Superieure zege van wereldkampioen Bagnaia in TT van Assen
ASSEN (ANP) - Een superieure Francesco Bagnaia heeft de 92e TT van Assen op zijn naam geschreven. De regerend wereldkampioen uit Italië nam na drie ronden de koppositie in de race van de MotoGP en gaf die in de resterende 23 ronden niet meer uit handen.
Bagnaia ging op herhaling, want hij won vorig jaar ook de TT. De coureur uit het fabrieksteam van Ducati verstevigde met zijn vierde zege van dit seizoen ook zijn leidende positie in het kampioenschap.
Marco Bezzecchi gold eigenlijk als de grote favoriet voor de winst, maar die Italiaan kende een matige start vanaf poleposition. Hij viel door een touché met een andere rijder terug naar de derde plaats achter Bagnaia en de Zuid-Afrikaan Brad Binder, die de beste start had en de eerste ronden aan de leiding reed.
Aansluiting
Tegen het einde van de race nam Bezzecchi de tweede plaats over van Binder en zocht hij de aansluiting met Bagnaia, maar dat was tevergeefs. De leider in de race hield stand tot aan de meet. Wielrenster Annemiek van Vleuten vlagde de winnaar af.
Binder arriveerde voor het oog van 106.000 bezoekers op de snikhete tribunes als derde, maar werd vrijwel direct na afloop teruggezet naar de vierde plaats. De rijder uit het fabrieksteam van KTM reed in de laatste ronde in de Stekkenwal een stukje buiten de baan en dat is niet toegestaan. De Spanjaard Aleix Espargaro (Aprilia) schoof door naar de derde plaats.
Crashes
Het koningsnummer van de TT bood eigenlijk alleen in de beginfase het nodige spektakel. Dat kwam niet alleen door Binder, die bij de start vanaf de vijfde plek oprukte naar de eerste positie, maar ook door een reeks crashes. Jack Miller, Maverick Viñales, Fabio Quartararo en Johann Zarco vlogen van hun motor af en moesten de strijd staken.
Bagnaia ging in de derde ronde voorbij Binder en nam geleidelijk afstand van de rest. Bezzecchi hervond pas laat zijn ritme. De 24-jarige rijder uit het Ducati-team van racelegende Valentino Rossi was in de trainingen en kwalificatie steeds de snelste geweest en won zaterdag ook de sprintrace, maar in de hoofdrace moest hij in Bagnaia zijn meerdere erkennen.
Tot het gaatje
"Assen is fantastisch, wat een heerlijke baan en wat een geweldige toeschouwers", zei de winnaar kort na de race. "Het was niet gemakkelijk, want die mannen achter mij pushten ook hard. Ik ben echt tot het gaatje gegaan."
Grote afwezige was zesvoudig MotoGP-kampioen Marc Márquez. De Spanjaard mocht vanwege een gebroken rib niet starten van de circuitarts.
Meer uit Sport
HAARLEM (ANP) - Nederland is de Honkbalweek Haarlem begonnen met een overwinning. In het Pim Mulierstadion werden de International Globetrotters, een verzameling van honkballers uit verschillende landen over de hele wereld, met 6-1 verslagen.
5 uur geledenBAD HOMBURG (ANP) - De Tsjechische tennisster Karolína Muchová heeft zich vrijdag - na een hittepauze van anderhalf uur - geplaatst voor de finale van het grastoernooi van Bad Homburg. Ze was in twee sets te sterk voor de Roemeense Elena-Gabriela Ruse: 6-4 6-4. Tussen die sets zat de pauze in het stadje nabij Frankfurt.
13 uur geledenBAD HOMBURG VOR DER HÖHE (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft in Duitsland voor het eerst in haar carrière een finale van een grastoernooi bereikt. De viervoudig grandslamkampioene uit Japan was in de halve finale van het toernooi van Bad Homburg met 6-3 6-3 te sterk voor de Chinese Wang Xinyu.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor treft in de eerste ronde van Wimbledon de Australiër James Duckworth. Botic van de Zandschulp begint het grandslamtoernooi in Londen met een partij tegen de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, terwijl Jesper de Jong tegen Rinky Hijikata uit Australië speelt. Dat is het resultaat van de loting op vrijdag.
19 uur geledenMANAMA (ANP) - De Spaanse wielrenner Pello Bilbao zal in zijn afscheidsjaar geen Tour de France rijden. De 36-jarige klimspecialist is niet op tijd hersteld van een virale infectie die hij opliep in de Tour Auvergne-Rhône-Alpes (voorheen het Critérium du Dauphiné). Dat meldde zijn ploeg Bahrain-Victorious op X.
1 dag geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is recordhouder met vier zeges in de Grote Prijs van Oostenrijk, maar een vijfde zege in zijn andere 'thuisrace' ligt niet voor de hand. De Red Bull van de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 presteert dit seizoen ondermaats vergeleken met de grote concurrenten Mercedes en Ferrari. De Nederlander hoopt dat zijn auto met een upgrade weer iets beter gaat presteren.
1 dag geledenSPIELBERG (ANP) - Lewis Hamilton heeft onthuld dat een nekblessure hem kwelde in zijn eerste weken bij Ferrari. "Ik crashte begin vorig jaar tijdens een van mijn eerste tests in de Ferrari heel hard tegen de muur. Een van mijn nekwervels raakte beschadigd en daarbij werd een zenuw geraakt", vertelde de zevenvoudig wereldkampioen aan de media op de persdag van de Formule 1 voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.
1 dag geleden