Superbelegger Buffett profiteert van Apple en verzekeraars
OMAHA (ANP) - Berkshire Hathaway, de investeringsmaatschappij van de Amerikaanse superbelegger Warren Buffett, heeft het slotkwartaal van 2020 uitstekend gepresteerd. De onderneming boekte een fors hoger resultaat, geholpen door de rendementen op aandelen als die van techconcern Apple. Daarnaast presteerde de verzekeringsportefeuille van Berkshire naar behoren.
Berkshire zag het operationele resultaat uitkomen op dik 5 miljard dollar. Dat was een jaar eerder nog 4,4 miljard dollar. Het nettoresultaat, dat de stijging van de aandelenkoersen weerspiegelt, kwam uit op bijna 36 miljard dollar. Dat betekende op jaarbasis een stijging met bijna een kwart.
Voor heel 2020 daalden de bedrijfsinkomsten met 9 procent tot 21,9 miljard dollar, terwijl de netto-inkomsten met 48 procent daalden tot 81,4 miljard dollar.
Jaarvergadering
Berkshire zei in zijn jaarlijkse brief aan aandeelhouders dat het bedrijf 24,7 miljard dollar heeft uitgegeven aan het terugkopen van eigen aandelen, waarvan dik 9 miljard dollar in het slotkwartaal van 2020. Het inkopen van eigen aandelen is een manier van Berkshire om zijn almaar groeiende geldberg te gebruiken. In de toekomst is de investeerder van plan nog meer van de eigen aandelen in te kopen waarmee het aantal uitstaande aandelen wordt teruggebracht.
Buffett zei verder dat de jaarvergadering van Berskshire dit jaar in Los Angeles zal worden gehouden en niet in Omaha. Buffett en zijn rechterhand Charlie Munger zullen die dag op het podium plaatsnemen om vragen van aandeelhouders te beantwoorden. Volgend jaar hoopt hij aandeelhouders als vanouds weer in Omaha te mogen begroeten.
Ook werd gemeld dat Berkshire een belang heeft genomen van 5,1 procent in het Japanse handelshuis Itochu.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, moederbedrijf van Albert Heijn, denkt niet dat de recente cyberaanval verband houdt met kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. "Voor zover we nu kunnen overzien, is er geen aanleiding om dit aan te nemen", zegt een woordvoerder.
1 minuut geledenAMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken moet 111,2 miljoen euro schadevergoeding betalen aan de Griekse bierproducent MTB. Dat heeft de Amsterdamse rechtbank bepaald. De Griekse mededingingsautoriteit stelde eerder al vast dat AB, een dochterbedrijf van Heineken, jarenlang misbruik maakte van haar machtspositie op de Griekse biermarkt. Heineken is daar als moederbedrijf aansprakelijk voor.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgevers in het streekvervoer hebben woensdagochtend een nieuw voorstel verstuurd aan de vakbonden om de onderhandelingen over een nieuwe cao te hervatten. Vereniging Werkgevers Openbaar Vervoer (VWOV) heeft de bonden tot 13.00 uur gegeven om te reageren. FNV en CNV bevestigen de brief te hebben ontvangen en bestuderen die momenteel.
30 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie start een onderzoek naar Booking.com omdat het online fraude en oplichting onvoldoende bestrijdt. Dat heeft een woordvoerder van de Commissie woensdag gezegd.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft na het bekend worden van kwetsbaarheden in programmeertaal PHP nog geen "actief misbruik" gesignaleerd. Het centrum adviseert organisaties wel nadrukkelijk om alvast voorbereidingen te treffen op de updates die woensdagmiddag beschikbaar worden gesteld, zodat die zo snel mogelijk geïnstalleerd kunnen worden.
41 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - De eerste tanker met Russische diesel vertrekt donderdag naar de Verenigde Staten, heeft de Russische vicepremier Alexander Novak gezegd. Het gaat om de eerste levering in het kader van een dieseldeal tussen de VS en Rusland.
44 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De voormalige gouverneur van de Hongaarse centrale bank György Matolcsy is woensdag gearresteerd in een onderzoek van de Hongaarse autoriteiten naar verduistering en fraude. Hij was twaalf jaar lang gouverneur en een bondgenoot van oud-premier Viktor Orbán. Matolcsy trad in maart 2025 af bij de National Bank of Hungary.
52 minuten geleden