'Super-WK' wielrennen 2023 in Glasgow duurt anderhalve week
AIGLE (ANP) - Het eerste wereldkampioenschap waarin vrijwel alle wielerdisciplines op één locatie worden afgewerkt begint op 3 augustus 2023 in Glasgow en duurt anderhalve week. David Lappartient, voorzitter van de internationale wielrenunie UCI, noemde de bekendmaking van de data, een mijlpaal. "Om onze wereldkampioenschappen op één locatie en op één tijdstip elke vier jaar samen te brengen was een van mijn missies voordat ik gekozen werd tot voorzitter", zei de Fransman tijdens een online persconferentie.
De WK's in dertien fietsdisciplines, waaronder wegwielrennen, baanwielrennen, BMX en mountainbiken, duren tot en met 13 augustus. Eerder was al bekend dat het 'Super-WK' in en rond Glasgow zou plaatsvinden. De Schotse stad was in 2018 al gastheer voor een aantal gecombineerde EK's waaronder zwemmen, wielrennen en turnen.
Paul Bush, voorzitter van het organisatiecomité, spreekt over het "grootste wielerevenement ooit" waar meer dan 8000 amateur- en profrenners uit ten minste 120 landen worden verwacht. "We zijn trots dat onze wegen en accommodaties worden gebruikt om wielergeschiedenis te schrijven", aldus Bush, die ook rekent op meer dan een miljoen toeschouwers.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.
15 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.
16 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Rintje Ritsma is "tevreden" met een zilveren medaille voor de vrouwen en "trots" op de mannen die vierde zijn geëindigd. Dat zei de bondscoach van de schaatsers in Milaan bij de NOS.
18 uur geleden