Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sunak wil ondanks uitspraak deportaties naar Rwanda doorzetten

Sunak wil ondanks uitspraak deportaties naar Rwanda doorzetten

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Rishi Sunak wil zijn plan doorzetten om illegale migranten te deporteren naar Rwanda, ondanks dat het Hooggerechtshof oordeelde dat dat onwettig is. De eerste uitzettingsvluchten moeten volgens schema gewoon komend voorjaar beginnen.

Sunak zegt de uitspraak van het hof te accepteren en te respecteren, maar hij is het er niet mee eens. De Britse regering wil nu een nieuw akkoord sluiten met Rwanda om de deal toch door te laten gaan en om ervoor te zorgen dat er geen bootjes met migranten meer naar Groot-Brittannië komen. Het plan is bedoeld als afschrikmiddel voor nieuwe migranten.

Volgens Sunak moet er nu ook noodwetgeving komen om te bevestigen dat Rwanda een veilig land is waar migranten zonder gevaar naartoe kunnen. Daar denken mensenrechtenorganisaties anders over.

Sunak wil zich ook niets aantrekken van het Europees Hof voor de Rechten van de Mens, dat eerder al besloot dat de plannen ingaan tegen het Europese mensenrechtenverdrag. Ook de Britse rechters verwezen naar dat verdrag. "Ik zal niet toestaan dat een buitenlands hof deze vluchten zal blokkeren", zei de premier. Het is niet duidelijk of hij het Verenigd Koninkrijk wil terugtrekken uit het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens. Volgens Britse media sturen sommige van zijn Conservatieve partijgenoten daar wel op aan.

Meer uit Buitenland

Delcy Rodríguez belooft vrije verkiezingen in Venezuela

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez zegt dat zij "absoluut" bereid is vrije en eerlijke verkiezingen te houden. Het moment daarvoor moet echter worden bepaald in een "politieke dialoog", zei ze in een interview met NBC News dat donderdag werd uitgezonden.

1 uur geleden
Energieminister VS: al 1 miljard aan Venezolaanse olie verkocht

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sinds de arrestatie van de Venezolaanse president Nicolás Maduro in januari al ruim 1 miljard dollar aan Venezolaanse olie verkocht. In de komende maanden moet daar nog eens circa 5 miljard dollar bijkomen. Dat zei de Amerikaanse minister van Energie Chris Wright in een interview met NBC News.

2 uur geleden
BBC gaat komende jaren honderden miljoenen bezuinigen

LONDEN (ANP) - De Britse publieke omroep gaat de komende jaren flink bezuinigen. De BBC maakte donderdag bekend de kosten over de komende drie jaar met ongeveer 10 procent te verlagen.

5 uur geleden
Oppositieleider Hongarije spreekt van lastercampagne door Orbán

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar zegt onderdeel te zijn geworden van een lastercampagne in aanloop naar de verkiezingen in april. In een video op sociale media zegt hij dat personen met regeringsbanden voorbereidingen treffen om een sekstape van hem online te zetten. Magyar geldt als de belangrijkste tegenstander van Viktor Orbán en loopt in de meeste peilingen voorop.

6 uur geleden
Noorse oud-premier aangeklaagd wegens grootschalige corruptie

OSLO (ANP) - De Noorse oud-premier Thorbjørn Jagland is aangeklaagd voor "grootschalige corruptie" wegens zijn banden met de Amerikaanse investeerder Jeffrey Epstein. Dat melden onder meer de Noorse publieke omroep en de BBC. Eerder op de dag werden al huiszoekingen verricht in een woning en vakantiewoningen van de oud-premier.

6 uur geleden
Nationalisten winnen verkiezingen Bangladesh na vertrek premier

DHAKA (ANP/RTR/AFP) - De Bangladesh Nationalist Party (BNP) heeft de verkiezingen gewonnen. De partij is bij het tellen van de stemmen niet meer in te halen. Het waren de eerste verkiezingen in Bangladesh sinds premier Sheikh Hasina in 2024 vluchtte na grootschalige protesten in het land.

6 uur geleden
VS trekken belangrijke standaard voor broeikasgassen in

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump heeft bepalend klimaatbeleid teruggedraaid dat onder meer juridische grond gaf aan welke broeikasgassen een gevaar vormen voor mensen en hun leefomgeving. Onder andere methaan en koolstofdioxide werden daarin benoemd als schadelijk voor mensen. Tegelijkertijd wordt wetgeving rond de uitstootregulering van wegvoertuigen ingetrokken.

6 uur geleden