Sunweb ziet grootste kansen in klassiekers
AMSTERDAM (ANP) - Team Sunweb richt zijn pijlen in 2020 op succes in de klassiekers. Volgens teambaas Iwan Spekenbrink heeft de WorldTourploeg daar met de Australiër Michael Matthews, de Belgische nieuwkomer Tiesj Benoot en de Deen Søren Kragh Andersen de grootste kansen op succes. "Als je naar deze selectie renners kijkt, dan zitten daar de kansen", zegt hij. "En we willen succesvol zijn in de sprints."
Sunweb presenteerde in Amsterdam de WorldTourploeg, de vrouwenploeg en het talententeam voor 2020. Naast Benoot heeft de ploeg die op een Duitse licentie rijdt vooral jonge talenten als versterking. Daarnaast zag Spekenbrink zijn kopman Tom Dumoulin vertrekken naar Jumbo-Visma. "De kopman waarmee je vorig jaar voor de zege in de Tour de France wilde gaan is er niet meer, dat betekent dat je de dingen anders moet invullen", geeft hij toe. "De lange termijn is hetzelfde. We hebben nog steeds goede renners maar het is niet reëel om nu te zeggen dat we de Tour gaan winnen."
In de filosofie van Spekenbrink gaat het om kansenvergroting. "Benoot heeft laten zien dat hij een stabiele factor is in tal van klassiekers, Matthews behoeft geen toelichting en we zien allemaal de potentie van Kragh Andersen. Zet dat bij elkaar en dan is het voor ons de uitdaging hoe we met deze renners een overtalsituatie in de koers kunnen creëren."
Spekenbrink erkende dat 2019 niet is geworden wat hij had verwacht. De ploeg haalde maar negen zeges. Met het vertrek van Dumoulin, talent Lennard Kämna en mensen uit de staf leek het op een uitloop. Volgens de teambaas was het vertrek van Dumoulin op een bepaald moment onvermijdelijk en is er altijd verloop. "Er is nu meer aandacht voor omdat we succesvol zijn geweest."
Meer uit Sport
WIJSTER (ANP) - Wielrenster Letizia Borghesi heeft de vierde etappe van de Eneco Tour op haar naam geschreven. De Italiaanse van AG Insurance - Soudal was op de keien naar de top van de VAM-berg de sterkste en bleef Pfeiffer Georgi (Team Picnic PostNL) voor. Lieke Nooijen werd derde en gaat zondag als klassementsleidster de slotetappe in.
1 uur geledenMEULEBEKE (ANP) - Fem van Empel heeft haar rentree in het veldrijden gevierd met de vierde plaats in de Berencross in het Belgische Meulebeke. De 24-jarige drievoudig wereldkampioene was er bijna een jaar lang uit door mentale problemen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Russische turnmannen, uitkomend als World Gymnastics 2, hebben na de tweede van in totaal zes startgroepen (subdivisies) de leiding gepakt in het landenklassement bij de WK turnen in Rotterdam.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Harrie Lavreysen kan zondag op de WK baanwielrennen in Shanghai op jacht naar zijn achtste wereldtitel op de sprint en de 23e in totaal. De vijfvoudig olympisch kampioen bereikte zaterdag de halve finales door in de kwartfinale de Australiër Daniel Barber te verslaan.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is in de halve finales van het masterstoernooi van Shanghai uitgeschakeld. De als eerste geplaatste Duitser ging in drie sets onderuit tegen de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina, de nummer 25 van de plaatsingslijst: 7-5 4-6 3-6.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Hetty van de Wouw heeft op de wereldkampioenschappen baanwielrennen in Shanghai haar titel op de kilometer tijdrit moeten afstaan. De renster uit Kaatsheuvel reed op de Chinese piste naar het zilver in 1.05,223.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Harrie Lavreysen ligt vooralsnog op koers voor zijn 23e wereldtitel bij het baanwielrennen. De vijfvoudig olympisch kampioen plaatste zich op de wereldkampioenschappen in Shanghai (China) voor de kwartfinales door de Japanner Shinji Nakano te verslaan. De kwartfinales zijn later zaterdag, de halve finales en finale staan voor zondag op het programma.
7 uur geleden