Superbelegger Buffett geeft aandelen Verizon en Chevron impuls
NEW YORK (ANP) - De aandelen van olie- en gasconcern Chevron en van telecomconcern Verizon Communications behoorden woensdag bij de opening op Wall Street tot de opvallendste stijgers. De fondsen profiteerden van het nieuws dat superbelegger Warren Buffett met zijn investeringsvehikel Berkshire Hathaway een aanzienlijk belang nam.
Verizon won bij opening meer dan 3 procent. Buffett vergrootte zijn belang in het concern door voor 8 miljard dollar aan aandelen in te kopen in het slotkwartaal van 2020. Daarmee werd het concern een van de belangrijkste investeringen van Berkshire. Ook de investering in Chevron was aanzienlijk. Dat aandeel won in de vroege handel eveneens zo'n 3 procent.
Verder verlaagde Buffett zijn belang in Apple. Het techconcern verloor bijna 1 procent. Dat kwam ook doordat de maker van het populaire computerspel Fortnite zijn ruzie met Apple naar Europa verplaatste. Epic Games heeft een officiële klacht tegen de iPhonemaker ingediend bij de Europese Commissie over een betalingssysteem.
Garmin
Hilton Worldwide ging een kleine 3 procent omlaag na cijfers. Het hotelbedrijf sloot het slotkwartaal van 2020 af met een verlies. Daarbij kwam de omzet ook lager uit dan waar kenners in doorsnee rekening mee hielden. Navigatiedienstverlener Garmin verloor 0,5 procent na resultaten.
De aandacht ging verder ook uit naar de winkelverkopen in de VS. Die stegen in januari het sterkst in zeven maanden, geholpen door nieuwe steunmaatregelen voor huishoudens van de overheid tegen de coronacrisis. Dat nieuws kon niet voorkomen dat de belangrijkste beursgraadmeters in New York wat omlaag gingen. De Dow-Jonesindex verloor 0,1 procent tot 31.497 punten. De brede S&P 500 leverde 0,4 procent in op 3917 punten en techbeurs Nasdaq speelde 0,8 procent kwijt tot 13.941 punten.
Vir Biotechnology won bijna 7 procent aan beurswaarde. De biotechnoloog maakte bekend dat een samenwerking met farmaceut GlaxoSmithKline zal worden uitgebreid om therapieën voor andere ziekten dan Covid-19 te onderzoeken. Het Canadese e-commercebedrijf Shopify zakte zo'n 7 procent na cijfers.
Justitie in de VS kondigde verder aan meer informatie te willen met betrekking tot de overname van zakelijke berichtendienst Slack door Salesforce.com. Die deal, goed voor zo'n 27,7 miljard dollar, moet tegen de zomer zijn afgerond. Het aandeel Slack verloor dik 2 procent.
De euro stond op 1,2042 dollar, tegenover 1,2107 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent minder op 59,83 dollar. Brentolie klom 0,1 procent in prijs tot 63,41 dollar.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
12 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
2 uur geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.
5 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.
18 uur geleden