Sunweb koopt opnieuw Scandinavische branchegenoot
ROTTERDAM (ANP) - Reisorganisatie Sunweb heeft opnieuw een branchegenoot in Scandinavië overgenomen. Het Nederlandse bedrijf koopt de Deense branchegenoot Atlantis Rejser. Sunweb lijfde in november al het Zweedse Airtours in.
Sunweb, ook bekend van de merken Eliza was here en GOGO, kan met de overname het aanbod zonvakanties in de winter uitbreiden. Atlantis Rejser is gespecialiseerd in reizen naar Egypte en vormt volgens Sunweb-topman Mattijs ten Brink een aanvulling op het aanbod winterzonvakanties.
Met de overnames in Zweden en Denemarken vergroot Sunweb de eigen positie in Scandinavië. Het bedrijf, dat in 2019 werd overgenomen door de Zweedse investeringsmaatschappij Triton, wil graag de grootste reisorganisatie in die regio worden.
Het in 1994 opgerichte Atlantis Rejser verzorgt jaarlijks zo'n 30.000 reizen. Sunweb verzorgt naar eigen zeggen zo'n 1 miljoen reizen per jaar. Een overnamebedrag maakten de bedrijven niet bekend. Voor reizigers die al een reis hebben geboekt bij Atlantis Rejser verandert niets.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers maken zich zorgen over het opnieuw opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Daardoor stegen de olieprijzen, waardoor ook de inflatiezorgen toenamen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse mededingingsautoriteit FTC en 22 staten hebben Amazon maandag aangeklaagd. Ze beschuldigen het tech- en webwinkelconcern van misleidende en oneerlijke praktijken, waarmee het bedrijf in het geheim de prijzen van zijn onlineveilingen voor zoekadvertenties heeft opgedreven.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met verlies gesloten. Beleggers vrezen voor een escalatie van het geweld in het Midden-Oosten na nieuwe aanvallen van de Verenigde Staten op Iran, waarna Iran een vergeldingsaanval uitvoerde. SBM Offshore profiteerde van de hogere olieprijzen en was de grootste stijger bij de hoofdfondsen. Het aandeel steeg 2,9 procent.
7 uur geledenVILLENEUVE D'ASCQ (ANP/RTR) - De Franse sportwinkelketen Decathlon wil zijn aanwezigheid in Franse skigebieden verhogen. Daarvoor is het van plan een belang van 50 procent te nemen in branchegenoot Sport 2000 France, eigendom van Céraclès Coopérative, maakten beide bedrijven bekend.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse raketlanceerinstallaties bij de Straat van Hormuz. Als vergelding voerde Iran een aanval met raketten en drones uit op Amerikaanse luchtmachtbases in Jordanië. De olieprijzen liepen door de vrees voor een nieuwe escalatie van het geweld in het Midden-Oosten flink op.
9 uur geledenARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse fabrikanten van de schaarse verdedigingswapens tegen Ruslands snelste raketten gaan de productie verveelvoudigen. Ze gaan de komende jaren drie keer zoveel Patriot- en vier keer zoveel THAAD-onderscheppingsraketten maken, hebben ze met het Amerikaanse ministerie van Defensie afgesproken.
10 uur geledenWIESBADEN (ANP) - De inflatie in Duitsland is in augustus licht gestegen naar 2,9 procent op jaarbasis, van 2,8 procent in juli. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis op basis van een voorlopige schatting. Daarmee wordt het weer wat waarschijnlijker dat de Europese Centrale Bank (ECB) binnenkort met een renteverhoging komt.
11 uur geleden