Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Supermarktbazen willen dat etiketten Engelstalig mogen zijn

Supermarktbazen willen dat etiketten Engelstalig mogen zijn

OEGSTGEEST (ANP) - De overheid zou niet meer moeten eisen dat de informatie op etiketten van producten Nederlandstalig moet zijn. Dit vinden onder meer de topmannen van PLUS en Jumbo en een medeoprichter van Picnic. Supermarkten kunnen dan beter opboksen tegen de steeds hogere inkoopprijzen die sommige A-merken volgens hen vragen.

De supermarktbazen pleiten voor gelijke etiketten in de hele Europese Unie. Nu moeten fabrikanten informatie in het Nederlands op verpakkingen zetten, maar andere EU-landen zijn hier volgens PLUS-topman Aart van Haren veel minder streng in. "Ik kan me voorstellen dat je als wetgever zegt dat er een Engelstalige tekst op moet staan en dat de leverancier er een QR-code opzet waarmee consumenten worden doorverwezen naar een website met alle talen", heeft hij donderdagavond gezegd tijdens een rondetafelconferentie in het Zuid-Hollandse Oegstgeest over onderhandelingsproblemen met leveranciers.

Vertrekkend Jumbo-topman Ton van Veen en medeoprichter van Picnic Joris Beckers stelden dat dit de onderhandelingsproblemen met producenten van A-merken kan verminderen. Volgens de supermarktbazen zijn etiketten met verschillende talen een van de redenen dat fabrikanten verschillende prijzen kunnen vragen in verschillende landen. Sommige A-merken zouden hogere prijzen aan Nederlandse supermarkten vragen dan aan branchegenoten in andere landen.

Nieuwe wetgeving

De supermarktbazen willen ook dat de EU fabrikanten verbiedt supermarkten te weigeren als ze buiten Nederland producten willen inkopen. "Coca-Cola in Duitsland kan nu zeggen: we leveren niet want je bent geen bestaande relatie. Kijk objectief naar wat retailers verdienen, dat is onderaan de streep veel minder dan A-merken. De grote jongens zitten op 20 tot 25 procent en wij op 3 tot 4 procent", aldus Van Veen over de marges van supermarktketens.

Europarlementariër Malik Azmani van de VVD verklaarde deze voorstellen te willen bespreken in het Europees Parlement. "Maar nieuwe wetgeving kan 1 tot 2 jaar duren en we zitten nu nog in het beginstadium", zei hij daarbij.

Meer uit Financieel

AEX-index scherpt record verder aan, olieprijzen lager

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak heeft dinsdag zijn recordslotstand verder aangescherpt. Ook op andere beurzen in Europa was de stemming positief, onder meer gesteund door dalende olieprijzen.

1 uur geleden
FrieslandCampina krijgt merkrecht op kleur geel voor Chocomel

DEN HAAG (ANP) - FrieslandCampina heeft het exclusieve merkrecht op de kleur geel in de Benelux voor verpakkingen van Chocomel. Dat komt naar voren uit de recente uitspraak van het Benelux-Bureau voor de Intellectuele Eigendom (BOIP) in Den Haag in een zaak die het zuivelconcern had aangespannen tegen een Spaanse concurrent.

2 uur geleden
Brussel wil EU-normen ook buiten Europa kunnen laten vaststellen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil normen voor Europese producten of diensten bij uitzondering ook buiten de EU kunnen laten vaststellen, meldt ze dinsdag in een voorstel.

2 uur geleden
IMF wijst op risico's steeds belangrijker wordende hedgefondsen

WASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) geeft een waarschuwing af over de risico's van hedgefondsen. Deze beleggingsfondsen gebruiken risicovolle strategieën om een hoog rendement te behalen. Deskundigen van de organisatie stellen dat deze fondsen steeds belangrijker worden op de financiële markten. Hun speculatieve handel kan problemen op de beurzen echter verergeren als er iets misgaat.

3 uur geleden
Wall Street verder omhoog na nieuw record voor techbeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geopend, waardoor de technologiegraadmeter Nasdaq het slotrecord van een dag eerder verder aanscherpte. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg onder meer steun van een daling van de olieprijzen.

3 uur geleden
Grote Hollywoodfusie Paramount Skydance en Warner Bros. afgerond

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Paramount Skydance heeft de overname van Warner Bros. Discovery ter waarde van 110 miljard dollar afgerond. Daarmee is een van de grootste mediafusies aller tijden een feit, na een slepende biedingenstrijd met Netflix en het afweren van allerlei rechtszaken.

3 uur geleden
Vleesverwerker Vion wil varkensslachterij in Apeldoorn verkopen

APELDOORN (ANP) - Vleesverwerker Vion is van plan zijn varkensslachterij in Apeldoorn te verkopen en werknemers onder te brengen bij andere locaties van het bedrijf in Nederland. Door de krimp van de varkensstapel hoeven er minder dieren te worden geslacht en is sprake van overcapaciteit, aldus Vion.

5 uur geleden