Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sunweb en Corendon willen perspectief van premier Rutte

Sunweb en Corendon willen perspectief van premier Rutte

LIJNDEN (ANP) - Reisorganisaties Corendon en Sunweb willen dat premier Rutte een perspectief schetst wanneer Nederlanders weer op vakantie kunnen. Daarmee zouden zowel de reisbranche als naar vakantie smachtende Nederlanders geholpen zijn. De bedrijven plaatsen zaterdag een advertentie in de landelijke dagbladen waarin ze de minister-president oproepen om de zomer te redden.

Corendon en Sunweb verwijzen in hun oproep naar het Verenigd Koninkrijk. Daar liet premier Boris Johnson weten dat de Britten, als alles goed gaat, vanaf 17 mei weer op strandvakantie kunnen. Door zo'n moment in het vooruitzicht te stellen gaan mensen ook weer boeken, menen de bedrijven, terwijl iedereen nu zit af te wachten.

Pakketreizen zijn sowieso veilig, menen de reisorganisaties. Die worden namelijk niet uitgevoerd als het reisadvies oranje is en de reisorganisaties nemen daarnaast veiligheidsmaatregelen.

Momenteel is het overheidsadvies om tot eind maart niet naar het buitenland te reizen.

Meer uit Financieel

Benzineprijs loopt weer op na daling vorige week

EINDHOVEN (ANP) - De brandstofprijzen aan de Nederlandse pomp zijn woensdag weer gestegen, nadat tanken vorige week wat goedkoper werd. Daarmee is het prijsverschil voor een liter benzine met België verder toegenomen.

31 minuten geleden
ABN AMRO koploper in licht hogere AEX na publicatie cijfers

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO was woensdag koploper in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. De bank kwam met goed ontvangen kwartaalcijfers. De AEX ging in de vroege handel licht omhoog, na het nieuwe recordslot een dag eerder.

1 uur geleden
Iranoorlog kost TUI 20 miljoen euro, omzetverwachting opgeschort

HANNOVER (ANP) - Reisorganisatie TUI had in het afgelopen kwartaal last van de Iranoorlog. Het conflict drukte voor 20 miljoen euro op de resultaten, blijkt uit de kwartaalcijfers. Ook heeft TUI de omzetverwachting voor het hele boekjaar opgeschort.

2 uur geleden
Groei met hypotheken helpt ABN AMRO aan bijna derde meer winst

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft zijn winst in het tweede kwartaal met bijna een derde opgevoerd. De bank groeide onder meer met hypotheken en leningen aan bedrijven. Ook lukte het ABN AMRO, dat bezig is met een grote reorganisatie, de kosten wat naar beneden te krijgen.

2 uur geleden
CBS: aantal faillissementen 11 procent gedaald in juli

DEN HAAG (ANP) - Het aantal bedrijven dat vorige maand failliet werd verklaard, is met 11 procent gedaald vergeleken met een jaar geleden, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen in juli 266 bedrijven bankroet, 33 minder dan in dezelfde maand vorig jaar.

3 uur geleden
Stevige plus voor Kospi-index door winsten chipbedrijven

SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - De Kospi-index op de aandelenbeurs in Seoul ging woensdag flink omhoog, vooral dankzij stevige plussen voor de Zuid-Koreaanse chipbedrijven Samsung Electronics en SK Hynix. De stemming werd daarbij gesteund door goede kwartaalcijfers van de Amerikaanse technologiebedrijven Super Micro Computer en CoreWeave. Daardoor werd het optimisme over de enorme AI-investeringen weer aangewakkerd.

3 uur geleden
Wall Street licht omlaag in afwachting van overleg VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen zijn dinsdag met kleine koersverliezen de handel uitgegaan. Beleggers wachten af hoe de onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran verlopen. Vooralsnog is er sprake van een patstelling.

12 uur geleden