Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sunak wil ondanks uitspraak deportaties naar Rwanda doorzetten

Sunak wil ondanks uitspraak deportaties naar Rwanda doorzetten

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Rishi Sunak wil zijn plan doorzetten om illegale migranten te deporteren naar Rwanda, ondanks dat het Hooggerechtshof oordeelde dat dat onwettig is. De eerste uitzettingsvluchten moeten volgens schema gewoon komend voorjaar beginnen.

Sunak zegt de uitspraak van het hof te accepteren en te respecteren, maar hij is het er niet mee eens. De Britse regering wil nu een nieuw akkoord sluiten met Rwanda om de deal toch door te laten gaan en om ervoor te zorgen dat er geen bootjes met migranten meer naar Groot-Brittannië komen. Het plan is bedoeld als afschrikmiddel voor nieuwe migranten.

Volgens Sunak moet er nu ook noodwetgeving komen om te bevestigen dat Rwanda een veilig land is waar migranten zonder gevaar naartoe kunnen. Daar denken mensenrechtenorganisaties anders over.

Sunak wil zich ook niets aantrekken van het Europees Hof voor de Rechten van de Mens, dat eerder al besloot dat de plannen ingaan tegen het Europese mensenrechtenverdrag. Ook de Britse rechters verwezen naar dat verdrag. "Ik zal niet toestaan dat een buitenlands hof deze vluchten zal blokkeren", zei de premier. Het is niet duidelijk of hij het Verenigd Koninkrijk wil terugtrekken uit het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens. Volgens Britse media sturen sommige van zijn Conservatieve partijgenoten daar wel op aan.

Meer uit Buitenland

VS: we tolereren geen onveilige acties Iran in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.

24 minuten geleden
Ministerie VS keurt wapenverkopen aan Israël en Saudi-Arabië goed

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).

1 uur geleden
Meer dan 200 doden bij instorten mijn in Congo

KINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.

1 uur geleden
NYT: ICE-agenten mogen voortaan arresteren zonder arrestatiebevel

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.

1 uur geleden
Senaat VS neemt begrotingspakket aan, toch grote kans op shutdown

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.

3 uur geleden
Journalist Don Lemon weer vrij na arrestatie om anti-ICE-protest

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.

3 uur geleden
Rodríguez stelt amnestie voor politieke gevangenen Venezuela voor

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.

3 uur geleden