Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sunweb ziet grootste kansen in klassiekers

Sunweb ziet grootste kansen in klassiekers

AMSTERDAM (ANP) - Team Sunweb richt zijn pijlen in 2020 op succes in de klassiekers. Volgens teambaas Iwan Spekenbrink heeft de WorldTourploeg daar met de Australiër Michael Matthews, de Belgische nieuwkomer Tiesj Benoot en de Deen Søren Kragh Andersen de grootste kansen op succes. "Als je naar deze selectie renners kijkt, dan zitten daar de kansen", zegt hij. "En we willen succesvol zijn in de sprints."

Sunweb presenteerde in Amsterdam de WorldTourploeg, de vrouwenploeg en het talententeam voor 2020. Naast Benoot heeft de ploeg die op een Duitse licentie rijdt vooral jonge talenten als versterking. Daarnaast zag Spekenbrink zijn kopman Tom Dumoulin vertrekken naar Jumbo-Visma. "De kopman waarmee je vorig jaar voor de zege in de Tour de France wilde gaan is er niet meer, dat betekent dat je de dingen anders moet invullen", geeft hij toe. "De lange termijn is hetzelfde. We hebben nog steeds goede renners maar het is niet reëel om nu te zeggen dat we de Tour gaan winnen."

In de filosofie van Spekenbrink gaat het om kansenvergroting. "Benoot heeft laten zien dat hij een stabiele factor is in tal van klassiekers, Matthews behoeft geen toelichting en we zien allemaal de potentie van Kragh Andersen. Zet dat bij elkaar en dan is het voor ons de uitdaging hoe we met deze renners een overtalsituatie in de koers kunnen creëren."

Spekenbrink erkende dat 2019 niet is geworden wat hij had verwacht. De ploeg haalde maar negen zeges. Met het vertrek van Dumoulin, talent Lennard Kämna en mensen uit de staf leek het op een uitloop. Volgens de teambaas was het vertrek van Dumoulin op een bepaald moment onvermijdelijk en is er altijd verloop. "Er is nu meer aandacht voor omdat we succesvol zijn geweest."

Meer uit Sport

Formule 1-team Haas zet nieuwkomer Câmara al in GP Brazilië in

SÃO PAULO (ANP) - Formule 1-team Haas laat de Braziliaanse nieuweling Rafael Câmara komt weekendeinde al debuteren in de Grote Prijs van Brazilië. De Amerikaanse renstal maakte tevens bekend dat de Fransman Esteban Ocon dit jaar niet meer zal rijden.

2 uur geleden
Bokspartij Verhoeven bij titelgevecht in Cardiff gaat niet door

CARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven zal niet in het voorprogramma optreden bij het boksgevecht tussen de Britse zwaargewichten Tyson Fury en Anthony Joshua. De jarenlange wereldkampioen in het kickboksen zou op 11 december in Cardiff tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder boksen, maar in de onderhandelingen kwam het niet tot een akkoord. Dat bevestigde Verhoevens manager.

3 uur geleden
Golfer Rahm bereid tot straf om terug te kunnen keren op PGA Tour

NEW YORK (ANP/RTR) - De Spaanse golfer Jon Rahm wil graag terugkeren op de Amerikaanse PGA Tour en is bereid om een straf te accepteren. De voormalig nummer 1 van de wereld hoopt dat hij dezelfde sanctie kan krijgen als de Amerikaan Brooks Koepka, die onder meer 5 miljoen dollar moest doneren aan een goed doel.

5 uur geleden
Vijf landen weigeren te spelen tegen Rusland op WK ijshockey

DÜSSELDORF (ANP) - Vijf landen hebben aangegeven niet tegen Rusland te zullen spelen op het wereldkampioenschap ijshockey in 2027. Finland, Zweden, Noorwegen, Denemarken en Letland maakten op die manier duidelijk dat zij het niet eens zijn met de beslissing van het internationale sporttribunaal CAS. Het CAS oordeelde vrijdag dat de internationale ijshockeybond IIHF Rusland weer moest toelaten op internationale toernooien.

7 uur geleden
MotoGP-racer Álex Márquez slaat GP Qatar over na schouderoperatie

MADRID (ANP) - MotoGP-coureur Álex Márquez heeft in een ziekenhuis in Madrid een operatie aan zijn rechtersleutelbeen en linkerhand ondergaan. De ingreep is goed verlopen en "zonder complicaties", meldde de Spaanse wegracer in een bericht op zijn sociale media. De nummer 8 in de WK-stand slaat de komende Grote Prijs van Qatar over om te herstellen. Hij plant zijn rentree in de Grote Prijs van Portugal eind november.

7 uur geleden
Van de Zandschulp strandt in eerste ronde masterstoernooi Parijs

PARIJS (ANP) - Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld in de eerste ronde van het masterstoernooi van Parijs. De 31-jarige Nederlandse tennisser verloor in drie sets van de Fransman Ugo Humbert: 7-6 (5) 6-7 (9) 6-3.

23 uur geleden
Vollering en Van der Poel gekozen tot wielrenners van het jaar

UTRECHT (ANP) - Demi Vollering en Mathieu van der Poel zijn gekozen tot beste wielrenners van 2026. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez kreeg op het Wielergala in Utrecht de Keetie van Oosten-Hage Trofee uitgereikt. Van der Poel was niet aanwezig op het gala om de Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

1 dag geleden