Super Micro verliest derde beurswaarde na opstappen accountant
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse serverfabrikant Super Micro Computer raakte woensdag in één klap bijna een derde van zijn beurswaarde kwijt op Wall Street. Dat gebeurde nadat bekend was geworden dat Ernst & Young zijn functie als accountant bij het bedrijf had neergelegd.
In een melding aan toezichthouders uitte Ernst & Young zorgen over de "integriteit en ethiek" van het bedrijf. Het vertrek van de accountant volgt op een onderzoek dat het Amerikaanse ministerie van Justitie een maand geleden startte naar claims van een ex-werknemer over mogelijke schendingen van boekhoudregels door Super Micro. Het bedrijf, een van de belangrijkste producenten van krachtige servers voor onder meer AI-toepassingen, datacenters en cloud computing, verloor bijna 33 procent. Daarmee beleefde het zijn slechtste beursdag sinds 2018.
Verder deden beleggers het voorzichtig aan, in afwachting van belangrijke kwartaalrapporten van softwareconcern Microsoft en Facebook-eigenaar Meta Platforms die na de slotbel in New York komen. De Dow-Jonesindex eindigde 0,2 procent lager op 42.141,54 punten, de S&P 500-index zakte 0,3 procent tot 5813,67 punten. De Nasdaq verloor 0,6 procent op 18.607,93 punten. De techgraadmeter sloot een dag eerder op een nieuw recordniveau.
Alphabet en Advanced Micro Devices
Alphabet behoorde tot de winnaars in New York met een koerswinst van 2,9 procent. Het moederbedrijf van Google boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan beleggers en analisten hadden verwacht. Het techconcern deed onder meer goede zaken met zijn cloudactiviteiten en advertentieverkopen op videodienst YouTube.
Advanced Micro Devices (AMD) kreeg een koersverlies voor de kiezen van 10,6 procent. De chipfabrikant behaalde in het derde kwartaal meer omzet dan verwacht. De verwachtingen voor de omzet en verkopen van AI-chips voor het huidige kwartaal vielen echter tegen.
Aandelen Reddit schoten liefst 42 procent omhoog. Het berichtenplatform boekte in het afgelopen kwartaal voor het eerst winst sinds de beursgang in maart dit jaar. Ook de resultaten van Snap, de eigenaar van de app Snapchat, werden goed ontvangen. Dit aandeel won bijna 16 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. De handel op Wall Street werd bepaald door het belangrijke Amerikaanse banenrapport. De groei van de werkgelegenheid in de Verenigde Staten was in augustus veel sterker dan verwacht. Daardoor werd de verwachting voor een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand verder versterkt.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een programma opzetten waardoor rundveehouders hun eigen vlees mogen verwerken en direct mogen verkopen aan consumenten. Volgens Trump hoeven rundveehouders daardoor niet meer met grote vleesverwerkende bedrijven en tussenhandelaren te werken en zullen de prijzen van rundvlees dalen.
9 uur geledenLISSABON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Portugese overheid gaat de onderhandelingen verlengen over de verkoop van een minderheidsbelang in de nationale luchtvaartmaatschappij TAP aan Air France-KLM of Lufthansa. Eerder werd verwacht dat Portugal begin deze maand een besluit zou nemen over wie de koper van dat belang zou worden. Maar volgens Lissabon liggen de rivaliserende biedingen erg dicht bij elkaar en zijn verdere gesprekken nodig.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan. De chipbedrijven Besi, ASML en ASMI waren koplopers in de hoofdindex, na de minnen een dag eerder. Ook de staalbedrijven op het Damrak deden het goed dankzij een positief rapport van analisten van Deutsche Bank over de Europese staalsector.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De impact van de honderden havenwerkers die vrijdag het werk hebben neergelegd is zoals verwacht beperkt, laat een woordvoerder van Havenbedrijf Rotterdam weten. Schepen moeten even wachten, "al komt dat ook een beetje door het onstuimige weer". Werknemers leggen tot 19.00 uur het werk neer uit onvrede over de kabinetsbezuinigingen op sociale zekerheid.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL Groep heeft in de eerste helft van dit jaar meer omzet en winst behaald, terwijl ook de orderportefeuille fors toenam. Het familiebedrijf uit Eindhoven denkt dat de groei in de tweede helft wordt doorgezet. VDL is onder meer een toeleverancier aan de Nederlandse chipindustrie en in de fabriek in het Limburgse Born wordt gewerkt aan militaire drones.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in augustus veel sterker gegroeid dan gedacht. Bovendien werd het krimpcijfer van juli bijgesteld naar groei door de Amerikaanse overheid. Door het sterke banenrapport neemt de kans op een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand weer toe.
13 uur geleden