandag bekend te kampen met een beveiligingsprobleem in zijn netwerk.
58 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een staking door Belgische vakbonden zorgt maandag voor hinder op het Belgische spoor. Tot 22.00 uur rijden er minder treinen. Spoormaatschappij NMBS rijdt een alternatieve dienstverlening en adviseert reizigers vlak voor vertrek de reisplanner te checken. De NS waarschuwt dat de staking ook gevolgen kan hebben voor Nederlandse treinreizigers die van, via of naar België reizen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een AI-fabriek die in de Rotterdamse haven gebouwd moet gaan worden, heeft zijn eerste klant binnen. Dat bevestigt topman Han de Groot van initiatiefnemer VOLT na berichtgeving van het Financieele Dagblad. Het gaat om het AI-cloudbedrijf Nebius, met hoofdkantoor in Amsterdam.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in augustus met bijna 5 procent gestegen ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder. Dat heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) bekendgemaakt. Bedrijven hebben vooral meer machines en transportmiddelen uitgevoerd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is afgelopen maand opnieuw toegenomen. Er gingen 320 bedrijven failliet. Dat zijn er 44 meer dan een jaar eerder in september, een toename van 16 procent. Dat is de grootste stijging van dit jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn, Etos en Gall & Gall kampen sinds zondag met een "IT-incident", waardoor een aantal systemen uit voorzorg zijn uitgeschakeld. Hierdoor zijn de websites, apps en klantenservice van de supermarkt-, drogisterij- en slijterijketen tijdelijk niet beschikbaar. Ook kunnen er geen online bestelde boodschappen worden bezorgd. De winkels blijven wel open.
2 uur geleden