Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Super Tuesday laatste kans voor Haley om het Trump lastig te maken

Super Tuesday laatste kans voor Haley om het Trump lastig te maken

WASHINGTON (ANP) - Het is 'Super Tuesday' in de Verenigde Staten, traditioneel de belangrijkste dag in de voorverkiezingen van de presidentsverkiezingen. Amerikanen uit vijftien staten en een overzees gebied mogen dinsdag naar de stembus voor de voorverkiezingen, die dit jaar bij beide partijen nog weinig spanning hebben opgeleverd. Dinsdag wordt gezien als de laatste kans voor de Republikein Nikki Haley om het partijgenoot Donald Trump nog moeilijk te maken in de race om de nominatie.

Amerikanen in onder meer Californië, Texas en Amerikaans-Samoa kunnen dinsdag hun stem uitbrengen. Normaal gesproken is Super Tuesday een cruciaal moment voor kandidaten om zichzelf naar voren te schuiven als de uitgelezen kandidaat van de partij, maar dit keer lijkt al vast te staan dat president Joe Biden het in november mag opnemen tegen oud-president Trump.

Bij de Republikeinen wordt meer dan een derde van de gedelegeerden verdeeld. Trump heeft al een grote voorsprong op oud-VN-ambassadeur Haley en Amerikaanse media verwachten dat het verschil dinsdag alleen maar zal toenemen. Trumps campagneteam denkt binnen twee weken genoeg gedelegeerden te hebben om de nominatie definitief te bemachtigen.

Onder meer CNN en The New York Times vragen zich hardop af of Haley zich zal terugtrekken bij een nieuw verlies op dinsdag. Tot nu toe verloor ze de voorverkiezingen in vrijwel alle staten, maar ze houdt vol dat Republikeinse kiezers een keuze verdienen, omdat de partij verdeeld zou zijn over Trump.

Bij de Democraten is nog minder sprake van competitie. President Joe Biden heeft geen serieuze uitdagers en stevent af op de nominatie van zijn partij. Toch is hij onder druk komen te staan, omdat bij de voorverkiezingen in Michigan 100.000 mensen op geen enkele kandidaat hadden gestemd. Activisten hadden daartoe opgeroepen om hun onvrede te uiten over Bidens beleid ten aanzien van de Gazastrook. Amerikaanse media vragen zich af of er op Super Tuesday meer van dit soort protesten te zien zullen zijn.

Meer uit Buitenland

Macron wil met Trump dineren in paleis van Versailles

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump uitgenodigd voor een uitgebreid diner in het beroemde paleis van Versailles. Trump wordt verwacht op de topconferentie van landen van de G7 die dit jaar in Évian-les-Bains wordt gehouden aan het Meer van Genève.

16 minuten geleden
Antwerpse haven hoopt binnen dag weer open te zijn na olielek

ANTWERPEN (ANP/AFP/BELGA) - Het Antwerpse havenbedrijf hoopt dat de haven van de Belgische stad binnen een dag weer volledig operationeel is. In de op een na grootste haven van Europa ontstond donderdagavond een groot olielek, waardoor het scheepvaartverkeer er zo goed als stil ligt.

39 minuten geleden
Wereldvoedselprogramma waarschuwt voor voedselcrisis in Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Libanon stevent tijdens de onrust in het Midden-Oosten ook af op een voedselcrisis. Daarvoor waarschuwt het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties.

2 uur geleden
Orbán beticht oppositie van samenzwering rond verkiezingen

BOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Viktor Orbán beschuldigt de oppositie ervan dat zij geen enkel middel schuwt om de macht in het land over te nemen. De regeringsleider beticht de oppositie er verder van "samen te zweren" met buitenlandse mogendheden en het bedreigen van kiezers met geweld.

3 uur geleden
Israël heropent Zikim-grensovergang naar Gaza

GAZA-STAD (ANP) - Israël zegt de Zikim-grensovergang in het noorden van de Gazastrook te hebben heropend. COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken, schrijft op X dat er via deze route donderdag hulpgoederen Gaza binnen zijn gebracht. De Zikim-overgang werd, net als andere toegangswegen, gesloten na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari.

3 uur geleden
Islamabad verandert in fort in aanloop naar overleg VS-Iran

ISLAMABAD (ANP/BLOOMBERG/DPA) - In de Pakistaanse hoofdstad Islamabad worden zware veiligheidsmaatregelen getroffen in aanloop naar het verwachte vredesoverleg tussen de VS en Iran. Een troepenmacht van zo'n 10.000 militairen, agenten en paramilitairen wordt ingezet om te waken over de veiligheid.

3 uur geleden
Oekraïne zegt nieuwe Patriots te hebben ontvangen

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft onlangs een nieuwe levering Patriot-luchtverdedigingsraketten ontvangen, meldt het Oekraïense persbureau Interfax op gezag van president Volodymyr Zelensky.

4 uur geleden