Sunweb en Corendon willen perspectief van premier Rutte
LIJNDEN (ANP) - Reisorganisaties Corendon en Sunweb willen dat premier Rutte een perspectief schetst wanneer Nederlanders weer op vakantie kunnen. Daarmee zouden zowel de reisbranche als naar vakantie smachtende Nederlanders geholpen zijn. De bedrijven plaatsen zaterdag een advertentie in de landelijke dagbladen waarin ze de minister-president oproepen om de zomer te redden.
Corendon en Sunweb verwijzen in hun oproep naar het Verenigd Koninkrijk. Daar liet premier Boris Johnson weten dat de Britten, als alles goed gaat, vanaf 17 mei weer op strandvakantie kunnen. Door zo'n moment in het vooruitzicht te stellen gaan mensen ook weer boeken, menen de bedrijven, terwijl iedereen nu zit af te wachten.
Pakketreizen zijn sowieso veilig, menen de reisorganisaties. Die worden namelijk niet uitgevoerd als het reisadvies oranje is en de reisorganisaties nemen daarnaast veiligheidsmaatregelen.
Momenteel is het overheidsadvies om tot eind maart niet naar het buitenland te reizen.
Meer uit Financieel
LIJNDEN (ANP) - Het failliete Nederlandse sportwagenmerk Spyker maakt een doorstart met de Oekraïense ondernemer Volodymyr Nosov. Hij heeft een "aanzienlijk" belang genomen in het merk en wordt daarmee mede-eigenaar.
51 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam is met een bescheiden winst gesloten. Chipbedrijven gaven veel van hun eerdere winsten prijs, nadat in New York grote chipfabrikanten ook terrein hadden prijsgegeven. Beleggers wachtten daarnaast af hoeveel waarde ze moeten hechten aan de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat onderhandelingen over vrede in het Midden-Oosten in de laatste fase zitten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Meta moet van de Europese Commissie concurrerende AI-hulpmiddelen voorlopig gratis toegang geven tot WhatsApp. Brussel onderzoekt of de manier waarop het Amerikaanse techbedrijf andere AI-hulpmiddelen toegang tot het berichtenplatform verhindert, in strijd is met Europese mededingingsregels. Meta moet van Brussel toegang geven tot het onderzoek is afgerond.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft twee boetes voor tabaksfabrikant Philip Morris van samen 160.000 euro geschrapt. In 2020 en 2021 had de toenmalige minister van Volksgezondheid in totaal acht boetes opgelegd aan de fabrikant van onder meer Marlboro- en L&M-sigaretten voor het overtreden van het reclameverbod voor tabaksproducten. Maar de hoogste rechter op het gebied van het economisch bestuursrecht oordeelt dat het aanbod om zijn product IQOS een maand te proberen voor een lager bedrag geen tabaksreclame is.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Nasdaq zette dinsdag het herstel voort in New York, na de koersdreun op de beurs van afgelopen week. De techgraadmeter veerde een dag eerder ook al op na de koersval van meer dan 4 procent op vrijdag. Dat was het grootste dagverlies voor de Nasdaq in ruim een jaar tijd.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Unie weerspreekt dat regelgeving de introductie van de nieuwe slimme assistent van Apple in het landenblok bemoeilijkt. Het Amerikaanse techbedrijf presenteerde maandag Siri AI, maar zei dat de hulp voor iPhones pas later naar Europese landen komt door strengere wetgeving.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De topman van vliegtuigbouwer Airbus ziet geen annuleringen van bestelde vliegtuigen door luchtvaartmaatschappijen ondanks de onrust in de sector. Dat zei Guillaume Faury dinsdag op een vliegtuigevenement in Berlijn. Volgens de topman zijn vliegmaatschappijen de laatste jaren "door een hel gegaan".
5 uur geleden