Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sunweb en Corendon willen perspectief van premier Rutte

Sunweb en Corendon willen perspectief van premier Rutte

LIJNDEN (ANP) - Reisorganisaties Corendon en Sunweb willen dat premier Rutte een perspectief schetst wanneer Nederlanders weer op vakantie kunnen. Daarmee zouden zowel de reisbranche als naar vakantie smachtende Nederlanders geholpen zijn. De bedrijven plaatsen zaterdag een advertentie in de landelijke dagbladen waarin ze de minister-president oproepen om de zomer te redden.

Corendon en Sunweb verwijzen in hun oproep naar het Verenigd Koninkrijk. Daar liet premier Boris Johnson weten dat de Britten, als alles goed gaat, vanaf 17 mei weer op strandvakantie kunnen. Door zo'n moment in het vooruitzicht te stellen gaan mensen ook weer boeken, menen de bedrijven, terwijl iedereen nu zit af te wachten.

Pakketreizen zijn sowieso veilig, menen de reisorganisaties. Die worden namelijk niet uitgevoerd als het reisadvies oranje is en de reisorganisaties nemen daarnaast veiligheidsmaatregelen.

Momenteel is het overheidsadvies om tot eind maart niet naar het buitenland te reizen.

Meer uit Financieel

IEA stelt prognose voor wereldwijde olievraag naar beneden bij

PARIJS (ANP/AFP) - De wereldwijde vraag naar olie in 2026 lijkt nog verder te dalen dan eerder werd aangenomen. Dat meldt het Internationaal Energieagentschap (IEA) in zijn maandelijkse rapport. Het agentschap wijst op een grote impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de markt.

8 minuten geleden
Prijzen aan de pomp opnieuw lager na verdere daling olieprijzen

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijzen voor brandstoffen aan de pomp zijn woensdag verder gedaald. Olieprijzen zakten tot het laagste punt in drie maanden tijd door hoop op vrede in het Midden-Oosten en een mogelijke heropening van de Straat van Hormuz. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zakte de prijs van diesel met bijna 3 procent tot 2,274 euro per liter.

57 minuten geleden
AEX licht hoger, olieprijzen blijven dalen na vredesakkoord

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag met een kleine winst aan de handelsdag begonnen na de kleine verliesbeurt van een dag eerder. Beleggers wachten het vredesakkoord tussen de VS en Iran komende vrijdag af. Hoop op een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten stuwde de AEX-index vrijdag nog naar een recordhoogte.

2 uur geleden
SVB pleit voor vereenvoudiging van het persoonsgebonden budget

AMSTELVEEN (ANP) - Het stelsel rondom het persoonsgebonden budget (pgb) waar mensen zelf hun zorg mee regelen, moet eenvoudiger. Dat staat in een knelpuntenbrief die de Sociale Verzekeringsbank (SVB) aan de Tweede Kamer heeft aangeboden. Budgethouders komen onbedoeld in de knel door een toename van administratieve lasten, stelt de SVB.

3 uur geleden
Onderzoek: kwart miljoen jongeren wil meer werken

AMSTERDAM (ANP) - Bijna een kwart miljoen jongeren wil meer uren werken dan zij nu contractueel doen. Daarbij wil meer dan tweederde van de werknemers jonger dan 30 jaar het liefst fulltime werken, terwijl ruim de helft dat daadwerkelijk doet. Dat meldt onderzoeksbureau Intelligence Group. Hierdoor blijft een jaarlijks arbeidspotentieel onder jongeren van bijna 120.000 voltijdsbanen onbenut.

3 uur geleden
Gemiddelde WOZ-waarde woningen met ruim 10 procent gestegen

DEN HAAG (ANP) - Een Nederlandse woning heeft dit jaar een gemiddelde WOZ-waarde van 439.000 euro. Dat is 10,3 procent hoger dan vorig jaar, toen de gemiddelde WOZ nog 398.000 euro bedroeg. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

5 uur geleden
Winkeliers zetten meer om, vooral online groeit door

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in het eerste kwartaal gemiddeld 2,2 procent meer omgezet dan in dezelfde periode een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De opbrengsten uit onlineverkoop stegen het sterkst.

5 uur geleden