Superbelegger Buffett geeft aandelen Verizon en Chevron impuls
NEW YORK (ANP) - De aandelen van olie- en gasconcern Chevron en van telecomconcern Verizon Communications behoorden woensdag bij de opening op Wall Street tot de opvallendste stijgers. De fondsen profiteerden van het nieuws dat superbelegger Warren Buffett met zijn investeringsvehikel Berkshire Hathaway een aanzienlijk belang nam.
Verizon won bij opening meer dan 3 procent. Buffett vergrootte zijn belang in het concern door voor 8 miljard dollar aan aandelen in te kopen in het slotkwartaal van 2020. Daarmee werd het concern een van de belangrijkste investeringen van Berkshire. Ook de investering in Chevron was aanzienlijk. Dat aandeel won in de vroege handel eveneens zo'n 3 procent.
Verder verlaagde Buffett zijn belang in Apple. Het techconcern verloor bijna 1 procent. Dat kwam ook doordat de maker van het populaire computerspel Fortnite zijn ruzie met Apple naar Europa verplaatste. Epic Games heeft een officiële klacht tegen de iPhonemaker ingediend bij de Europese Commissie over een betalingssysteem.
Garmin
Hilton Worldwide ging een kleine 3 procent omlaag na cijfers. Het hotelbedrijf sloot het slotkwartaal van 2020 af met een verlies. Daarbij kwam de omzet ook lager uit dan waar kenners in doorsnee rekening mee hielden. Navigatiedienstverlener Garmin verloor 0,5 procent na resultaten.
De aandacht ging verder ook uit naar de winkelverkopen in de VS. Die stegen in januari het sterkst in zeven maanden, geholpen door nieuwe steunmaatregelen voor huishoudens van de overheid tegen de coronacrisis. Dat nieuws kon niet voorkomen dat de belangrijkste beursgraadmeters in New York wat omlaag gingen. De Dow-Jonesindex verloor 0,1 procent tot 31.497 punten. De brede S&P 500 leverde 0,4 procent in op 3917 punten en techbeurs Nasdaq speelde 0,8 procent kwijt tot 13.941 punten.
Vir Biotechnology won bijna 7 procent aan beurswaarde. De biotechnoloog maakte bekend dat een samenwerking met farmaceut GlaxoSmithKline zal worden uitgebreid om therapieën voor andere ziekten dan Covid-19 te onderzoeken. Het Canadese e-commercebedrijf Shopify zakte zo'n 7 procent na cijfers.
Justitie in de VS kondigde verder aan meer informatie te willen met betrekking tot de overname van zakelijke berichtendienst Slack door Salesforce.com. Die deal, goed voor zo'n 27,7 miljard dollar, moet tegen de zomer zijn afgerond. Het aandeel Slack verloor dik 2 procent.
De euro stond op 1,2042 dollar, tegenover 1,2107 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent minder op 59,83 dollar. Brentolie klom 0,1 procent in prijs tot 63,41 dollar.
Meer uit Financieel
CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple komt op 13 oktober met zijn langverwachte nieuwe smart-home-apparatuur. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het is de eerste test voor topman John Ternus.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese consumententoezichthouders willen gaan optreden tegen de gamebedrijven achter onder meer Candy Crush Saga, Minecraft en Clash of Clans. De gezamenlijke actie, waarbij ook de Autoriteit Consument & Markt betrokken is, richt zich op de manier waarop de bedrijven gebruikers verleiden om extra aankopen te doen in het spel, zogeheten in-game-aankopen. Gesprekken met de ondernemingen hebben niet het gewenste resultaat opgeleverd en daarom starten de toezichthouders negen formele onderzoeken om de aanpassingen af te dwingen of een boete op te leggen.
35 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Europese luchthavens hebben in de afgelopen zomerperiode meer passagiers over de vloer gehad dan een jaar eerder. Volgens de brancheorganisatie voor luchthavens ACI Europe nam het passagiersverkeer binnen het Europese netwerk in juli met 3,9 procent toe vergeleken met een jaar eerder en in augustus ging het om een stijging van 3,1 procent.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse regering heeft het staatsenergiebedrijf SEFE opdracht gegeven de gasvoorraden aan te vullen vanwege de aanhoudende geopolitieke risico's. Het besluit werd genomen door minister Katherina Reiche van Economische Zaken en bondskanselier Friedrich Merz.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt ook de komende jaren verreweg de meeste post namens de overheid. De nieuwe overeenkomst, die op 1 januari ingaat, is kleiner dan eerder. Dat komt doordat een beperkt deel van de aanbesteding naar andere partijen is gegaan. Ook daalt de hoeveelheid overheidspost al langer. PostNL hield met deze afname al rekening in de financiële cijfers.
3 uur geledenMOORDRECHT (ANP) - 12GO Biking, een van de grootste fietsenwinkels van Nederland, neemt de fietsenvoorraad over van het failliet verklaarde Accell Nederland. Volgens Pieter van den Berg, directeur van 12GO Biking, gaat het om "enkele tienduizenden stuks" van de merken Batavus, Sparta en KOGA. "Het gaat om de hele voorraad in Nederland, maar over exacte aantallen doen we geen uitspraken."
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in Frankrijk is in september fors gestegen door de hoge brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens het Franse statistiekbureau Insee steeg de inflatie in de op een na grootste economie van de eurozone naar 3,4 procent op jaarbasis. Dat is het hoogste niveau in meer dan twee jaar.
3 uur geleden