Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supermarktconcern Walmart wint op lager Wall Street na cijfers

Supermarktconcern Walmart wint op lager Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Supermarktconcern Walmart was dinsdag een winnaar op een roodgekleurd Wall Street dankzij sterke kwartaalcijfers. Ook andere grote Amerikaanse winkelbedrijven kwamen met resultaten zoals doe-het-zelfketen Home Depot en warenhuisonderneming Macy's.

Het aandeel Walmart ging 2,2 procent omhoog op de beurzen in New York. Het grootste supermarktconcern van de Verenigde Staten verhoogde ook zijn verwachtingen voor heel het jaar. Door de steunchecks van de Amerikaanse overheid geven consumenten meer geld uit aan kleding en elektronica. Macy's werd ook positiever over het hele jaar en steeg 0,9 procent.

Home Depot overtrof eveneens de verwachtingen, maar daalde wel 1 procent. Beleggers denken dat de sterkste groei voor het bedrijf voorlopig achter de rug is. Bovendien kwamen er zwakke cijfers over de Amerikaanse huizenmarkt. De huizenbouw in de VS daalde in april sterker dan verwacht, mede door de hogere kosten voor bijvoorbeeld hout en andere bouwmaterialen.

Dow-Jonesindex

De Dow-Jonesindex eindigde 0,8 procent lager op 34.060,66 punten. De breed samengestelde S&P 500 verloor 0,9 procent tot 4127,83 punten en technologiebeurs Nasdaq leverde 0,6 procent in op 13.303,64 punten.

Telecom- en mediaconcern AT&T werd 5,8 procent lager gezet. Op maandag leverde het aandeel AT&T ook al aan waarde in door het nieuws dat het bedrijf de mediatak, het voormalige TimeWarner, afsplitst en die direct met Discovery fuseert. Daardoor komen zenders als CNN, Discovery, TLC, HBO en Eurosport onder één bedrijf terecht, net als filmstudio Warner Bros.

Tesla

De producent van elektrische auto's Tesla won 0,2 procent ondanks berichten dat een grote investeerder een shortpositie heeft opgebouwd en dus gokt op een dalende beurskoers van Tesla.

Amazon kon ook op aandacht rekenen omdat het webwinkelbedrijf filmstudio MGM zou willen overnemen voor 9 miljard dollar. Die studio is onder meer de eigenaar van de rechten op de James Bond-films. Amazon ging 1,2 procent omlaag.

De euro noteerde 1,2226 dollar tegen 1,2205 dollar bij het slot van de handel in Europa. Een vat Amerikaanse olie zakte 1,2 procent in prijs tot 65,51 dollar. Brentolie verloor 1 procent tot 68,79 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Rusland verlengt opnieuw verbod op export van diesel

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland verlengt opnieuw het verbod op de export van diesel om binnenlandse tekorten te voorkomen door de Oekraïense aanvallen op Russische olieraffinaderijen. Het verbod wordt nu verlengd tot eind september.

7 uur geleden
Sky News: Allianz bekijkt overname Britse autopechhulp AA

LONDEN (ANP) - De Duitse verzekeraar Allianz overweegt een overname van de Britse autopechhulpdienst AA. Dat meldt nieuwszender Sky News. Met die overname kan volgens Sky een bedrag van 5 miljard pond, omgerekend 5,8 miljard euro, gemoeid zijn.

9 uur geleden
Chinees chipbedrijf CXMT naar rechter over zwarte lijst Pentagon

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese chipbedrijf CXMT heeft in de Verenigde Staten een rechtszaak aangespannen tegen het Pentagon omdat het verwijderd wil worden van de zwarte lijst van het Amerikaanse leger. Het Pentagon stelt dat CXMT banden heeft met het Chinese leger.

10 uur geleden
Maritieme organisatie: circa 400 schepen vast in Perzische Golf

LONDEN (ANP/DPA) - Ongeveer vierhonderd schepen liggen nog vast in de Perzische Golf sinds het begin van de Iranoorlog eind februari. Dat zegt de secretaris-generaal van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO), Arsenio Dominguez. Ook ongeveer 6000 opvarenden zitten nog vast op schepen in de Perzische Golf vanwege de blokkade van de Straat van Hormuz. Iran claimt de volledige controle over de belangrijke vaarroute.

10 uur geleden
Haveneconoom: staking is vooral slecht voor imago haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De havenstaking op vrijdag 4 september is vooral slecht voor het imago van de Rotterdamse haven, stelt haveneconoom Bart Kuipers. Volgens hem is betrouwbaarheid steeds belangrijker geworden voor grote containerreders. Het directe effect op de haven is volgens de econoom en het Havenbedrijf Rotterdam waarschijnlijk beperkt.

14 uur geleden
VS willen aandeel in Venezolaanse oliereserves via Pentagon

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een groot aandeel in de Venezolaanse oliereserves verkrijgen door een samenwerking tussen het ministerie van Defensie en een Venezolaanse zakenman. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen.

23 uur geleden
Wall Street sluit lager na toespraak Warsh, Nvidia bij verliezers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Beleggers verwerkten de eerste toespraak van Fed-baas Kevin Warsh sinds mei. Het hoofd van de Amerikaanse bank hintte op een renteverhoging, maar stelde zelf dat zijn uitspraken niet als voorspelling voor de rente gezien moeten worden. Waar de verwachting eerder nog was dat de rente gelijk zou blijven in september, denken steeds meer beleggers dat er een verhoging komt.

23 uur geleden