Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Super Tuesday laatste kans voor Haley om het Trump lastig te maken

Super Tuesday laatste kans voor Haley om het Trump lastig te maken

WASHINGTON (ANP) - Het is 'Super Tuesday' in de Verenigde Staten, traditioneel de belangrijkste dag in de voorverkiezingen van de presidentsverkiezingen. Amerikanen uit vijftien staten en een overzees gebied mogen dinsdag naar de stembus voor de voorverkiezingen, die dit jaar bij beide partijen nog weinig spanning hebben opgeleverd. Dinsdag wordt gezien als de laatste kans voor de Republikein Nikki Haley om het partijgenoot Donald Trump nog moeilijk te maken in de race om de nominatie.

Amerikanen in onder meer Californië, Texas en Amerikaans-Samoa kunnen dinsdag hun stem uitbrengen. Normaal gesproken is Super Tuesday een cruciaal moment voor kandidaten om zichzelf naar voren te schuiven als de uitgelezen kandidaat van de partij, maar dit keer lijkt al vast te staan dat president Joe Biden het in november mag opnemen tegen oud-president Trump.

Bij de Republikeinen wordt meer dan een derde van de gedelegeerden verdeeld. Trump heeft al een grote voorsprong op oud-VN-ambassadeur Haley en Amerikaanse media verwachten dat het verschil dinsdag alleen maar zal toenemen. Trumps campagneteam denkt binnen twee weken genoeg gedelegeerden te hebben om de nominatie definitief te bemachtigen.

Onder meer CNN en The New York Times vragen zich hardop af of Haley zich zal terugtrekken bij een nieuw verlies op dinsdag. Tot nu toe verloor ze de voorverkiezingen in vrijwel alle staten, maar ze houdt vol dat Republikeinse kiezers een keuze verdienen, omdat de partij verdeeld zou zijn over Trump.

Bij de Democraten is nog minder sprake van competitie. President Joe Biden heeft geen serieuze uitdagers en stevent af op de nominatie van zijn partij. Toch is hij onder druk komen te staan, omdat bij de voorverkiezingen in Michigan 100.000 mensen op geen enkele kandidaat hadden gestemd. Activisten hadden daartoe opgeroepen om hun onvrede te uiten over Bidens beleid ten aanzien van de Gazastrook. Amerikaanse media vragen zich af of er op Super Tuesday meer van dit soort protesten te zien zullen zijn.

Meer uit Buitenland

Meerdere doden bij Russische aanvallen op Charkiv

KYIV (ANP) - In Charkiv, de op een na grootste stad van Oekraïne, zijn zondag zeker vier mensen omgekomen. Dat gebeurde bij een "grootschalige" Russische droneaanval, meldt de burgemeester van Charkiv, Ihor Terechov. In de wijdere regio vielen volgens de gouverneur twaalf gewonden, onder wie twee kinderen van 11 en 12 jaar oud.

9 minuten geleden
Witte Huis: samen met Oekraïne gewerkt aan aangepast vredesplan

GENÈVE/WASHINGTON (ANP) - Gesprekken in Genève over het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne en Rusland zijn zondag volgens het Witte Huis "constructief, gefocust en respectvol" verlopen. Er is volgens de Amerikanen samen met Oekraïne gewerkt aan een "aangepast en verfijnd" vredesplan. Wat daar precies in staat en hoe het verschilt van het Amerikaanse 28-puntenplan, is niet duidelijk.

59 minuten geleden
Vredesgesprekken Oekraïne boeken volgens VS goede vooruitgang

GENÈVE (ANP) - De gesprekken in Genève om een eind te maken aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne "boeken goede vooruitgang", verklaarde de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zondag in een persconferentie. Volgens hem gaat het om "waarschijnlijk de beste bijeenkomst" tot nu toe. In Genève bespreken vertegenwoordigers van de VS, Oekraïne en Europese bondgenoten het Amerikaanse 28-puntenplan.

7 uur geleden
Libanon: internationale gemeenschap moet aanvallen Israël stoppen

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - De Libanese president Joseph Aoun heeft de internationale gemeenschap opgeroepen krachtig in te grijpen en de Israëlische aanvallen op het land en zijn bevolking te stoppen. Aanleiding voor Aouns verklaring was een dodelijke Israëlische luchtaanval op de zuidelijke buitenwijken van Beiroet eerder op zondag.

7 uur geleden
Lula wil Trump spreken over troepenopbouw VS bij Venezuela

JOHANNESBURG (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva is "erg bezorgd" over de toename van het aantal Amerikaanse militairen bij Venezuela en is van plan dit met president Donald Trump te bespreken. Dat verklaarde hij na de G20-top in Zuid-Afrika.

7 uur geleden
Vijftig ontvoerde scholieren in Nigeria afgelopen dagen ontsnapt

ABUJA (ANP/AFP) - Van de meer dan driehonderd scholieren van een katholieke school in Nigeria die vrijdag zijn ontvoerd, zijn er vijftig ontsnapt, meldt een christelijke organisatie (CAN) in het land. Zij zijn weer herenigd met hun ouders. In totaal werden 303 leerlingen en twaalf leraren van de school meegenomen, waarmee het een van de grootste ontvoeringen in Nigeria is.

10 uur geleden
Israël meldt aanval op stafchef Hezbollah in Beiroet

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft een aanval uitgevoerd op de stafchef van Hezbollah in de Libanese hoofdstad Beiroet, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Dat verklaart dat het doelwit "de opbouw en herbewapening van de terroristische organisatie leidde".

10 uur geleden