Sunweb ziet grootste kansen in klassiekers
AMSTERDAM (ANP) - Team Sunweb richt zijn pijlen in 2020 op succes in de klassiekers. Volgens teambaas Iwan Spekenbrink heeft de WorldTourploeg daar met de Australiër Michael Matthews, de Belgische nieuwkomer Tiesj Benoot en de Deen Søren Kragh Andersen de grootste kansen op succes. "Als je naar deze selectie renners kijkt, dan zitten daar de kansen", zegt hij. "En we willen succesvol zijn in de sprints."
Sunweb presenteerde in Amsterdam de WorldTourploeg, de vrouwenploeg en het talententeam voor 2020. Naast Benoot heeft de ploeg die op een Duitse licentie rijdt vooral jonge talenten als versterking. Daarnaast zag Spekenbrink zijn kopman Tom Dumoulin vertrekken naar Jumbo-Visma. "De kopman waarmee je vorig jaar voor de zege in de Tour de France wilde gaan is er niet meer, dat betekent dat je de dingen anders moet invullen", geeft hij toe. "De lange termijn is hetzelfde. We hebben nog steeds goede renners maar het is niet reëel om nu te zeggen dat we de Tour gaan winnen."
In de filosofie van Spekenbrink gaat het om kansenvergroting. "Benoot heeft laten zien dat hij een stabiele factor is in tal van klassiekers, Matthews behoeft geen toelichting en we zien allemaal de potentie van Kragh Andersen. Zet dat bij elkaar en dan is het voor ons de uitdaging hoe we met deze renners een overtalsituatie in de koers kunnen creëren."
Spekenbrink erkende dat 2019 niet is geworden wat hij had verwacht. De ploeg haalde maar negen zeges. Met het vertrek van Dumoulin, talent Lennard Kämna en mensen uit de staf leek het op een uitloop. Volgens de teambaas was het vertrek van Dumoulin op een bepaald moment onvermijdelijk en is er altijd verloop. "Er is nu meer aandacht voor omdat we succesvol zijn geweest."
Meer uit Sport
TAMPERE (ANP) - De Nederlandse volleyballers zijn uitgeschakeld op het EK. De ploeg van bondscoach Joel Banks leed in Tampere tegen gastland Finland de vierde nederlaag dit toernooi. Net als maandag tegen Servië gaf Oranje een voorsprong uit handen en ging het na vijf sets onderuit: 25-18 21-25 26-24 20-25 11-15.
1 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is de enige Nederlandse atlete bij de tien genomineerden voor de verkiezing van Europees atlete van het jaar. Femke Broeders-Bol, die vorig jaar voor de derde keer werd gekozen tot Europa's beste atlete, ontbreekt in het lijstje met namen. Bij de mannen is geen Nederlander genomineerd.
7 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - De wereldkampioenschappen atletiek in 2029 zijn toegewezen aan de Keniaanse hoofdstad Nairobi. Het wordt de eerste keer dat de WK plaatsvinden op het Afrikaanse continent. De mondiale atletiekbond World Athletics wees op een vergadering in Boedapest ook alvast de gaststad aan voor de WK atletiek in 2031. Dat is München in Duitsland geworden.
11 uur geledenBAD WIMPFEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Felix Gall verruilt Decathlon CMA CGM voor de Duitse WorldTour-formatie Lidl-Trek. De 28-jarige Oostenrijker eindigde zondag als derde in het klassement van de Ronde van Spanje, achter de Spanjaard Enric Mas en de Sloveen Primož Roglič. Eerder dit jaar werd hij al tweede in de Ronde van Italië.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF roept het kabinet op meer geld te investeren in sport en bewegen. Sport moet breed op de rijksbegroting om de maatschappelijke waarde van sport beter te benutten, luidt het pleidooi van de sportkoepel in een paginagrote advertentie in het AD.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt dit seizoen niet in actie op de ijsbaan. Dat heeft de olympisch kampioene op de 1000 meter maandag bekendgemaakt via haar eigen YouTubekanaal. De 27-jarige Leerdam wil zich voorlopig richten op andere aspecten van haar leven.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes wil George Russell nog niet afschrijven voor de wereldtitel in de Formule 1. De Brit staat tweede in het kampioenschap, maar inmiddels wel met 81 punten achterstand op zijn teamgenoot Kimi Antonelli. "Het is een mechanische sport; je kunt crashen of uitvallen. En zolang het in punten mathematisch gezien nog kan, verdient George alle steun van het team", zei Wolff op de website van de Formule 1.
1 dag geleden