Sunweb met drie Nederlandse renners naar Giro
MONREALE (ANP) - Wielerploeg Sunweb gaat met drie Nederlanders naar de Ronde van Italië, die zaterdag begint op Sicilië. Wilco Kelderman en Sam Oomen zijn de kopmannen in de Giro, Martijn Tusveld gaat mee om ze te assisteren. "We gaan naar Italië met twee doelen: een goed klassement en ritzeges boeken", zegt ploegleider Luke Roberts.
De Australiër Michael Matthews, bezig aan zijn laatste maanden bij Sunweb voordat hij overstapt naar Mitchelton-Scott, moet voor dagsucces gaan zorgen. De Sunweb-ploeg bestaat verder uit de Australiërs Chris Hamilton en Jai Hindley, Nico Denz uit Duitsland en de Amerikaan Chad Haga. Hij neemt de plek in van de oorspronkelijk voor de Giro aangewezen Deen Casper Pedersen, die de afgelopen weken al de Tour de France reed.
"Na een succesvolle herstart van het seizoen, met een geweldige Tour, is de motivatie binnen de ploeg heel groot", zegt Roberts. "De jongens willen dat succes graag doorzetten in Italië."
Sunweb ging zonder uitgesproken kopman naar de Tour, maar boekte drie ritzeges met de Zwitser Marc Hirschi en de Deen Sørgen Kragh Andersen (twee). Hirschi is woensdag de kopman in de Waalse Pijl en zondag ook in Luik-Bastenaken-Luik, samen met de Belg Tiesj Benoot.
De Giro zou aanvankelijk in mei worden verreden, maar moest als gevolg van het coronavirus maanden worden verplaatst. De start is niet zoals gepland in Hongarije, maar op Sicilië. De deelnemers beginnen daar met een individuele tijdrit over 15,1 kilometer.
Kelderman en Oomen zijn net als Matthews bezig aan hun laatste maanden bij de ploeg van Iwan Spekenbrink. Kelderman gaat naar Bora-hansgrohe, Oomen stapt over naar Jumbo-Visma.
Meer uit Sport
PLATEAU DE SOLAISON (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma-Lease a Bike is uitgevallen in de Tour de France. Hij kwam 20 kilometer voor de finish in Plateau de Solaison ten val. Vingegaard stond op de tweede plaats in het algemeen klassement op 4,5 minuut achterstand op geletruidrager Tadej Pogačar.
13 minuten geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen was tevreden na zijn derde plaats in de Grote Prijs van België. De viervoudig wereldkampioen moest alleen de Italiaan Kimi Antonelli (Mercedes) en de Monegask Charles Leclerc (Ferrari) voor zich dulden. "Om op het podium te staan is best goed, de derde plaats is goed", zei Verstappen in het flashinterview.
25 minuten geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van België in de Formule 1 als derde geëindigd. De Red Bull-coureur moest de zege op het circuit van Spa-Francorchamps laten aan de Italiaanse Mercedes-coureur Kimi Antonelli. Charles Leclerc uit Monaco eindigde in de Ferrari als tweede. Voor Antonelli is het de zesde zege van het seizoen.
52 minuten geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - George Russell is meteen uitgevallen in de Grote Prijs van België in de Formule 1. De Britse Mercedes-coureur viel uit in de eerste ronde van de race op het circuit van Spa-Francorchamps nadat hij de auto van zijn landgenoot Lewis Hamilton had geraakt.
2 uur geledenGSTAAD (ANP) - Stéfanos Tsitsipás heeft zondag het tennistoernooi van Gstaad gewonnen. De 27-jarige Griek was in de finale in drie sets te sterk voor de Belg Raphaël Collignon: 6-4 6-7 (3) 6-3. Tsitsipás stond voor het eerst sinds zestien maanden weer in een ATP-finale.
2 uur geledenCHAMPAGNOLE (ANP/BELGA) - De nummer 1 en 2 in het klassement van de Tour de France zijn midden in de nacht gecontroleerd op doping. Geletruidrager Tadej Pogačar (UAE Team Emirates-XRG) werd om 05.00 uur in de ochtend nabij de start in Champagnole gecontroleerd. Zijn grootste concurrent Jonas Vingegaard van Visma-Lease a Bike onderging om 02.00 uur 's nachts een controle.
3 uur geledenBRISBANE (ANP) - De finalerondes bij de wereldkampioenschappen BMX in Brisbane zijn afgelast. De organisatie stelde vanwege de harde wind de start eerst met meerdere uren uit. De situatie verbeterde niet, waarna uit veiligheid voor de deelnemers werd besloten de slotdag van het evenement te schrappen.
7 uur geleden