Super League kan voor voorzitter Barcelona na zomer van start
BARCELONA (ANP/AFP) - Als het aan voorzitter Joan Laporta van FC Barcelona ligt, gaat de Super League na het lopende seizoen al van start. Of Engelse clubs wel of niet aansluiten, maakt hem niet uit. Dat zei Laporta in gesprek met radiostation RAC1.
De UEFA wil de komst van een Europese Super League verbieden, maar het Europees Hof van Justitie oordeelde in december dat dat niet mag. De organisatoren van de Super League ontvouwden direct daarna hun plannen.
"De Europa Cup begon in 1955 met heel weinig clubs en groeide later uit tot de topcompetitie van Europa", aldus Laporta, die zegt dat het nieuwe project kan beginnen met zestien teams. "Ik stel me een eerste fase als deze voor en dat later dan meer clubs integreren. Het maakt mij niet uit of de Engelse teams meedoen. Zij hebben hun Super League al, de Premier League."
Potentiële deelnemers
Naast FC Barcelona en Real Madrid zouden wat Laporta betreft de Italiaanse clubs Internazionale, AC Milan, AS Roma en Napoli mee kunnen doen. Uit Nederland noemde hij Ajax, Feyenoord en PSV als potentiële deelnemers, net als de Portugese clubs FC Porto, Sporting Portugal en Benfica en de Belgische clubs Club Brugge en Anderlecht.
Bayern München en Paris Saint-Germain uitten kritiek op de Super League en zijn daardoor, wat Laporta betreft, uitgesloten.
"De Super League betekent dat je minimaal 100 miljoen euro op tafel legt voor een club, alleen maar omdat ze aan de competitie meedoen. Dat krijg je niet eens als je de Champions League wint", aldus Laporta.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zaterdag alsnog de beschikking over Ramiz Zerrouki voor het thuisduel met Excelsior. De rode kaart die de Algerijnse middenvelder zondag in de gewonnen wedstrijd bij Heracles Almelo kreeg, is geseponeerd. Dat meldt de club uit Enschede op X.
2 uur geledenRABAT (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft "het onacceptabele gedrag van enkele spelers en officials" tijdens de finale van de Afrika Cup tussen Senegal en gastland Marokko veroordeeld. Tijdens de eindstrijd in Rabat haalde de Senegalese bondscoach onder meer zijn team van het veld, omdat hij het niet eens was met een beslissing van de arbiter. Na de terugkeer op het veld won Senegal alsnog na een verlenging.
3 uur geledenSAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
15 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
16 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
16 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
18 uur geleden