Sunweb ziet grootste kansen in klassiekers
AMSTERDAM (ANP) - Team Sunweb richt zijn pijlen in 2020 op succes in de klassiekers. Volgens teambaas Iwan Spekenbrink heeft de WorldTourploeg daar met de Australiër Michael Matthews, de Belgische nieuwkomer Tiesj Benoot en de Deen Søren Kragh Andersen de grootste kansen op succes. "Als je naar deze selectie renners kijkt, dan zitten daar de kansen", zegt hij. "En we willen succesvol zijn in de sprints."
Sunweb presenteerde in Amsterdam de WorldTourploeg, de vrouwenploeg en het talententeam voor 2020. Naast Benoot heeft de ploeg die op een Duitse licentie rijdt vooral jonge talenten als versterking. Daarnaast zag Spekenbrink zijn kopman Tom Dumoulin vertrekken naar Jumbo-Visma. "De kopman waarmee je vorig jaar voor de zege in de Tour de France wilde gaan is er niet meer, dat betekent dat je de dingen anders moet invullen", geeft hij toe. "De lange termijn is hetzelfde. We hebben nog steeds goede renners maar het is niet reëel om nu te zeggen dat we de Tour gaan winnen."
In de filosofie van Spekenbrink gaat het om kansenvergroting. "Benoot heeft laten zien dat hij een stabiele factor is in tal van klassiekers, Matthews behoeft geen toelichting en we zien allemaal de potentie van Kragh Andersen. Zet dat bij elkaar en dan is het voor ons de uitdaging hoe we met deze renners een overtalsituatie in de koers kunnen creëren."
Spekenbrink erkende dat 2019 niet is geworden wat hij had verwacht. De ploeg haalde maar negen zeges. Met het vertrek van Dumoulin, talent Lennard Kämna en mensen uit de staf leek het op een uitloop. Volgens de teambaas was het vertrek van Dumoulin op een bepaald moment onvermijdelijk en is er altijd verloop. "Er is nu meer aandacht voor omdat we succesvol zijn geweest."
Meer uit Sport
ZANDVOORT (ANP) - De meeste coureurs in de Formule 1 zijn niet echt verrast door het nieuws dat Max Verstappen heeft bijgetekend bij Red Bull en daardoor na dit seizoen nog vier jaar in de Formule 1 blijft.
27 minuten geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen is voor Red Bull veel meer dan de snelste autocoureur op aarde. Dat zegt teambaas Laurent Mekies over de Nederlander, die heeft besloten na dit seizoen nog vier jaar te blijven bij de Oostenrijkse renstal. "Hij speelt een centrale rol in het team. Hij is betrokken bij alle strategische beslissingen en we leunen ook sterk op hem om die auto te bouwen waarmee we weer races gaan winnen", aldus de Fransman.
50 minuten geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen was dichter bij afscheid nemen van de Formule 1 dan overstappen naar een ander team. Dat zei de viervoudig wereldkampioen donderdag in een drukbezochte persconferentie op het circuit van Zandvoort. Ongeveer honderd journalisten waren aanwezig in de ontvangstruimte van Red Bull, waar de Limburger zijn contractverlenging toelichtte.
2 uur geledenNYON (ANP) - De voetbalbonden van Europa (UEFA), Azië (AFC) en Noord- en Midden-Amerika (CONCACAF) overwegen een motie van wantrouwen in te dienen tegen FIFA-voorzitter Gianni Infantino. Dat melden ingewijden aan persbureau Reuters. De bonden willen hier zelf geen officiële uitspraken over doen.
2 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Oud-coureur Jan Lammers vindt de contractverlenging van Max Verstappen bij de Formule 1-renstal van Red Bull "mooi en logisch nieuws". Verstappen verlengde zijn verbintenis met twee jaar tot en met 2030, al waren er lang geruchten over de toekomst van de 28-jarige Nederlander. "Max is duidelijk iemand die weet wat hij heeft en beseft dat het gras niet noodzakelijkerwijs groener is aan de andere kant", reageert de sportief directeur van de Dutch Grand Prix in Zandvoort.
3 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen heeft zijn contract bij de Formule 1-renstal van Red Bull met twee jaar verlengd tot en met 2030. Dat meldde de renstal in een persbericht, vrijgegeven op de mediadag van de Formule 1 bij de voorlopig laatste Dutch Grand Prix op Zandvoort.
6 uur geledenZAGREB (ANP) - De Nederlandse turners zijn er bij de EK in Zagreb niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finales. Elijah Faverus, Jordi Hagenaar, Amine Abaidi, Jermain Grünberg en Loran de Munck kwamen tot een totaal van 238,928 punten en de negende plek in het landenklassement. De beste acht teams plaatsten zich voor de finale. De negende plek van Nederland levert de ploeg wel een teamticket op voor de WK in Rotterdam, in oktober dit jaar. Daarvoor was een plek bij de beste dertien landenteams vereist.
18 uur geleden