Super Tuesday laatste kans voor Haley om het Trump lastig te maken
WASHINGTON (ANP) - Het is 'Super Tuesday' in de Verenigde Staten, traditioneel de belangrijkste dag in de voorverkiezingen van de presidentsverkiezingen. Amerikanen uit vijftien staten en een overzees gebied mogen dinsdag naar de stembus voor de voorverkiezingen, die dit jaar bij beide partijen nog weinig spanning hebben opgeleverd. Dinsdag wordt gezien als de laatste kans voor de Republikein Nikki Haley om het partijgenoot Donald Trump nog moeilijk te maken in de race om de nominatie.
Amerikanen in onder meer Californië, Texas en Amerikaans-Samoa kunnen dinsdag hun stem uitbrengen. Normaal gesproken is Super Tuesday een cruciaal moment voor kandidaten om zichzelf naar voren te schuiven als de uitgelezen kandidaat van de partij, maar dit keer lijkt al vast te staan dat president Joe Biden het in november mag opnemen tegen oud-president Trump.
Bij de Republikeinen wordt meer dan een derde van de gedelegeerden verdeeld. Trump heeft al een grote voorsprong op oud-VN-ambassadeur Haley en Amerikaanse media verwachten dat het verschil dinsdag alleen maar zal toenemen. Trumps campagneteam denkt binnen twee weken genoeg gedelegeerden te hebben om de nominatie definitief te bemachtigen.
Onder meer CNN en The New York Times vragen zich hardop af of Haley zich zal terugtrekken bij een nieuw verlies op dinsdag. Tot nu toe verloor ze de voorverkiezingen in vrijwel alle staten, maar ze houdt vol dat Republikeinse kiezers een keuze verdienen, omdat de partij verdeeld zou zijn over Trump.
Bij de Democraten is nog minder sprake van competitie. President Joe Biden heeft geen serieuze uitdagers en stevent af op de nominatie van zijn partij. Toch is hij onder druk komen te staan, omdat bij de voorverkiezingen in Michigan 100.000 mensen op geen enkele kandidaat hadden gestemd. Activisten hadden daartoe opgeroepen om hun onvrede te uiten over Bidens beleid ten aanzien van de Gazastrook. Amerikaanse media vragen zich af of er op Super Tuesday meer van dit soort protesten te zien zullen zijn.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
8 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
8 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
9 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
9 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
9 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
10 uur geleden