Supermarktconcern Walmart wint op lager Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - Supermarktconcern Walmart was dinsdag een winnaar op een roodgekleurd Wall Street dankzij sterke kwartaalcijfers. Ook andere grote Amerikaanse winkelbedrijven kwamen met resultaten zoals doe-het-zelfketen Home Depot en warenhuisonderneming Macy's.
Het aandeel Walmart ging 2,2 procent omhoog op de beurzen in New York. Het grootste supermarktconcern van de Verenigde Staten verhoogde ook zijn verwachtingen voor heel het jaar. Door de steunchecks van de Amerikaanse overheid geven consumenten meer geld uit aan kleding en elektronica. Macy's werd ook positiever over het hele jaar en steeg 0,9 procent.
Home Depot overtrof eveneens de verwachtingen, maar daalde wel 1 procent. Beleggers denken dat de sterkste groei voor het bedrijf voorlopig achter de rug is. Bovendien kwamen er zwakke cijfers over de Amerikaanse huizenmarkt. De huizenbouw in de VS daalde in april sterker dan verwacht, mede door de hogere kosten voor bijvoorbeeld hout en andere bouwmaterialen.
Dow-Jonesindex
De Dow-Jonesindex eindigde 0,8 procent lager op 34.060,66 punten. De breed samengestelde S&P 500 verloor 0,9 procent tot 4127,83 punten en technologiebeurs Nasdaq leverde 0,6 procent in op 13.303,64 punten.
Telecom- en mediaconcern AT&T werd 5,8 procent lager gezet. Op maandag leverde het aandeel AT&T ook al aan waarde in door het nieuws dat het bedrijf de mediatak, het voormalige TimeWarner, afsplitst en die direct met Discovery fuseert. Daardoor komen zenders als CNN, Discovery, TLC, HBO en Eurosport onder één bedrijf terecht, net als filmstudio Warner Bros.
Tesla
De producent van elektrische auto's Tesla won 0,2 procent ondanks berichten dat een grote investeerder een shortpositie heeft opgebouwd en dus gokt op een dalende beurskoers van Tesla.
Amazon kon ook op aandacht rekenen omdat het webwinkelbedrijf filmstudio MGM zou willen overnemen voor 9 miljard dollar. Die studio is onder meer de eigenaar van de rechten op de James Bond-films. Amazon ging 1,2 procent omlaag.
De euro noteerde 1,2226 dollar tegen 1,2205 dollar bij het slot van de handel in Europa. Een vat Amerikaanse olie zakte 1,2 procent in prijs tot 65,51 dollar. Brentolie verloor 1 procent tot 68,79 dollar per vat.
Meer uit Financieel
RIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.
1 uur geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
21 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.
1 dag geleden