Super Micro verliest derde beurswaarde na opstappen accountant
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse serverfabrikant Super Micro Computer raakte woensdag in één klap bijna een derde van zijn beurswaarde kwijt op Wall Street. Dat gebeurde nadat bekend was geworden dat Ernst & Young zijn functie als accountant bij het bedrijf had neergelegd.
In een melding aan toezichthouders uitte Ernst & Young zorgen over de "integriteit en ethiek" van het bedrijf. Het vertrek van de accountant volgt op een onderzoek dat het Amerikaanse ministerie van Justitie een maand geleden startte naar claims van een ex-werknemer over mogelijke schendingen van boekhoudregels door Super Micro. Het bedrijf, een van de belangrijkste producenten van krachtige servers voor onder meer AI-toepassingen, datacenters en cloud computing, verloor bijna 33 procent. Daarmee beleefde het zijn slechtste beursdag sinds 2018.
Verder deden beleggers het voorzichtig aan, in afwachting van belangrijke kwartaalrapporten van softwareconcern Microsoft en Facebook-eigenaar Meta Platforms die na de slotbel in New York komen. De Dow-Jonesindex eindigde 0,2 procent lager op 42.141,54 punten, de S&P 500-index zakte 0,3 procent tot 5813,67 punten. De Nasdaq verloor 0,6 procent op 18.607,93 punten. De techgraadmeter sloot een dag eerder op een nieuw recordniveau.
Alphabet en Advanced Micro Devices
Alphabet behoorde tot de winnaars in New York met een koerswinst van 2,9 procent. Het moederbedrijf van Google boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan beleggers en analisten hadden verwacht. Het techconcern deed onder meer goede zaken met zijn cloudactiviteiten en advertentieverkopen op videodienst YouTube.
Advanced Micro Devices (AMD) kreeg een koersverlies voor de kiezen van 10,6 procent. De chipfabrikant behaalde in het derde kwartaal meer omzet dan verwacht. De verwachtingen voor de omzet en verkopen van AI-chips voor het huidige kwartaal vielen echter tegen.
Aandelen Reddit schoten liefst 42 procent omhoog. Het berichtenplatform boekte in het afgelopen kwartaal voor het eerst winst sinds de beursgang in maart dit jaar. Ook de resultaten van Snap, de eigenaar van de app Snapchat, werden goed ontvangen. Dit aandeel won bijna 16 procent.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet geen belastingen opleggen om kapitaaluitstroom naar andere regio's te voorkomen. Het is beter om prikkels voor investeringen in Europa te creëren. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB), Christine Lagarde, zondag gezegd tijdens een paneldiscussie op de veiligheidsconferentie in München.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht geen last te krijgen van de sneeuw en gladheid zondag. "Picnic voorziet met de huidige weersverwachtingen geen problemen bij de bezorging. We gaan er dus vanuit dat alle bestellingen op tijd bij klanten bezorgd worden", meldt een woordvoerder van Picnic.
6 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - India wil een grote datastad ontwikkelen vanwege de wereldwijde opmars van kunstmatige intelligentie. Dat heeft de minister van informatietechnologie van de deelstaat Andhra Pradesh tegen persbureau AFP gezegd, voorafgaand aan de internationale AI-top die maandag in New Delhi begint.
7 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Uber breidt zijn maaltijdbezorgingsdienst dit jaar uit naar zeven nieuwe Europese landen. De uitbreiding hoort bij een strategie waarmee de taxidienst en maaltijdbezorger hoopt de komende drie jaar 1 miljard dollar (ongeveer 842 miljoen euro) aan extra inkomsten te ontvangen. Dit meldt de Britse zakenkrant Financial Times (FT). Uber Eats is al actief in Nederland.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - In verband met de verwachte sneeuwval op zondag schrapt Schiphol uit voorzorg een groot aantal vluchten. Dat bevestigt een woordvoerster van KLM na berichtgeving door NU.nl. Hoeveel vluchten in totaal worden getroffen, is niet bekend. Volgens de woordvoerster gaat het bij KLM om zeker 150 vluchten.
23 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - China schrapt vanaf mei importheffingen voor producten uit vrijwel alle Afrikaanse landen, zo heeft president Xi Jinping volgens staatsmedia bekendgemaakt. De stap kan China en het continent economisch nog dichter bij elkaar brengen.
1 dag geledenKYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.
1 dag geleden