Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Super Tuesday laatste kans voor Haley om het Trump lastig te maken

Super Tuesday laatste kans voor Haley om het Trump lastig te maken

WASHINGTON (ANP) - Het is 'Super Tuesday' in de Verenigde Staten, traditioneel de belangrijkste dag in de voorverkiezingen van de presidentsverkiezingen. Amerikanen uit vijftien staten en een overzees gebied mogen dinsdag naar de stembus voor de voorverkiezingen, die dit jaar bij beide partijen nog weinig spanning hebben opgeleverd. Dinsdag wordt gezien als de laatste kans voor de Republikein Nikki Haley om het partijgenoot Donald Trump nog moeilijk te maken in de race om de nominatie.

Amerikanen in onder meer Californië, Texas en Amerikaans-Samoa kunnen dinsdag hun stem uitbrengen. Normaal gesproken is Super Tuesday een cruciaal moment voor kandidaten om zichzelf naar voren te schuiven als de uitgelezen kandidaat van de partij, maar dit keer lijkt al vast te staan dat president Joe Biden het in november mag opnemen tegen oud-president Trump.

Bij de Republikeinen wordt meer dan een derde van de gedelegeerden verdeeld. Trump heeft al een grote voorsprong op oud-VN-ambassadeur Haley en Amerikaanse media verwachten dat het verschil dinsdag alleen maar zal toenemen. Trumps campagneteam denkt binnen twee weken genoeg gedelegeerden te hebben om de nominatie definitief te bemachtigen.

Onder meer CNN en The New York Times vragen zich hardop af of Haley zich zal terugtrekken bij een nieuw verlies op dinsdag. Tot nu toe verloor ze de voorverkiezingen in vrijwel alle staten, maar ze houdt vol dat Republikeinse kiezers een keuze verdienen, omdat de partij verdeeld zou zijn over Trump.

Bij de Democraten is nog minder sprake van competitie. President Joe Biden heeft geen serieuze uitdagers en stevent af op de nominatie van zijn partij. Toch is hij onder druk komen te staan, omdat bij de voorverkiezingen in Michigan 100.000 mensen op geen enkele kandidaat hadden gestemd. Activisten hadden daartoe opgeroepen om hun onvrede te uiten over Bidens beleid ten aanzien van de Gazastrook. Amerikaanse media vragen zich af of er op Super Tuesday meer van dit soort protesten te zien zullen zijn.

Meer uit Buitenland

Iraakse premier: Europa moet IS-gevangenen terughalen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.

2 uur geleden
VN-missie: dodelijkste geweld in Iran sinds Iraanse Revolutie

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.

2 uur geleden
Deense troepen waren 'gevechtsklaar' in Groenland

NUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.

5 uur geleden
Onderzoekers: spoorscheur bij Adamuz zat er al vóór treinbotsing

MADRID (ANP) - Uit de voorlopige onderzoeksresultaten naar de dodelijke treinbotsing bij het Spaanse Adamuz blijkt dat een scheur in het spoor daar al zat voordat het voorval plaatsvond. Dat schrijft het instituut dat het voorval onderzoekt.

5 uur geleden
Internationale sterren bij uitvaart Valentino in Rome

ROME (ANP) - Veel internationale sterren zijn vrijdag in Rome voor de uitvaart van de Italiaanse modeontwerper Valentino Garavani. Onder anderen modejournalist Anna Wintour, actrice Anne Hathaway en modeontwerper en filmregisseur Tom Ford kwamen in de ochtend aan bij de basiliek di Santa Maria degli Angeli e dei Martiri.

5 uur geleden
Alle lichamen geborgen na vliegtuigcrash Indonesië

JAKARTA (ANP/DPA) - Zoekteams hebben het tiende en laatste slachtoffer geborgen van een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Alle inzittenden kwamen bij de crash om het leven.

5 uur geleden
Polen en EU sturen aggregaten naar door kou getroffen Oekraïne

WARSCHAU/BRUSSEL (ANP/RTR) - Polen en de EU sturen bijna duizend aggregaten naar Oekraïne om dat land te helpen de strenge winter door te komen. In Oekraïne is het de afgelopen tijd zeer koud, met uitschieters tot 20 graden onder nul.

5 uur geleden