Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Super Micro Computer stijgt op Wall Street na nieuwe accountant

Super Micro Computer stijgt op Wall Street na nieuwe accountant

NEW YORK (ANP) - Super Micro Computer maakte dinsdag een koerssprong van 23 procent op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat de Amerikaanse serverfabrikant in BDO een nieuwe accountant heeft gevonden. Ook heeft het bedrijf een plan ingediend bij techbeurs Nasdaq om zijn beursnotering te behouden.

Eind oktober ging Super Micro Computer nog hard onderuit nadat bekend was geworden dat Ernst & Young was opgestapt als boekhouder bij het bedrijf. Ernst & Young uitte daarbij zorgen over de "integriteit en ethiek" van het bedrijf. Het vertrek van Ernst & Young volgde op een onderzoek dat het Amerikaanse ministerie van Justitie startte naar claims van een ex-werknemer over mogelijke schendingen van boekhoudregels door Super Micro.

De algehele stemming op Wall Street was negatief, door de vrees voor een verdere escalatie van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,8 procent lager op 43.061 punten. De brede S&P 500-index daalde 0,5 procent tot 5865 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,4 procent tot 18.724 punten.

Wapenfabrikanten RTX en Lockheed Martin stegen 0,8 en 1 procent, na berichten dat Oekraïense troepen een raketaanval hebben uitgevoerd op een grensgebied in Rusland. Het zou de eerste aanval zijn sinds het besluit van Washington om Kyiv toestemming te geven om Amerikaanse langeafstandsraketten te gebruiken tegen Rusland. De Russische president Vladimir Poetin gaf daarop zijn goedkeuring aan het inzetten van kernwapens tegen landen die zelf geen kernwapens hebben, als die landen met steun van een andere kernmacht Rusland aanvallen.

Walmart steeg 2,6 procent. Het grootste supermarktconcern van de Verenigde Staten behaalde meer omzet en winst dan voorzien en verhoogde opnieuw de jaarverwachtingen. Volgens het bedrijf kochten consumenten naast de dagelijkse boodschappen ook weer meer andere producten zoals elektronica en is het feestdagenseizoen goed begonnen.

Ook bouwmarktketen Lowe's (min 3,5 procent) boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Het concern werd daarnaast wat positiever over de winst en omzet dit jaar, maar rekent nog wel altijd op lagere verkopen ten opzichte van een jaar eerder.

De euro was 1,0586 dollar waard, tegen 1,0576 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 69,33 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 73,50 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wapenstilstand Midden-Oosten zorgt voor opluchting op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn met aanzienlijke winsten de handel uitgegaan. Beleggers reageerden overwegend opgelucht op het staakt-het-vuren van twee weken dat de Verenigde Staten, Israël en Iran hadden aangekondigd. Energieprijzen daalden juist stevig dankzij de hoop op een einde aan de blokkade van de Straat van Hormuz.

5 uur geleden
Vakbond roept cabinepersoneel Lufthansa op vrijdag te staken

FRANKFURT (ANP/DPA) - Cabinepersoneel van Lufthansa is opgeroepen om vrijdag te staken in Duitsland. Het is de bedoeling dat personeel voor vluchten vanaf de luchthavens van Frankfurt en München bijna de hele dag het werk neerlegt, kondigde vakbond Ufo aan. Dat zijn twee belangrijke knooppunten voor de Duitse luchtvaartmaatschappij, waardoor veel vluchten dreigen uit te vallen.

7 uur geleden
Duurder voedsel door Iranoorlog raakt armsten, waarschuwt IMF

WASHINGTON (ANP) - Wereldwijde prijzen voor voedsel zullen stijgen door de Iranoorlog. Dat raakt vooral kwetsbare mensen in de armste landen, waarschuwen het Internationaal Monetair Fonds (IMF), de Wereldbank en het Wereldvoedselprogramma.

7 uur geleden
Aandeelhouders Ahold Delhaize keuren beloningsbeleid top goed

ZAANDAM (ANP) - De top van Ahold Delhaize heeft vanaf dit jaar zicht op hogere beloningen. Een grote meerderheid van de aandeelhouders van het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol stemde woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in met het voorgestelde nieuwe beloningsbeleid voor topbestuurders.

9 uur geleden
Forse winst voor beurs in Amsterdam dankzij gevechtspauze Iran

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een forse winst gesloten. Ook de graadmeters van andere Europese beurzen eindigden aanzienlijk hoger, wat wijst op opluchting onder beleggers over de aankondiging van een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran.

9 uur geleden
Activistische aandeelhouders kritisch op AH-moeder in vergadering

ZAANDAM (ANP) - De topmensen van Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn, hebben woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering opnieuw kritische vragen gekregen over onderwerpen als klimaatdoelen en het nieuwe beloningsbeleid voor het bestuur. Zo wees Winnie Oussoren, voorzitter van Milieudefensie Jong, erop dat de maximale beloning voor topman Frans Muller met het nieuwe beloningsbeleid kan uitkomen op 12,5 miljoen euro. "Vindt u dat u een hogere bonus verdient terwijl u faalt in uw verantwoordelijkheid om de bijdrage van Ahold aan de klimaatcrisis te verkleinen?", vroeg ze aan de topman.

10 uur geleden
EU voorziet geen olietekort in april

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie voorziet op dit moment geen tekort voor de olievoorziening in april. Dit meldt een EU-functionaris aan persbureau Reuters. De Commissie kwam woensdag bijeen in een werkgroep over de olievoorraad met lidstaten. Donderdag doet ze dat voor gas.

10 uur geleden