Supermarktconcern Jumbo is voortaan Koninklijk
VEGHEL (ANP) - Supermarktconcern Jumbo gaat voortaan door het leven als Koninklijke Jumbo Food Groep. Koning Willem-Alexander heeft het Brabantse familiebedrijf bij zijn honderdjarig bestaan het recht verleend om het predicaat Koninklijk te voeren. Daarmee volgt Jumbo rivaal Albert Heijn. Toen de grootgrutter uit Zaandam in 1987 zijn eeuwfeest vierde werd eveneens het woord Koninklijke aan de naam van de houdstermaatschappij toegevoegd.
Jumbo laat weten het nieuws donderdag vernomen te hebben tijdens een jubileumviering in het bijzijn van een groot aantal leveranciers, ondernemers, medewerkers en overige relaties. De commissaris van de Koning in Noord-Brabant en de burgemeester van Meierijstad, de gemeente waarin thuishaven Veghel ligt, reikten de bijbehorende oorkonde uit.
Het bedrijf, dat tegenwoordig ook bekend is van restaurantketen La Place, werd op 3 oktober 1921 opgezet door de familie Van Eerd als groothandel in levensmiddelen. Jumbo is inmiddels uitgegroeid tot de tweede supermarktketen van Nederland en verwelkomt naar eigen zeggen wekelijks ruim 10 miljoen klanten. In 2019 opende Jumbo zijn eerste winkels in België. Komende jaren zullen daar naar verwachting tientallen nieuwe vestigingen bij komen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Een groeiende groep Nederlanders heeft meer dan 3000 euro aan spaargeld achter de hand. Toch heeft een deel van de mensen nog steeds minder dan 500 euro op de spaarrekening en maakt nog steeds ongeveer de helft zich weleens zorgen over de hoogte van hun buffer. Dat zegt ING op basis van een onderzoek onder meer dan duizend Nederlanders.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groeiende groep Nederlanders heeft meer dan 3000 euro aan spaargeld achter de hand. Toch heeft een deel van de mensen nog steeds minder dan 500 euro op de spaarrekening en maakt nog steeds ongeveer de helft zich weleens zorgen over de hoogte van hun buffer. Dat zegt ING op basis van een onderzoek onder meer dan duizend Nederlanders.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse effectenmarkten begonnen december met dalende koersen. De beurshandel kwam vooral onder druk te staan door een verdere scherpe daling van de bitcoin (min 6 procent) en andere cryptomunten. Ook namen beleggers weinig risico's voorafgaand aan een toespraak die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell na het slot van de beurzen houdt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is niet langer betrokken bij de financiering van een omstreden lng-project in Mozambique. Staatsbedrijf Atradius DSB stond via een zogenoemde exportkredietverzekering deels garant voor een lening die voor dit project was afgesloten, maar projectleider Total heeft laten weten dat dit niet meer nodig is. Dat meldt demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Europa zijn maandag overwegend lager gesloten. De dalende prijs van cryptomunten als de bitcoin en een mogelijke renteverhoging door de Bank of Japan drukten de stemming. De AEX-index eindigde wel met een plus.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - FNV heeft "geen goed woord over" voor het besluit dat het UWV langer mag doen over WIA-beoordelingen. De verwachting is dat de uitvoeringsinstantie hiermee minder boetes hoeft te betalen aan cliënten die te lang op een beoordeling moeten wachten. Volgens de vakbond wordt met dit besluit de rekening van de lange wachttijden neergelegd bij mensen die ziek zijn.
8 uur geledenLUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - Mediabedrijf RTL heeft plannen om tussen de 800 en 1000 banen te schrappen in Duitsland. Dat meldde het Duitse zakenblad WirtschaftsWoche, zonder bronnen te noemen. De Duitse tak bestaat uit onder meer de zender Vox, het nieuwskanaal n-tv en de streamingdienst RTL+.
8 uur geleden