Supermarktconcern Ahold Delhaize doet grote overname in Roemenië
ZAANDAM (ANP) - Supermarktconcern Ahold Delhaize betaalt 1,3 miljard euro om de belangrijke Roemeense levensmiddelenketen Profi over te nemen. Het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn verdubbelt zijn aanwezigheid in het Oost-Europese land op die manier ruim. Met het merk Mega Image was Ahold voornamelijk in de Roemeense steden al actief.
Het in Zaandam gevestigde Ahold breidt uit in de Roemeense markt omdat het vindt dat het land een sterke economie heeft, waarin mensen steeds meer uitgeven. Met de koop van Profi, in de twaalf maanden tot en met juni goed voor een omzet van 2,5 miljard euro, krijgt het beursgenoteerde concern er 1654 winkels bij in met name ook buitenstedelijk gebied. Ahold had met Mega Image al een kleine duizend winkels in Roemenië.
De Roemeense toezichthouders moeten de deal nog wel goedkeuren. Ahold verwacht dat de zaak volgend jaar is afgerond.
Tien landen
Het Belgisch-Nederlandse concern heeft veel lof voor de manier waarop Profi en ook Mega Image de afgelopen jaren geleid zijn. Door beide merken aan te sturen, verwacht Ahold dat de omzet en winstgevendheid zullen groeien. "Door toe te treden tot onze familie, zullen de twee merken profiteren van onze uitgebreide ervaring in Europa op het gebied van digitalisering, inkoop, lokaal assortiment, infrastructuur en duurzaamheid", licht Wouter Kolk toe, Ahold-topman voor Europa en Indonesië.
Ahold is in tien landen actief en behaalde in het tweede kwartaal een omzet van ruim 22 miljard euro, waarvan het grootste deel in de Verenigde Staten. Volgende week, bij de bekendmaking van de resultaten over de afgelopen drie maanden, gaat het concern nadrukkelijker in op de overname.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Airbus heeft vrijdag gewaarschuwd dat een groot aantal vliegtuigen van het type A320 een onmiddellijke softwarefix nodig kunnen hebben na een recent incident met een vliegtuig van het Amerikaanse JetBlue Airways. Dat toestel had te maken met plotseling hoogteverlies omdat de besturing verstoord zou zijn geraakt door "intense zonnestraling".
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Ongeveer 3000 werknemers van distributiecentra van Amazon in Duitsland hebben vrijdag tijdens Black Friday het werk neergelegd in een loonconflict met vakbond Verdi. De staking trof grote distributiecentra van Amazon in onder meer Dortmund, Graben, Koblenz en Bad Hersfeld.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van november met kleine winst gesloten. Over de gehele maand leed de hoofdgraadmeter op het Damrak wel verlies.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben in de week voor Black Friday meer aankopen gedaan dan in de week voor het koopjesfestijn vorig jaar. Dit komt naar voren uit cijfers die iDEAL rond Black Friday en Cyber Monday dagelijks publiceert.
5 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Chinese eigenaar van Nexperia heeft de Nederlandse tak van de chipmaker vrijdag beschuldigd van samenzwering om een niet-Chinese toeleveringsketen op te zetten. Ook beweerde eigenaar Wingtech dat Nexperia Nederland het moederbedrijf permanent van zijn controle wil ontdoen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vakbond FNV heeft tot 17 december om met een definitief hervormingsplan te komen. Als de groepen die nu tegenover elkaar staan binnen de grootste vakbond van Nederland er dan nog niet uit zijn, grijpt de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam in. Dat heeft de rechter vrijdag gezegd na een urenlange en rumoerige zitting over het oplossen van de bestuurscrisis binnen de bond.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger geopend. Beleggers namen weinig risico op de laatste handelsdag van een turbulente beursmaand. November werd gekenmerkt door twijfel over de hoge waarderingen van de AI-bedrijven en onzekerheid over een verdere renteverlaging door de Federal Reserve. Wall Street bleef donderdag dicht voor Thanksgiving Day en is op Black Friday slechts een halve dag geopend. De New Yorkse beurzen sluiten op deze voor retailers belangrijke koopjesdag om 19.00 uur Nederlandse tijd.
8 uur geleden