Sunweb zet in op minder vliegen
ROTTERDAM (ANP) - Reisorganisatie Sunweb breidt haar vakantieaanbod uit waarbij er nadrukkelijk wordt ingezet op treinreizen en cruises in plaats van vliegvakanties. Volgens de organisatie is er onder reizigers een groeiende behoefte aan duurzamere alternatieven. Ook stopt Sunweb met investeringen in CO2-compensatie. In plaats van de compensatie zal de reisorganisatie samen met zijn partners investeren in verduurzaming van het eigen aanbod, bijvoorbeeld door meer in te zetten op duurzamere vliegtuigbrandstof.
Topman Mattijs ten Brink legt in een toelichting uit trein- en cruisevakanties voor veel mensen toegankelijker te willen maken. In eerste instantie biedt Sunweb een twaalfdaagse treinvakantie aan naar het zuiden van Italië die bij Sunweb-dochter Eliza was here kan worden geboekt. Volgens Sunweb gaat het om een proef die in juni begint. Vakantiegangers kunnen opstappen in Amsterdam, Utrecht of Arnhem. Later dit jaar wil Sunweb ook treinreizen naar wintersportbestemmingen aanbieden.
Het compenseren van CO2-uitstoot noemt de topman verder "twijfelachtig effectief". Om die reden zal Sunweb investeren in andere manieren die direct en op lange termijn effect hebben. Naast duurzame brandstof gaat het dan ook om lokale duurzaamheidsinitiatieven in vakantiegebieden. Verder biedt Sunweb cruises aan met routes naar onder andere het Middellandse zeegebied, Scandinavië en de Caribische eilanden. Ook breidt Sunweb zijn aanwezigheid op de Britse markt uit. Mogelijk dat het bedrijf via overnames nog verder wil groeien.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol loopt alles maandag weer goed door, nadat een storing bij de elektronische paspoortcontroles zondag voor lange rijen zorgde en honderden reizigers hun vlucht misten. "Het is een normale dag", zegt een woordvoerder van de luchthaven.
1 uur geledenKILCHBERG (ANP/DPA) - Topman Adalbert Lechner van de Zwitserse chocolademaker Lindt & Sprüngli is opgestapt vanwege tegenvallende verkopen. Volgens Lindt & Sprüngli is nieuw leiderschap nodig. Lechner stond sinds oktober 2022 aan het hoofd van het bedrijf en werkte al 33 jaar voor Lindt & Sprüngli.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een kleine winst begonnen. Beleggers deden het rustig aan, na het bereiken van een nieuw recordniveau op vrijdag. Flinke verliezen in de Amerikaanse techsector, waardoor de techgraadmeter Nasdaq vrijdag ruim 2 procent lager sloot, zorgden voor wat terughoudendheid.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz houdt maandag en dinsdag in Berlijn een top met het bedrijfsleven om te praten over meer investeringen in de Duitse economie. Bedrijven in de grootste economie van Europa roepen al langere tijd om lagere kosten voor energie en arbeid en vermindering van regeldruk en belastingen. Merz heeft gezegd hierbij te willen helpen.
3 uur geledenMANILA (ANP) - De kans om de opwarming van de aarde te beperken volgens de doelstellingen die zijn afgesproken in het Klimaatakkoord van Parijs, is bijna verkeken. Daarvoor heeft president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen maandag gewaarschuwd.
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - De websites van Gall & Gall en Etos zijn sinds zondagavond weer te bezoeken, nadat de sites een week lang onbereikbaar waren door het grote cybersecurity-incident bij moederbedrijf Ahold Delhaize. Klanten kunnen via de websites van de slijterij- en drogisterijketen ook weer bestellingen doen, volgens een woordvoerder.
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De economische groei van China is in het derde kwartaal van 2026 versneld tot 4,5 procent op jaarbasis, meldde het Chinese statistiekbureau NBS. In het tweede kwartaal groeide de op een na grootste economie ter wereld met 4,3 procent. Dat was de laagste groei in drie jaar.
4 uur geleden