Super Micro verliest derde beurswaarde na opstappen accountant
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse serverfabrikant Super Micro Computer raakte woensdag in één klap bijna een derde van zijn beurswaarde kwijt op Wall Street. Dat gebeurde nadat bekend was geworden dat Ernst & Young zijn functie als accountant bij het bedrijf had neergelegd.
In een melding aan toezichthouders uitte Ernst & Young zorgen over de "integriteit en ethiek" van het bedrijf. Het vertrek van de accountant volgt op een onderzoek dat het Amerikaanse ministerie van Justitie een maand geleden startte naar claims van een ex-werknemer over mogelijke schendingen van boekhoudregels door Super Micro. Het bedrijf, een van de belangrijkste producenten van krachtige servers voor onder meer AI-toepassingen, datacenters en cloud computing, verloor bijna 33 procent. Daarmee beleefde het zijn slechtste beursdag sinds 2018.
Verder deden beleggers het voorzichtig aan, in afwachting van belangrijke kwartaalrapporten van softwareconcern Microsoft en Facebook-eigenaar Meta Platforms die na de slotbel in New York komen. De Dow-Jonesindex eindigde 0,2 procent lager op 42.141,54 punten, de S&P 500-index zakte 0,3 procent tot 5813,67 punten. De Nasdaq verloor 0,6 procent op 18.607,93 punten. De techgraadmeter sloot een dag eerder op een nieuw recordniveau.
Alphabet en Advanced Micro Devices
Alphabet behoorde tot de winnaars in New York met een koerswinst van 2,9 procent. Het moederbedrijf van Google boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan beleggers en analisten hadden verwacht. Het techconcern deed onder meer goede zaken met zijn cloudactiviteiten en advertentieverkopen op videodienst YouTube.
Advanced Micro Devices (AMD) kreeg een koersverlies voor de kiezen van 10,6 procent. De chipfabrikant behaalde in het derde kwartaal meer omzet dan verwacht. De verwachtingen voor de omzet en verkopen van AI-chips voor het huidige kwartaal vielen echter tegen.
Aandelen Reddit schoten liefst 42 procent omhoog. Het berichtenplatform boekte in het afgelopen kwartaal voor het eerst winst sinds de beursgang in maart dit jaar. Ook de resultaten van Snap, de eigenaar van de app Snapchat, werden goed ontvangen. Dit aandeel won bijna 16 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) opent volgend jaar een kantoor in Venezuela. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van de organisatie voor financiële stabiliteit in de wereld gezegd. Hiermee bevestigt zij de plannen voor een permanente aanwezigheid in Venezuela.
44 minuten geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel doet onderzoek naar de oorzaak van de brand die maandag op het terrein bij IJmuiden woedde, laat een woordvoerder weten. De brand brak maandag aan het einde van de middag uit bij een transportband.
46 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU en de Filipijnen willen de handelstarieven voor 94 procent van de producten die ze van elkaar invoeren opheffen. Dat staat in een voorlopig handelsakkoord op hoofdlijnen dat Eurocommissaris Maroš Šefčovič en Filipijnse handelsminister Maria Cristina Aldeguer-Roque dinsdag hebben aangekondigd.
52 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM wil vanaf 25 oktober weer naar Dubai, Riyad en Dammam vliegen. Op dit moment vliegt de Nederlandse luchtvaartmaatschappij niet naar die bestemmingen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Medeoprichter van bestandendeeldienst WeTransfer Nalden gaat aan de slag bij techinvesteerder Prosus. Hij wordt bij de eigenaar van maaltijdbezorger Thuisbezorgd de hoogste leidinggevende voor productontwikkeling.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag met winst begonnen. Beleggers trokken zich op aan de flink hogere slotstanden op Wall Street, waar de techgraadmeter Nasdaq een nieuw record bereikte dankzij een herstelrally in de AI-sector. Vorige week stonden de AI-aandelen nog onder druk na waarschuwingen van topbestuurders over de gevaren van de technologie en oproepen om de ontwikkeling te vertragen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse bank UBS heeft van het Nederlandse Openbaar Ministerie (OM) een boete van 5 miljoen euro gekregen. Volgens het OM maakte Credit Suisse, dat in 2023 is overgenomen door UBS, zich jarenlang schuldig aan hulp aan zwartspaarders.
2 uur geleden