Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Super League denkt na over hervorming van het project

Super League denkt na over hervorming van het project

MANCHESTER (ANP) - De European Super League gaat zich richten op het "hervormen van het project", laten de overgebleven clubs in een verklaring weten na de bekendmaking van de zes Engelse clubs dat ze zich hebben teruggetrokken. Eerder in de nacht van dinsdag op woensdag maakten Liverpool, Arsenal, Manchester United, Tottenham Hotspur en Chelsea in navolging van Manchester City bekend uit het project te stappen.

"Gezien de omstandigheden zullen we nadenken over de meest geschikte stappen om het project te hervormen, met altijd in ons achterhoofd het streven om onze fans de best mogelijke ervaring te bieden, terwijl we tegelijkertijd de solidariteitsbijdragen voor het gehele voetbal zullen verbeteren", staat in de verklaring.

De overgebleven clubs zijn Real Madrid, Atlético Madrid, FC Barcelona, AC Milan, Internazionale en Juventus. De bedoeling was om een lucratieve competitie met zo'n vijftien topclubs te organiseren waarin vrijwel geen promotie/degradatie voorkwam. "Ondanks het aangekondigde vertrek van de Engelse clubs, die tot die besluiten gedwongen werden vanwege druk van buitenaf, zijn we ervan overtuigd dat ons plan volledig in lijn is met de Europese wet- en regelgeving", meldden de clubs.

Internazionale zou de volgende club zijn die uit het project wil stappen. "Het Super League-project heeft in zijn huidige staat niet meer de interesse van Inter", meldde een bron aan het Italiaanse persbureau ANSA.

Meer uit Voetbal

Boze supporters blokkeren spelersbus De Graafschap

DOETINCHEM (ANP) - Boze supporters van De Graafschap houden de spelersbus tegen bij het stadion van de club uit Doetinchem. De poort zit op slot, bevestigde directeur Marco Bogers aan het ANP. Door de protestactie kan de bus niet vertrekken naar Arnhem voor de wedstrijd tegen Vitesse in de eerste divisie.

41 minuten geleden
Minuut stilte en sobere sfeer bij voetbalwedstrijden in Polen

WARSCHAU (ANP/DPA) - De wedstrijden in het Poolse betaald voetbal gaan zondag door, ondanks dat er een nationale rouwperiode is afgekondigd na de dodelijke schietpartij in het centrum van Krakau. "De geplande voetbalwedstrijden gaan door, maar op een wijze die past bij de ernst van de situatie", verklaarde de Poolse bond PZPN.

1 uur geleden
Messi eerste speler die voor tweede jaar op rij topscorer MLS is

MIAMI (ANP) - Lionel Messi is als eerste voetballer ooit voor het tweede jaar op rij topscorer geworden in de Amerikaanse voetbalcompetitie MLS. De Argentijn ontving daarvoor de Amerikaanse versie van de Gouden Schoen. De 39-jarige vedette kwam in 34 wedstrijden tot 26 doelpunten voor Inter Miami. Hij bleef Petar Musa van FC Dallas voor, die 22 keer scoorde.

3 uur geleden
Real Madrid wint bij Valencia en houdt aansluiting met Barcelona

VALENCIA (ANP) - Real Madrid heeft zaterdagavond in de Spaanse competitie met 3-0 gewonnen op bezoek bij Valencia. Daarmee komt Real op 30 punten, evenveel als koploper FC Barcelona, dat zondag een uitwedstrijd speelt tegen Atlético Madrid.

13 uur geleden
Koploper PSG wint van Troyes zevende competitiewedstrijd op rij

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond de zevende wedstrijd op rij gewonnen in de Franse competitie. In het eigen Parc des Princes werd ES Troyes met 1-0 verslagen door de regerend landskampioen. Illja Zabarny maakte in de 39e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.

13 uur geleden
Topscorer Tengstedt schiet Go Ahead Eagles langs Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft zaterdagavond in Rotterdam met 1-0 gewonnen van Excelsior. Het enige doelpunt in de wedstrijd, die weinig hoogtepunten kende, kwam van de voet van Eredivisietopscorer Søren Tengstedt. Door de overwinning komt Go Ahead op 17 punten en staat het voorlopig achtste. Excelsior blijft vijftiende met 11 punten.

13 uur geleden
AS Roma wint weer en nadert koploper Lazio

ROME (ANP) - AS Roma heeft zaterdagavond in het Stadio Olimpico met 3-0 gewonnen van Sassuolo in de Serie A. Daarmee komt de club van Donyell Malen, Marten de Roon en Devyne Rensch op 27 punten, 1 punt minder dan koploper en stadsgenoot Lazio, dat zondag op bezoek gaat bij Napoli.

13 uur geleden