Sunweb koopt opnieuw Scandinavische branchegenoot
ROTTERDAM (ANP) - Reisorganisatie Sunweb heeft opnieuw een branchegenoot in Scandinavië overgenomen. Het Nederlandse bedrijf koopt de Deense branchegenoot Atlantis Rejser. Sunweb lijfde in november al het Zweedse Airtours in.
Sunweb, ook bekend van de merken Eliza was here en GOGO, kan met de overname het aanbod zonvakanties in de winter uitbreiden. Atlantis Rejser is gespecialiseerd in reizen naar Egypte en vormt volgens Sunweb-topman Mattijs ten Brink een aanvulling op het aanbod winterzonvakanties.
Met de overnames in Zweden en Denemarken vergroot Sunweb de eigen positie in Scandinavië. Het bedrijf, dat in 2019 werd overgenomen door de Zweedse investeringsmaatschappij Triton, wil graag de grootste reisorganisatie in die regio worden.
Het in 1994 opgerichte Atlantis Rejser verzorgt jaarlijks zo'n 30.000 reizen. Sunweb verzorgt naar eigen zeggen zo'n 1 miljoen reizen per jaar. Een overnamebedrag maakten de bedrijven niet bekend. Voor reizigers die al een reis hebben geboekt bij Atlantis Rejser verandert niets.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Het debat over de veiligheid van kunstmatige intelligentie (AI) is verder opgelaaid. Drie voormalige veiligheidsonderzoekers bij OpenAI zeggen dat ze zijn ontslagen bij de ChatGPT-maker omdat ze waarschuwden voor de gevaren van de technologie.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Anthropic heeft maatregelen genomen om te voorkomen dat gebruikers van zijn AI-modellen agressie vertonen tegenover kunstmatige intelligentie. Het bedrijf achter onder meer chatbot Claude heeft zijn gebruiksbeleid aangepast en "een verbod op aanhoudend en onnodig beledigend of wreed gedrag jegens onze modellen" ingevoerd.
1 uur geledenDEURNE (ANP) - Fabrikant van elektrische bussen Ebusco kampt met acute geldzorgen. Als de komende weken geen financiering komt om operationele kosten op te vangen, "bestaat er wezenlijke onzekerheid over de continuïteit van Ebusco", heeft de beursgenoteerde onderneming vrijdag naar buiten gebracht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in augustus met 12 procent gegroeid ten opzichte van een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) is dit de grootste stijging in ruim vier jaar.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen gesloten, onder druk van een stijging van de olieprijzen en koersdalingen in de chipsector. Verder waren er nog kwartaalcijfers van PepsiCo en Levi Strauss.
11 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De economie van Venezuela zal in het derde kwartaal een groei laten zien van 6,5 procent na de verwoestende aardbevingen in juni in het land waarbij meer dan 6000 mensen omkwamen. Dat heeft de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez gezegd op een bijeenkomst met zakenmensen.
12 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Brussel kan niet de "hele tijd" uitzonderingen maken voor de nationale begrotingsregels, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) na overleg van ministers van Financiën van de eurolanden. Griekenland en Italië stuurden eerder een brief waarin ze vroegen om flexibiliteit op de begrotingsregels vanuit Brussel vanwege hoge inflatie en energieprijzen.
13 uur geleden