Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sunak wil ondanks uitspraak deportaties naar Rwanda doorzetten

Sunak wil ondanks uitspraak deportaties naar Rwanda doorzetten

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Rishi Sunak wil zijn plan doorzetten om illegale migranten te deporteren naar Rwanda, ondanks dat het Hooggerechtshof oordeelde dat dat onwettig is. De eerste uitzettingsvluchten moeten volgens schema gewoon komend voorjaar beginnen.

Sunak zegt de uitspraak van het hof te accepteren en te respecteren, maar hij is het er niet mee eens. De Britse regering wil nu een nieuw akkoord sluiten met Rwanda om de deal toch door te laten gaan en om ervoor te zorgen dat er geen bootjes met migranten meer naar Groot-Brittanniƫ komen. Het plan is bedoeld als afschrikmiddel voor nieuwe migranten.

Volgens Sunak moet er nu ook noodwetgeving komen om te bevestigen dat Rwanda een veilig land is waar migranten zonder gevaar naartoe kunnen. Daar denken mensenrechtenorganisaties anders over.

Sunak wil zich ook niets aantrekken van het Europees Hof voor de Rechten van de Mens, dat eerder al besloot dat de plannen ingaan tegen het Europese mensenrechtenverdrag. Ook de Britse rechters verwezen naar dat verdrag. "Ik zal niet toestaan dat een buitenlands hof deze vluchten zal blokkeren", zei de premier. Het is niet duidelijk of hij het Verenigd Koninkrijk wil terugtrekken uit het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens. Volgens Britse media sturen sommige van zijn Conservatieve partijgenoten daar wel op aan.

Meer uit Buitenland

Links wint Deense verkiezingen maar grijpt naast meerderheid

KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Het linkse blok van de sociaaldemocratische premier Mette Frederiksen heeft de Deense parlementsverkiezingen gewonnen, maar haalde opnieuw geen meerderheid. De sociaaldemocraten zelf boekten hun slechtste resultaat in meer dan 120 jaar.

2 uur geleden
Democraat wint verkiezing in district rond Trumps Mar-a-Lago

PALM BEACH (ANP) - In het kiesdistrict rond Mar-a-Lago, het landgoed van president Donald Trump in Florida, heeft de Democratische Emily Gregory een zetel in het parlement van de staat gewonnen. Ze versloeg de door Trump gesteunde Republikein Jon Maples. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.

2 uur geleden
Rubio getuigt in rechtszaak tegen goede vriend

MIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft dinsdag bijna drie uur getuigd in een corruptiezaak tegen zijn goede vriend en voormalig congreslid David Rivera. Die staat terecht voor geheime lobbyactiviteiten namens Venezuela tijdens Trumps eerste ambtstermijn.

5 uur geleden
Cyprus wil nieuwe afspraken met Britten na droneaanval op basis

NICOSIA (ANP) - Cyprus wil nieuwe afspraken maken met het Verenigd Koninkrijk, nadat een Britse militaire basis op het eiland werd geraakt door een drone. The Telegraph schrijft dat de Cypriotische president Nikos Christodoulides veiligheidsgaranties heeft geƫist in een lang telefoongesprek met de Britse premier Keir Starmer.

5 uur geleden
Trump meldt mysterieus Iraans 'cadeau' rond Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt dat hij een "heel groot cadeau" van Iran heeft gekregen. Hij wilde niet zeggen wat het precies was, maar het zou te maken hebben met de Straat van Hormuz en olie en gas.

7 uur geleden
Iran laat 'niet-vijandige' schepen Straat van Hormuz passeren

TEHERAN (ANP) - Iran zegt "niet-vijandige" schepen door te laten op de Straat van Hormuz. Dat meldt de Financial Times op basis van een brief die Teheran gestuurd heeft naar leden van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN.

8 uur geleden
Exitpoll: partij Frederiksen de grootste bij Deense verkiezingen

KOPENHAGEN (ANP) - De sociaaldemocratische partij van premier Mette Frederiksen is bij de Deense parlementsverkiezingen opnieuw de grootste geworden, blijkt uit de exitpoll van de omroep DR. Maar het linkse blok waar de sociaaldemocraten deel van uitmaken lijkt te weinig zetels te halen voor een meerderheid, dus het is nog onduidelijk wat voor coalitie er kan worden gesloten.

8 uur geleden