Super League kan voor voorzitter Barcelona na zomer van start
BARCELONA (ANP/AFP) - Als het aan voorzitter Joan Laporta van FC Barcelona ligt, gaat de Super League na het lopende seizoen al van start. Of Engelse clubs wel of niet aansluiten, maakt hem niet uit. Dat zei Laporta in gesprek met radiostation RAC1.
De UEFA wil de komst van een Europese Super League verbieden, maar het Europees Hof van Justitie oordeelde in december dat dat niet mag. De organisatoren van de Super League ontvouwden direct daarna hun plannen.
"De Europa Cup begon in 1955 met heel weinig clubs en groeide later uit tot de topcompetitie van Europa", aldus Laporta, die zegt dat het nieuwe project kan beginnen met zestien teams. "Ik stel me een eerste fase als deze voor en dat later dan meer clubs integreren. Het maakt mij niet uit of de Engelse teams meedoen. Zij hebben hun Super League al, de Premier League."
Potentiële deelnemers
Naast FC Barcelona en Real Madrid zouden wat Laporta betreft de Italiaanse clubs Internazionale, AC Milan, AS Roma en Napoli mee kunnen doen. Uit Nederland noemde hij Ajax, Feyenoord en PSV als potentiële deelnemers, net als de Portugese clubs FC Porto, Sporting Portugal en Benfica en de Belgische clubs Club Brugge en Anderlecht.
Bayern München en Paris Saint-Germain uitten kritiek op de Super League en zijn daardoor, wat Laporta betreft, uitgesloten.
"De Super League betekent dat je minimaal 100 miljoen euro op tafel legt voor een club, alleen maar omdat ze aan de competitie meedoen. Dat krijg je niet eens als je de Champions League wint", aldus Laporta.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
50 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
4 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
5 uur geledenDUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
11 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
22 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.
23 uur geleden