Sunweb: alle zomervakanties met Transavia-vlucht gaan door
ROTTERDAM (ANP) - Alle vakanties met Transavia-vluchten bij Sunweb in het hoogseizoen kunnen doorgaan. Dat heeft de reisorganisatie, die ook de merken Eliza was here, GOGO en Primavera voert, laten weten. Transavia schrapte eerder veel vluchten vanwege een vliegtuigtekort en waarschuwde dat er ook in de zomermaanden nog vluchten uit het vluchtschema zouden moeten.
Maar Sunweb zegt alle informatie op de websites aangepast te hebben aan de laatste schema’s van Transavia, waardoor vakantiegangers er volgens de organisatie vanuit kunnen gaan dat ze zonder problemen op hun bestemming komen. Verreweg de meeste klanten waarbij de vlucht gewijzigd of geannuleerd wordt, kunnen alsnog op dezelfde dag naar hun bestemming vliegen. Slechts een hele kleine groep, minder dan 1 procent, gaat een dag eerder of later heen of terug.
"Sinds mei werkt iedereen bij Sunweb Group met man en macht aan een passend alternatief voor iedereen, en met succes", verklaart Sunweb-topman Mattijs ten Brink.
Oplossing
Bij elkaar opgeteld is voor duizenden vakantiegangers een oplossing gevonden. Nauwkeurigere cijfers hierover wil Sunweb uit concurrentieoverwegingen niet geven. De meeste mensen die het betreft vliegen overigens nog wel gewoon met Transavia. De maatschappij heeft namelijk vooral vluchten geannuleerd naar bestemmingen waarop meerdere keren per dag wordt gevlogen, aldus Sunweb. Passagiers konden daardoor op een vlucht eerder of later worden ingeboekt.
Transavia heeft onder andere door de vertraagde komst van leasevliegtuigen en benodigde reparaties te weinig capaciteit. Tot en met juni moesten er daarom al honderden vluchten worden geschrapt. De KLM-dochter kondigt naar verwachting later op de dag aan hoeveel vluchten in juli en augustus er precies niet door kunnen gaan vanwege de problemen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Ook de beurzen elders in Europa lieten rode cijfers zien door onzekerheid bij beleggers over de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen weer flink omhoog.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties opgeheven voor een aantal bedrijven uit Belarus, waaronder grote producenten van de voor kunstmest belangrijke grondstof potas. Daarnaast geeft het Amerikaanse ministerie van Financiën toestemming om weer zaken te doen met de Belarussische staatsbank Belinvestbank. De bedrijven belandden eerder op de Amerikaanse sanctielijst vanwege de steun van Belarus aan de Russische inval in Oekraïne.
44 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse Bondsdag heeft een wet aangenomen die de sterke stijging van brandstofprijzen moet beteugelen. Vanaf april mogen tankstations enkel een keer per dag, rond het middaguur, hun prijzen verhogen. Prijzen verlagen mag de hele dag door. Overtredingen kunnen bestraft worden met boetes tot 100.000 euro.
1 uur geledenNICOSIA (ANP/DPA/AFP) - De regering van Cyprus komt met een steunpakket van in totaal 200 miljoen euro voor huishoudens, boeren en de toeristische sector vanwege de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om tijdelijke verlagingen van de btw op levensmiddelen en stroom, een verlaging van de brandstofaccijns en subsidies aan boeren en hotels.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol kijkt of het de hulp aan passagiers met een beperking zelf gaat uitvoeren, in plaats van die hulp uit te besteden aan andere bedrijven. Dat meldt een woordvoerster van de luchthaven donderdag, na kritiek van vakbond FNV.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De diensten van Odido komen weer op gang na een storing bij de telecomprovider. Een woordvoerder meldt dat een deel van de mobiele diensten tijdelijk niet beschikbaar was door "een probleem met het koelsysteem in een datacenter".
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De miljardensteun die de Nederlandse staat tijdens de coronapandemie aan KLM verleende, staat opnieuw juridisch ter discussie. Een belangrijke adviseur van het Europees Hof van Justitie adviseert een eerdere vernietiging van de Europese goedkeuring voor de steun door de op een na hoogste EU-rechter in stand te laten.
2 uur geleden