Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sunweb ziet grootste kansen in klassiekers

Sunweb ziet grootste kansen in klassiekers

AMSTERDAM (ANP) - Team Sunweb richt zijn pijlen in 2020 op succes in de klassiekers. Volgens teambaas Iwan Spekenbrink heeft de WorldTourploeg daar met de Australiër Michael Matthews, de Belgische nieuwkomer Tiesj Benoot en de Deen Søren Kragh Andersen de grootste kansen op succes. "Als je naar deze selectie renners kijkt, dan zitten daar de kansen", zegt hij. "En we willen succesvol zijn in de sprints."

Sunweb presenteerde in Amsterdam de WorldTourploeg, de vrouwenploeg en het talententeam voor 2020. Naast Benoot heeft de ploeg die op een Duitse licentie rijdt vooral jonge talenten als versterking. Daarnaast zag Spekenbrink zijn kopman Tom Dumoulin vertrekken naar Jumbo-Visma. "De kopman waarmee je vorig jaar voor de zege in de Tour de France wilde gaan is er niet meer, dat betekent dat je de dingen anders moet invullen", geeft hij toe. "De lange termijn is hetzelfde. We hebben nog steeds goede renners maar het is niet reëel om nu te zeggen dat we de Tour gaan winnen."

In de filosofie van Spekenbrink gaat het om kansenvergroting. "Benoot heeft laten zien dat hij een stabiele factor is in tal van klassiekers, Matthews behoeft geen toelichting en we zien allemaal de potentie van Kragh Andersen. Zet dat bij elkaar en dan is het voor ons de uitdaging hoe we met deze renners een overtalsituatie in de koers kunnen creëren."

Spekenbrink erkende dat 2019 niet is geworden wat hij had verwacht. De ploeg haalde maar negen zeges. Met het vertrek van Dumoulin, talent Lennard Kämna en mensen uit de staf leek het op een uitloop. Volgens de teambaas was het vertrek van Dumoulin op een bepaald moment onvermijdelijk en is er altijd verloop. "Er is nu meer aandacht voor omdat we succesvol zijn geweest."

Meer uit Sport

Geen twijfels bij Audi: door met Bortoleto en Hülkenberg in F1

BAKOE (ANP/AFP) - Het Formule 1-team Audi heeft in 2027 dezelfde bezetting als dit jaar. Teambaas Mattia Binotto bevestigde bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe dat de Duitser Nico Hülkenberg en de Braziliaan Gabriel Bortoleto bij de Duitse renstal blijven.

7 uur geleden
Opgewekte Verstappen na trainingen in Bakoe: best een goede dag

BAKOE (ANP) - Max Verstappen was goed te spreken na de vrije trainingen voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan. "Eigenlijk was het best een goede dag, ik ben blij met de auto", liet hij kort na de tweede sessie op het stratencircuit van Bakoe weten op zijn website.

8 uur geleden
Britse boksers Fury en Joshua vechten op 11 december in Cardiff

CARDIFF (ANP/DPA) - Het langverwachte gevecht tussen de Britse boksers Tyson Fury (38) en Anthony Joshua (36) vindt op 11 december plaats in Cardiff. Dat heeft de Saudische bokspromotor Turki Alalshikh op X bekendgemaakt. Het gevecht is op Netflix te zien.

9 uur geleden
Verstappen rijdt derde tijd in tweede vrije training Azerbeidzjan

BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft donderdag tijdens de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan de derde tijd neergezet. Met zijn Red Bull legde hij het stratencircuit in Bakoe af in 1.44,174 minuten. De snelste tijd was met 1.43,347 opnieuw voor de Brit George Russell (Mercedes). Kimi Antonelli, de Italiaanse leider in de WK-stand en ploeggenoot van Russell, zette de tweede tijd neer.

9 uur geleden
Alcaraz wil af van nachtelijke tenniswedstrijden op grandslams

LONDEN (ANP/AFP) - Als het aan Carlos Alcaraz ligt worden er geen nachtelijke tenniswedstrijden meer gespeeld op grandslamtoernooien. Dat zei de Spaanse toptennisser donderdag tegen verslaggevers in Londen in aanloop naar de strijd om de Laver Cup van komend weekend.

11 uur geleden
Zwemmer Ohashi (17) verbreekt wereldrecord 200 meter schoolslag

TOKIO (ANP/RTR) - De 17-jarige Japanse zwemmer Shin Ohashi heeft donderdag het wereldrecord op de 200 meter schoolslag verbroken. Zijn tijd van 2.04,83 minuten was naast het wereldrecord goed voor de gouden medaille op de Asian Games in zijn thuisland. Het oude record van 2.05,48 stond op naam van Qin Haiyang uit China. Hij zwom die tijd op de wereldkampioenschappen in 2023.

11 uur geleden
Verstappen klokt tweede tijd in eerste vrije training Bakoe

BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft in zijn Red Bull bij de eerste vrije training op het stratencircuit van Bakoe de tweede tijd neergezet (1.45,787). De 28-jarige Limburger hield Charles Leclerc in zijn Ferrari kort achter zich (1.45,791) en zag alleen George Russell van Mercedes een snellere ronde noteren (1.45,387).

13 uur geleden