Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Super League kan voor voorzitter Barcelona na zomer van start

Super League kan voor voorzitter Barcelona na zomer van start

BARCELONA (ANP/AFP) - Als het aan voorzitter Joan Laporta van FC Barcelona ligt, gaat de Super League na het lopende seizoen al van start. Of Engelse clubs wel of niet aansluiten, maakt hem niet uit. Dat zei Laporta in gesprek met radiostation RAC1.

De UEFA wil de komst van een Europese Super League verbieden, maar het Europees Hof van Justitie oordeelde in december dat dat niet mag. De organisatoren van de Super League ontvouwden direct daarna hun plannen.

"De Europa Cup begon in 1955 met heel weinig clubs en groeide later uit tot de topcompetitie van Europa", aldus Laporta, die zegt dat het nieuwe project kan beginnen met zestien teams. "Ik stel me een eerste fase als deze voor en dat later dan meer clubs integreren. Het maakt mij niet uit of de Engelse teams meedoen. Zij hebben hun Super League al, de Premier League."

Potentiële deelnemers

Naast FC Barcelona en Real Madrid zouden wat Laporta betreft de Italiaanse clubs Internazionale, AC Milan, AS Roma en Napoli mee kunnen doen. Uit Nederland noemde hij Ajax, Feyenoord en PSV als potentiële deelnemers, net als de Portugese clubs FC Porto, Sporting Portugal en Benfica en de Belgische clubs Club Brugge en Anderlecht.

Bayern München en Paris Saint-Germain uitten kritiek op de Super League en zijn daardoor, wat Laporta betreft, uitgesloten.

"De Super League betekent dat je minimaal 100 miljoen euro op tafel legt voor een club, alleen maar omdat ze aan de competitie meedoen. Dat krijg je niet eens als je de Champions League wint", aldus Laporta.

Meer uit Voetbal

Sparta en Fortuna spelen gelijk op Het Kasteel

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.

4 uur geleden
Heracles wint ook vierde duel onder interim-trainer Krüzen

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).

4 uur geleden
Aanvaller Lang maakt eerste doelpunt voor Napoli in Serie A

NAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.

5 uur geleden
Naujoks vergroot problemen Ajax met twee treffers voor Excelsior

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niets opgeschoten met het ontslag van John Heitinga. Met interim-trainer Fred Grim op de bank verloor de club twee weken na de nederlaag bij FC Utrecht ook van Excelsior (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. Noah Naujoks maakte beide doelpunten voor de bezoekers, die nog nooit eerder een uitduel met de gevallen topclub uit Amsterdam wonnen.

6 uur geleden
Mühren redt punt voor Volendam tegen FC Twente

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft dankzij een doelpunt van Robert Mühren een punt overgehouden aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. Mühren kopte in de slotfase raak, nadat Daan Rots de bezoekers uit Enschede kort na het begin van de tweede helft op voorsprong had gezet. Voor FC Twente was het al het derde gelijkspel op rij.

6 uur geleden
Ajax verliest van Excelsior in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook de thuiswedstrijd tegen Excelsior verloren (1-2). Noah Naujoks was met twee doelpunten de grote man bij de bezoekers uit Rotterdam.

6 uur geleden
PSV wint met uitblinkende doelman Kovar van NAC Breda

BREDA (ANP) - PSV heeft met enige moeite bij NAC Breda gewonnen. De koploper ontsnapte aan puntenverlies door een treffer van Guus Til vlak voor rust en een paar uitstekende reddingen van doelman Matej Kovar (0-1).

9 uur geleden