Supermarktconcern Walmart boekt recordomzet in coronajaar
BENTONVILLE (ANP) - Het Amerikaanse Walmart, 's werelds grootste supermarktconcern, heeft in het afgelopen coronajaar een recordomzet behaald, geholpen door het gehamster door consumenten tijdens de pandemie. Voor dit jaar is Walmart wel wat voorzichtiger gestemd over de omzet. Op Wall Street lijkt het aandeel Walmart donderdag met verlies te gaan openen.
De omzet in het eind januari afgesloten boekjaar bedroeg ruim 559 miljard dollar, wat ruim 35 miljard dollar meer is dan een jaar eerder. Daarbij nam de onlineverkoop van Walmart met 76 procent toe, omdat door de virusuitbraak veel vaker via internet boodschappen werden besteld.
De nettowinst van de winkelgigant viel wel lager uit dan een jaar eerder, op 13,5 miljard dollar. Dat had vooral te maken met hogere kosten rond bijvoorbeeld veiligheidsmaatregelen voor personeel tegen corona, bonussen, hogere lonen en grotere uitgaven aan de onlineverkoop.
Walmart maakte verder bekend dat het loon voor veel Amerikaanse werknemers verder wordt verhoogd naar gemiddeld meer dan 15 dollar per uur, van de huidige 14 dollar. Het bedrijf heeft 1,5 miljoen mensen in dienst in de Verenigde Staten. Daarvan komen er 425.000 nu in aanmerking voor een loonsverhoging. Daarnaast zal flink worden geïnvesteerd in distributie en automatisering.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn wil woensdagavond de reguliere levering van alle versproducten aan winkels hervatten. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cybersecurityincident en de problemen waar het bedrijf al dagen mee kampt. De afgelopen dagen waren er lege schappen in een aantal vestigingen van onder meer bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit, vanwege de IT-problemen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASML was woensdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De chipmachinemaker uit Veldhoven kwam met resultaten over het afgelopen kwartaal. Daarin heeft ASML zijn omzet en winst verder opgevoerd. Ook scherpte het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar aan.
2 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV stopt met de verdere ontwikkeling en de implementatie van een nieuw digitaal systeem. De dienst heeft vijf jaar aan het project gewerkt en er is in totaal zo'n 55 miljoen euro aan uitgegeven. Het systeem moest werkgevers en werkzoekenden beter met elkaar gaan verbinden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in de Verenigde Staten heeft de afgelopen maand de grootste groei in vijf maanden doorgemaakt door de flink gestegen brandstofprijzen. Daardoor blijven de budgetten van Amerikaanse huishoudens onder druk staan, in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen in november.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden gaat op verzoek van de verdediging drie getuigen horen in het hoger beroep van voormalig Jumbo-topman Frits van Eerd. Of een vierde getuige wordt gehoord, hangt af van nadere informatie, aldus het hof. Op eigen initiatief van het hof zal ook autohandelaar Theo E. worden gehoord in de zaak. Verder moet het Openbaar Ministerie binnen drie maanden een aantal stukken aan het dossier toevoegen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag gemengd begonnen na de kleine verliezen een dag eerder. De aandacht ging opnieuw uit naar de bankensector, na resultaten van Bank of America. De op een na grootste bank van de Verenigde Staten zag de winst afgelopen kwartaal dalen door een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Ook de omzet viel lager uit dan verwacht. Het aandeel werd 7,5 procent lager gezet.
4 uur geleden