Sunweb en Corendon willen perspectief van premier Rutte
LIJNDEN (ANP) - Reisorganisaties Corendon en Sunweb willen dat premier Rutte een perspectief schetst wanneer Nederlanders weer op vakantie kunnen. Daarmee zouden zowel de reisbranche als naar vakantie smachtende Nederlanders geholpen zijn. De bedrijven plaatsen zaterdag een advertentie in de landelijke dagbladen waarin ze de minister-president oproepen om de zomer te redden.
Corendon en Sunweb verwijzen in hun oproep naar het Verenigd Koninkrijk. Daar liet premier Boris Johnson weten dat de Britten, als alles goed gaat, vanaf 17 mei weer op strandvakantie kunnen. Door zo'n moment in het vooruitzicht te stellen gaan mensen ook weer boeken, menen de bedrijven, terwijl iedereen nu zit af te wachten.
Pakketreizen zijn sowieso veilig, menen de reisorganisaties. Die worden namelijk niet uitgevoerd als het reisadvies oranje is en de reisorganisaties nemen daarnaast veiligheidsmaatregelen.
Momenteel is het overheidsadvies om tot eind maart niet naar het buitenland te reizen.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - Slijterijketen Gall & Gall heeft een akkoord met vakbond CNV gesloten over een nieuwe cao. Het akkoord komt na meerdere stakingen door personeel van Gall & Gall, waardoor winkels dicht bleven.
15 minuten geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van campers is in de eerste helft van dit jaar gedaald. Dat melden BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Camperliefhebbers voelen de hogere kosten van het bezit en gebruik van een camper, volgens de brancheorganisaties.
1 uur geledenPAPENDRECHT (ANP) - De baggeraars en maritiem dienstverleners Boskalis en Van Oord hebben een groot contract in Zweden binnengehaald. De bedrijven gaan omvangrijke baggerwerkzaamheden uitvoeren voor uitbreiding van de haven van de stad Luleå in het noorden van Zweden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgevers en vakbonden hebben een onderhandelingsresultaat bereikt over een nieuwe cao voor de zuivelindustrie, nadat de afgelopen weken meermaals werd gestaakt bij makers van melkproducten zoals kaas, yoghurt en babyvoeding. Leden van vakbonden moeten nog wel instemmen met de afspraken.
2 uur geledenENSCHEDE/GULPEN (ANP) - Bierbrouwer Grolsch uit Enschede neemt zijn Limburgse branchegenoot Gulpener over. Grolsch bezat al 15 procent van Gulpener en neemt nu ook de rest van het bedrijf uit Gulpen over. Financiële details werden niet bekendgemaakt.
2 uur geledenJEREVAN (ANP) - De Europese Commissie stelt voor de importtarieven op de meeste Armeense producten af te schaffen, meldt haar voorzitter Ursula von der Leyen tijdens een bezoek aan de hoofdstad Jerevan. Het gaat om het afschaffen van tarieven voor ongeveer 80 procent van de Armeense producten.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Duitse regeringscoalitie heeft een akkoord bereikt over ingrijpende hervormingen om de kwakkelende economie aan te jagen en de arbeidsmarkt te versterken. Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz donderdag tijdens een persconferentie na langdurige gesprekken tussen zijn centrumrechtse CDU-partij en de centrumlinkse coalitiepartner SPD.
3 uur geleden