Sunweb: in juni weinig hinder door geschrapte vluchten Transavia
ROTTERDAM (ANP) - Het opnieuw schrappen van vluchten door Transavia leidt in juni tot weinig hinder voor klanten van Sunweb. De reisorganisatie garandeert dat iedereen volgende maand naar zijn vakantiebestemming kan worden gebracht. Door de problemen bij de luchtvaartmaatschappij vertrekt 1 procent van de vakantiegangers van Sunweb een dag eerder of later naar zijn vakantiebestemming.
Van de geplande vluchten bij Sunweb, waar ook Eliza was here, GOGO en Primavera onder vallen, wordt 2,5 procent gewijzigd of geannuleerd. De reisorganisatie laat weten dat 99 procent van de klanten nog dezelfde dag met een andere vlucht naar hun vakantiebestemming gaan.
Volgens Sunweb-topman Mattijs ten Brink heeft Transavia de afgelopen dagen al met de reisorganisatie gedeeld welke vluchten eruit gaan of zijn gewijzigd. "We zijn direct aan het puzzelen geslagen en we zijn blij dat we ook in juni al onze klanten een passend alternatief kunnen bieden. Dit geeft vertrouwen voor het hoogseizoen, zodat klanten ook met een gerust hart nog een lastminutevakantie kunnen boeken." Over de gewijzigde vluchten in juli en augustus krijgt Sunweb begin juni meer informatie.
Transavia maakte dinsdag bekend dat er in juni, juli en augustus opnieuw veel vluchten worden geschrapt. De KLM-dochter heeft te weinig capaciteit door onder meer de vertraagde komst van leasevliegtuigen en benodigde reparaties. Daardoor moest de luchtvaartmaatschappij al van duizenden reizigers de vlucht schrappen. De problemen bij Transavia leiden ertoe dat het aantal boekingen bij reisorganisaties, waaronder ook Sunweb, afneemt.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.
1 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - De megadeal die het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia en het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, OpenAI, in september hadden gesloten is vastgelopen. Dit zeggen ingewijden tegen zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ). Sommige mensen binnen het chipbedrijf zouden twijfelen over het plan om tot 100 miljard dollar te investeren in OpenAI.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in januari weer gekrompen, na een lichte groei in december. De industrie heeft in de eerste maand van het jaar last gehad van een zwakke binnenlandse vraag.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
15 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
17 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
18 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.
19 uur geleden