Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Superbelegger Buffett profiteert van Apple en verzekeraars

Superbelegger Buffett profiteert van Apple en verzekeraars

OMAHA (ANP) - Berkshire Hathaway, de investeringsmaatschappij van de Amerikaanse superbelegger Warren Buffett, heeft het slotkwartaal van 2020 uitstekend gepresteerd. De onderneming boekte een fors hoger resultaat, geholpen door de rendementen op aandelen als die van techconcern Apple. Daarnaast presteerde de verzekeringsportefeuille van Berkshire naar behoren.

Berkshire zag het operationele resultaat uitkomen op dik 5 miljard dollar. Dat was een jaar eerder nog 4,4 miljard dollar. Het nettoresultaat, dat de stijging van de aandelenkoersen weerspiegelt, kwam uit op bijna 36 miljard dollar. Dat betekende op jaarbasis een stijging met bijna een kwart.

Voor heel 2020 daalden de bedrijfsinkomsten met 9 procent tot 21,9 miljard dollar, terwijl de netto-inkomsten met 48 procent daalden tot 81,4 miljard dollar.

Jaarvergadering

Berkshire zei in zijn jaarlijkse brief aan aandeelhouders dat het bedrijf 24,7 miljard dollar heeft uitgegeven aan het terugkopen van eigen aandelen, waarvan dik 9 miljard dollar in het slotkwartaal van 2020. Het inkopen van eigen aandelen is een manier van Berkshire om zijn almaar groeiende geldberg te gebruiken. In de toekomst is de investeerder van plan nog meer van de eigen aandelen in te kopen waarmee het aantal uitstaande aandelen wordt teruggebracht.

Buffett zei verder dat de jaarvergadering van Berskshire dit jaar in Los Angeles zal worden gehouden en niet in Omaha. Buffett en zijn rechterhand Charlie Munger zullen die dag op het podium plaatsnemen om vragen van aandeelhouders te beantwoorden. Volgend jaar hoopt hij aandeelhouders als vanouds weer in Omaha te mogen begroeten.

Ook werd gemeld dat Berkshire een belang heeft genomen van 5,1 procent in het Japanse handelshuis Itochu.

Meer uit Financieel

Pensioenfonds ABP belegt ook niet meer in Alphabet en Meta

AMSTERDAM (ANP) - Ambtenarenpensioenfonds ABP is niet alleen gestopt met beleggen in autofabrikant Tesla, maar heeft ook zijn belangen in Google-moederbedrijf Alphabet en Facebook-eigenaar Meta Platforms verkocht. Dat heeft bestuursvoorzitter Harmen van Wijnen gezegd in een interview met Het Financieele Dagblad.

1 uur geleden
Oliekartel OPEC+ overweegt verder uitstel verhoging olieproductie

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - OPEC+ overweegt om de geplande verhoging van de olieproductie opnieuw uit te stellen. Dat hebben afgevaardigden van het oliekartel tegen persbureau Bloomberg gezegd. Het zou de vierde keer zijn dat de alliantie onder leiding van Saudi-Arabiƫ en Rusland de plannen om de olieproductie weer op te schroeven, uitstelt.

2 uur geleden
FNV-voorzitter Elzinga: we moeten deze shitshow opruimen

UTRECHT (ANP) - FNV-voorzitter Tuur Elzinga heeft bij een landelijke staking van personeel van de vakbond erkend dat er van alles mis is binnen de bond. "Ik voel me inderdaad al een behoorlijke tijd manager shitshow. Ik ben er niet trots op, ik ben er niet blij mee. We gaan daar samen keihard mee aan de slag om deze shitshow ook weer opgeruimd te krijgen", zei de voorzitter van 's lands grootste vakbond maandag.

2 uur geleden
Bloomberg: Shein onder druk om waarde te verlagen voor beursgang

BEIJING (ANP) - De Chinese webwinkel Shein staat onder druk om zijn waardering te verlagen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Volgens investeerders is een aanpassing van de waarde nodig om de beoogde beursgang in het Verenigd Koninkrijk rond te krijgen. Shein reageerde niet direct op een verzoek om commentaar.

3 uur geleden
Honderden medewerkers FNV staken bij eigen vakbond

UTRECHT (ANP) - Honderden FNV-medewerkers hebben maandag het werk neergelegd tijdens een staking bij de eigen vakbond. Ongeveer vierhonderd mensen hebben zich met hesjes en protestborden bij het centrale vakbondshuis in Utrecht verzameld, ziet een ANP-verslaggever. FNV Personeel, dat de belangen van het eigen personeel behartigt, had de staking aangekondigd na onrust binnen de bond en zorgen over de sociale veiligheid.

4 uur geleden
Alibaba-oprichter Jack Ma gespot met Chinese president Xi Jinping

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping heeft een ontmoeting gehad met Jack Ma, de in ongenade gevallen medeoprichter van het Chinese webwinkelconcern Alibaba, en andere vooraanstaande ondernemers uit het Aziatische land. Volgens internationale media wijst Ma's aanwezigheid op een mogelijke publieke rehabilitatie van de zakenman.

5 uur geleden
Techinvesteerder Prosus verder omhoog op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Prosus ging maandag verder omhoog op de Amsterdamse beurs. De techinvesteerder profiteerde opnieuw van een sterke koersstijging van Tencent. Het Chinese internet- en gamebedrijf, waarin Prosus een groot belang heeft, steeg naar het hoogste koersniveau sinds 2021 nadat het bedrijf aankondigde het Chinese AI-programma DeepSeek te gaan gebruiken voor zijn sociale mediaplatform en chatapp WeChat. Prosus klom ruim 2 procent. Vrijdag won het aandeel al bijna 5 procent dankzij een stevige opmars van Tencent.

5 uur geleden