Supermarktconcern Jumbo is voortaan Koninklijk
VEGHEL (ANP) - Supermarktconcern Jumbo gaat voortaan door het leven als Koninklijke Jumbo Food Groep. Koning Willem-Alexander heeft het Brabantse familiebedrijf bij zijn honderdjarig bestaan het recht verleend om het predicaat Koninklijk te voeren. Daarmee volgt Jumbo rivaal Albert Heijn. Toen de grootgrutter uit Zaandam in 1987 zijn eeuwfeest vierde werd eveneens het woord Koninklijke aan de naam van de houdstermaatschappij toegevoegd.
Jumbo laat weten het nieuws donderdag vernomen te hebben tijdens een jubileumviering in het bijzijn van een groot aantal leveranciers, ondernemers, medewerkers en overige relaties. De commissaris van de Koning in Noord-Brabant en de burgemeester van Meierijstad, de gemeente waarin thuishaven Veghel ligt, reikten de bijbehorende oorkonde uit.
Het bedrijf, dat tegenwoordig ook bekend is van restaurantketen La Place, werd op 3 oktober 1921 opgezet door de familie Van Eerd als groothandel in levensmiddelen. Jumbo is inmiddels uitgegroeid tot de tweede supermarktketen van Nederland en verwelkomt naar eigen zeggen wekelijks ruim 10 miljoen klanten. In 2019 opende Jumbo zijn eerste winkels in België. Komende jaren zullen daar naar verwachting tientallen nieuwe vestigingen bij komen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen gesloten, onder druk van een stijging van de olieprijzen en koersdalingen in de chipsector. Verder waren er nog kwartaalcijfers van PepsiCo en Levi Strauss.
1 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De economie van Venezuela zal in het derde kwartaal een groei laten zien van 6,5 procent na de verwoestende aardbevingen in juni in het land waarbij meer dan 6000 mensen omkwamen. Dat heeft de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez gezegd op een bijeenkomst met zakenmensen.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Brussel kan niet de "hele tijd" uitzonderingen maken voor de nationale begrotingsregels, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) na overleg van ministers van Financiën van de eurolanden. Griekenland en Italië stuurden eerder een brief waarin ze vroegen om flexibiliteit op de begrotingsregels vanuit Brussel vanwege hoge inflatie en energieprijzen.
3 uur geledenVEENDAM (ANP) - De Nederlandse teler van medicinale cannabis Bedrocan is donderdag failliet verklaard na een aanvraag voor uitstel van betaling twee weken geleden. Het bedrijf uit Veendam is de enige leverancier van medicinale wiet in Nederland.
5 uur geledenKEULEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere luchtvaartmaatschappijen hebben vluchten naar Riyad geschrapt na een aanval van de Jemenitische Houthi's op de luchthaven bij de Saudische hoofdstad. Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schort tot zeker volgende week vrijdag vluchten naar Riyad op. Air India vliegt tot zaterdag niet naar de stad. Ook Philippine Airlines stopt voorlopig met vliegen naar Riyad.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met kleine winst gesloten na het verlies een dag eerder. Shell was koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak door een sterke stijging van de olieprijzen als gevolg van het geweld in het Midden-Oosten. Verder toonde chiptoeleverancier Besi wat herstel na de stevige koersdalingen eerder deze week.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM schrapt de komende tijd "proactief" vluchten uit de dienstregeling, omdat meer vliegtuigen aan de kant staan voor onderhoud of schadeherstel dan gepland. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf. KLM voert ook bepaalde vluchten uit met andere toestellen dan normaal.
7 uur geleden