Super League kan voor voorzitter Barcelona na zomer van start
BARCELONA (ANP/AFP) - Als het aan voorzitter Joan Laporta van FC Barcelona ligt, gaat de Super League na het lopende seizoen al van start. Of Engelse clubs wel of niet aansluiten, maakt hem niet uit. Dat zei Laporta in gesprek met radiostation RAC1.
De UEFA wil de komst van een Europese Super League verbieden, maar het Europees Hof van Justitie oordeelde in december dat dat niet mag. De organisatoren van de Super League ontvouwden direct daarna hun plannen.
"De Europa Cup begon in 1955 met heel weinig clubs en groeide later uit tot de topcompetitie van Europa", aldus Laporta, die zegt dat het nieuwe project kan beginnen met zestien teams. "Ik stel me een eerste fase als deze voor en dat later dan meer clubs integreren. Het maakt mij niet uit of de Engelse teams meedoen. Zij hebben hun Super League al, de Premier League."
Potentiële deelnemers
Naast FC Barcelona en Real Madrid zouden wat Laporta betreft de Italiaanse clubs Internazionale, AC Milan, AS Roma en Napoli mee kunnen doen. Uit Nederland noemde hij Ajax, Feyenoord en PSV als potentiële deelnemers, net als de Portugese clubs FC Porto, Sporting Portugal en Benfica en de Belgische clubs Club Brugge en Anderlecht.
Bayern München en Paris Saint-Germain uitten kritiek op de Super League en zijn daardoor, wat Laporta betreft, uitgesloten.
"De Super League betekent dat je minimaal 100 miljoen euro op tafel legt voor een club, alleen maar omdat ze aan de competitie meedoen. Dat krijg je niet eens als je de Champions League wint", aldus Laporta.
Meer uit Voetbal
LYON (ANP) - Voetbalsters Veerle Buurman en Wieke Kaptein hebben met Chelsea in de Champions League gelijkgespeeld bij OL Lyonnes. Het duel in Lyon eindigde in 0-0. Bij de Franse topclub speelden international Damaris Egurrola en voormalig Ajax-speelster Lily Yohannes.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Vedette Cristiano Ronaldo heeft het trainingskamp van het Portugese elftal verlaten een dag voor de Nations League-wedstrijd tegen Denemarken. De 41-jarige voetballer heeft dat gedaan na uitspraken van bondscoach Jorge Jesus op de persconferentie, die eerder zei dat er niets aan de hand was.
3 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Crysencio Summerville kreeg na het voorbije wereldkampioenschap voetbal met het Nederlands elftal aanbiedingen van meerdere clubs, ook uit Europa. Dat zei de rechtsbuiten woensdag in Thessaloniki, waar hij zich met Oranje voorbereidt op de Nations League-ontmoeting met Griekenland van donderdag.
3 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Virgil van Dijk gaat donderdag bij het Nederlands elftal in geval van nood rechts centraal in de verdediging spelen. De 35-jarige aanvoerder doet dat liever niet, maar heeft in een gesprek met Xavi Hernández aangegeven daartoe wel bereid te zijn. Dat gaf de Spaanse bondscoach woensdag aan tijdens een persconferentie in Thessaloniki. Oranje speelt donderdag voor de Nations League tegen Griekenland.
3 uur geledenROME (ANP) - Voetbalsters Esmee Brugts en Renee van Asten hebben met FC Barcelona in de Champions League een ruime overwinning geboekt tegen AS Roma. In Rome won de Spaanse titelhouder met 6-0.
3 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández baalt van de vele blessures bij het Nederlands elftal. "We zijn niet echt gelukkig, het is vooral pure pech", zei de Spanjaard op een persconferentie in Thessaloniki, waar Oranje het donderdag in de Nations League opneemt tegen Griekenland.
3 uur geledenOSLO (ANP) - De voetbalsters van Feyenoord en PSV hebben in navolging van Ajax het hoofdtoernooi van de Europa Cup bereikt. Feyenoord verloor met 2-1 bij het Noorse Vålerenga, maar had de eerste wedstrijd in Rotterdam met 4-1 gewonnen. PSV verdedigde met succes een 1-0-voorsprong bij Fortuna Hjørring. Het duel in Denemarken eindigde in 0-0.
4 uur geleden