Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Super League kan voor voorzitter Barcelona na zomer van start

Super League kan voor voorzitter Barcelona na zomer van start

BARCELONA (ANP/AFP) - Als het aan voorzitter Joan Laporta van FC Barcelona ligt, gaat de Super League na het lopende seizoen al van start. Of Engelse clubs wel of niet aansluiten, maakt hem niet uit. Dat zei Laporta in gesprek met radiostation RAC1.

De UEFA wil de komst van een Europese Super League verbieden, maar het Europees Hof van Justitie oordeelde in december dat dat niet mag. De organisatoren van de Super League ontvouwden direct daarna hun plannen.

"De Europa Cup begon in 1955 met heel weinig clubs en groeide later uit tot de topcompetitie van Europa", aldus Laporta, die zegt dat het nieuwe project kan beginnen met zestien teams. "Ik stel me een eerste fase als deze voor en dat later dan meer clubs integreren. Het maakt mij niet uit of de Engelse teams meedoen. Zij hebben hun Super League al, de Premier League."

Potentiële deelnemers

Naast FC Barcelona en Real Madrid zouden wat Laporta betreft de Italiaanse clubs Internazionale, AC Milan, AS Roma en Napoli mee kunnen doen. Uit Nederland noemde hij Ajax, Feyenoord en PSV als potentiële deelnemers, net als de Portugese clubs FC Porto, Sporting Portugal en Benfica en de Belgische clubs Club Brugge en Anderlecht.

Bayern München en Paris Saint-Germain uitten kritiek op de Super League en zijn daardoor, wat Laporta betreft, uitgesloten.

"De Super League betekent dat je minimaal 100 miljoen euro op tafel legt voor een club, alleen maar omdat ze aan de competitie meedoen. Dat krijg je niet eens als je de Champions League wint", aldus Laporta.

Meer uit Voetbal

Inter mist kans op koppositie door zware nederlaag bij Fiorentina

FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft in het inhaalduel bij Fiorentina een kans op de koppositie laten liggen. De nummer 2 van de Serie A ging, met verdedigers Stefan de Vrij en Denzel Dumfries in de basis, hard onderuit in Florence: 3-0. Aanvaller Moise Kean maakte twee doelpunten, Luca Ranieri was ook trefzeker.

1 uur geleden
Van Gerwen klopt wereldkampioen Littler bij start Premier League

BELFAST (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft bij de start van de Premier League in Belfast gewonnen van wereldkampioen Luke Littler. In een wedstrijd van hoog niveau was de Brabantse nummer 3 van de wereld beter op zijn dubbels. De 17-jarige Engelsman had niet genoeg aan een gemiddelde van bijna 114 punten per drie pijlen.

1 uur geleden
AZ na moeizame zege op Quick Boys naar halve finales KNVB-beker

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft net als vorig jaar een einde gemaakt aan het bekertoernooi van amateurclub Quick Boys. De stuntploeg uit Katwijk maakte het de nummer 4 van de Eredivisie lang lastig in Alkmaar, maar verloor de kwartfinale met 3-1. Eerder schakelde de nummer 2 van de Tweede Divisie wel de Eredivisieclubs sc Heerenveen, Almere City FC en Fortuna Sittard uit.

1 uur geleden
Noordwijk ontslaat trainer Wolf dag na uitschakeling in beker

NOORDWIJK (ANP) - Amateurclub Noordwijk heeft trainer Florian Wolf een dag na de nederlaag tegen Go Ahead Eagles in de kwartfinales van de KNVB-beker (3-1) ontslagen. De club is niet tevreden over de huidige zestiende plaats in de Tweede Divisie en hoopt dat een opvolger voor betere resultaten kan zorgen.

2 uur geleden
La Liga-baas vindt dat Real 'verstand kwijt is' na boze brief

MADRID (ANP/AFP) - Competitiebaas Javier Tebas heeft vol ongenoegen gereageerd op de harde kritiek van Real Madrid op het Spaanse scheidsrechterskorps. "Real Madrid wil de hele competitie schaden, niet alleen de arbitrage. De kwestie is uit zijn verband gerukt, ze zijn hun verstand kwijtgeraakt", zei La Liga-voorzitter Tebas na een bijeenkomst met clubs en arbitrage, waar Real Madrid volgens Spaanse media niet bij was.

4 uur geleden
Coach Amorim van Manchester United kocht bewust weinig spelers

MANCHESTER (ANP) - Trainer Rúben Amorim van Manchester United heeft bewust geen grote aankopen gedaan in de winterse transferperiode. "We staan er niet goed voor, maar we moeten voorzichtig zijn met nieuwe aankopen omdat er in het verleden fouten zijn gemaakt en die willen we niet opnieuw maken", zei de Portugese coach in aanloop naar de wedstrijd vrijdag in de FA Cup tegen Leicester City.

4 uur geleden
Geen uitfans bij Heerenveen - AZ door eerdere incidenten

HEERENVEEN (ANP) - AZ mag op 2 maart geen supporters meenemen naar het uitduel met sc Heerenveen. Dat heeft burgemeester Avine Fokkens van de Friese plaats besloten na eerdere incidenten bij het duel. Heerenveen is bang dat AZ-fans alsnog op de thuistribunes plaatsnemen en heeft de regels voor kaartverkoop aangescherpt.

6 uur geleden