Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Super Micro verliest derde beurswaarde na opstappen accountant

Super Micro verliest derde beurswaarde na opstappen accountant

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse serverfabrikant Super Micro Computer raakte woensdag in één klap bijna een derde van zijn beurswaarde kwijt op Wall Street. Dat gebeurde nadat bekend was geworden dat Ernst & Young zijn functie als accountant bij het bedrijf had neergelegd.

In een melding aan toezichthouders uitte Ernst & Young zorgen over de "integriteit en ethiek" van het bedrijf. Het vertrek van de accountant volgt op een onderzoek dat het Amerikaanse ministerie van Justitie een maand geleden startte naar claims van een ex-werknemer over mogelijke schendingen van boekhoudregels door Super Micro. Het bedrijf, een van de belangrijkste producenten van krachtige servers voor onder meer AI-toepassingen, datacenters en cloud computing, verloor bijna 33 procent. Daarmee beleefde het zijn slechtste beursdag sinds 2018.

Verder deden beleggers het voorzichtig aan, in afwachting van belangrijke kwartaalrapporten van softwareconcern Microsoft en Facebook-eigenaar Meta Platforms die na de slotbel in New York komen. De Dow-Jonesindex eindigde 0,2 procent lager op 42.141,54 punten, de S&P 500-index zakte 0,3 procent tot 5813,67 punten. De Nasdaq verloor 0,6 procent op 18.607,93 punten. De techgraadmeter sloot een dag eerder op een nieuw recordniveau.

Alphabet en Advanced Micro Devices

Alphabet behoorde tot de winnaars in New York met een koerswinst van 2,9 procent. Het moederbedrijf van Google boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan beleggers en analisten hadden verwacht. Het techconcern deed onder meer goede zaken met zijn cloudactiviteiten en advertentieverkopen op videodienst YouTube.

Advanced Micro Devices (AMD) kreeg een koersverlies voor de kiezen van 10,6 procent. De chipfabrikant behaalde in het derde kwartaal meer omzet dan verwacht. De verwachtingen voor de omzet en verkopen van AI-chips voor het huidige kwartaal vielen echter tegen.

Reddit

Aandelen Reddit schoten liefst 42 procent omhoog. Het berichtenplatform boekte in het afgelopen kwartaal voor het eerst winst sinds de beursgang in maart dit jaar. Ook de resultaten van Snap, de eigenaar van de app Snapchat, werden goed ontvangen. Dit aandeel won bijna 16 procent.

Meer uit Financieel

Stellantis is van plan honderden extra ingenieurs aan te nemen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Opel, Citroën en Fiat, is van plan om dit jaar honderden extra ingenieurs aan te nemen op verschillende locaties in Europa en de Verenigde Staten. Dat heeft hoofd engineering en technologie van de autofabrikant Ned Curic gezegd tijdens een autobeurs in Parijs.

49 minuten geleden
Apple spreekt van 'buitengewone' vraag naar opvouwbare iPhone

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat de vraag naar de nieuwste iPhone Duo "buitengewoon" is, nadat de verwachte levertijden al snel opliepen naar eind januari volgend jaar. "De vraag naar pre-orders voor de iPhone Duo, onze eerste opvouwbare iPhone, is buitengewoon", meldt het bedrijf in een verklaring.

2 uur geleden
Online boodschappen bestellen bij Belgisch Delhaize weer mogelijk

ASSE (ANP) - De onlinebesteldienst van de Belgische supermarktketen Delhaize is weer volledig operationeel, nadat die supermarkt net als de Nederlandse Albert Heijn werd getroffen door een IT-incident. Dat meldt persbureau Belga zaterdag. Bij Albert Heijn kan online bestellen nog niet.

4 uur geleden
Politico: Anthropic doet eigen voorstel voor AI-veiligheidswet

SAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic heeft "stilletjes" zijn eigen voorstel voor een veiligheidswet voor kunstmatige intelligentie (AI) voorgelegd aan Amerikaanse wetgevers. Dat schrijft nieuwssite Politico op basis van verschillende anonieme bronnen.

4 uur geleden
IMF-leden: neem veerkracht van de economie niet voor lief

BANGKOK (ANP) - Lidstaten van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) waarschuwen dat de veerkracht van de wereldeconomie niet voor lief moet worden genomen. Dat staat in een verklaring na afloop van de bijeenkomst in Bangkok.

7 uur geleden
Wall Street sluit opnieuw in het rood door onzekerheid over AI

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met koersverliezen gesloten. Een turbulente beursweek eindigde in mineur door de verkoop van aandelen in de technologiesector en stijgende olieprijzen. Beleggers blijven twijfelen of zij hun investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) kunnen terugverdienen. Hoewel de vraag naar chips groot blijft, willen beleggers ook rendement zien op de bedragen die worden geïnvesteerd in datacenters en andere infrastructuur.

17 uur geleden
Vat Brentolie op hoogste prijsniveau sinds mei

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De prijs voor een vat Brentolie heeft voor het eerst sinds mei de grens van 110 dollar per vat bereikt. De prijs steeg met bijna 4 procent nadat Amerikaanse politici vrijdag een wetsvoorstel indienden om een deal van de Amerikaanse president met Moskou te blokkeren. Deze deal zou het mogelijk maken dat Rusland honderden miljoenen vaten diesel zou vrijgeven.

18 uur geleden