Supermarktconcern Walmart boekt recordomzet in coronajaar
BENTONVILLE (ANP) - Het Amerikaanse Walmart, 's werelds grootste supermarktconcern, heeft in het afgelopen coronajaar een recordomzet behaald, geholpen door het gehamster door consumenten tijdens de pandemie. Voor dit jaar is Walmart wel wat voorzichtiger gestemd over de omzet. Op Wall Street lijkt het aandeel Walmart donderdag met verlies te gaan openen.
De omzet in het eind januari afgesloten boekjaar bedroeg ruim 559 miljard dollar, wat ruim 35 miljard dollar meer is dan een jaar eerder. Daarbij nam de onlineverkoop van Walmart met 76 procent toe, omdat door de virusuitbraak veel vaker via internet boodschappen werden besteld.
De nettowinst van de winkelgigant viel wel lager uit dan een jaar eerder, op 13,5 miljard dollar. Dat had vooral te maken met hogere kosten rond bijvoorbeeld veiligheidsmaatregelen voor personeel tegen corona, bonussen, hogere lonen en grotere uitgaven aan de onlineverkoop.
Walmart maakte verder bekend dat het loon voor veel Amerikaanse werknemers verder wordt verhoogd naar gemiddeld meer dan 15 dollar per uur, van de huidige 14 dollar. Het bedrijf heeft 1,5 miljoen mensen in dienst in de Verenigde Staten. Daarvan komen er 425.000 nu in aanmerking voor een loonsverhoging. Daarnaast zal flink worden geïnvesteerd in distributie en automatisering.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met winst gesloten, na de verliezen van eerder deze week. De handel op de Amsterdamse aandelenbeurs kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Verder ging de aandacht van beleggers uit naar cijfers over de Amerikaanse inflatie.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitse luchtvaartmaatschappijen zijn boos op de Duitse regering. Die heeft Emirates toestemming gegeven voor vluchten op een vijfde luchthaven in Duitsland. Daarmee wordt de concurrentie van de maatschappij uit Dubai nog sterker.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oracle behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het software- en cloudbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert van de enorme vraag naar diensten en infrastructuur voor AI en zag de omzet van het onderdeel cloudinfrastructuur ruimschoots verdubbelen. Ook verwacht Oracle de sterke prestatie in het huidige kwartaal voort te zetten. Het aandeel steeg 2 procent.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse miljardair Bernard Arnault behoort niet langer tot de tien rijkste mensen ter wereld. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen gedaald. Daardoor bestaat de gehele top 10 van de rijkenlijst voor het eerst sinds Bloomberg in 2012 begon met meten volledig uit Amerikanen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Netbeheerders zijn blij met het wetgevingspakket om de doorlooptijd van uitbreidingen van het stroomnet drastisch in te korten door vergunningsprocedures te schrappen of te vereenvoudigen. "Goed dat er in de geest van een crisiswet wordt gehandeld, want we hebben haast", aldus directeur van belangenvereniging Netbeheer Nederland Hans-Peter Oskam.
4 uur geleden