Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sunak voor het eerst als oppositieleider tegenover Starmer

Sunak voor het eerst als oppositieleider tegenover Starmer

LONDEN (ANP) - Nu de Britse koning Charles het parlementaire jaar heeft geopend, staan Rishi Sunak en Keir Starmer wederom tegenover elkaar in het eerste debat. Maar dit keer zijn de rollen omgedraaid. Starmer is de premier die zijn beleid moet verdedigen; Sunak zit in de oppositiebanken.

In de troonrede, die werd voorgelezen door Charles, was voor het eerst beleid te horen van de nieuwe Labourregering. Sunak heeft kritiek op een deel van de plannen. Hij wil bijvoorbeeld dat er meer geld wordt uitgegeven aan defensie.

Maar de Conservatieve Sunak sprak zijn genoegen uit over andere beleidspunten van de nieuwe regering en benadrukte dat hij zich constructief wil opstellen als oppositieleider. Hij feliciteerde Starmer met zijn grote overwinning bij de verkiezingen en wenste de regering veel succes. "Jullie hebben de kiezers succesvol verandering beloofd, nu is het tijd om die verandering te leveren. Daar zullen wij in de oppositie jullie verantwoordelijk voor houden."

Vertrouwen herstellen

Sunak grapte verder over zijn snelle politieke opkomst en het even zo snelle einde van zijn premierschap. "Voordat je het weet, heb je een mooie toekomst achter je liggen en vraag je je af of je wel geloofwaardig bent als oud-staatsman van 44 jaar oud."

Starmer beklemtoonde dat hij zich zal inzetten om de levens van Britten te verbeteren. Hij wil het vertrouwen in de politiek herstellen, na "veertien jaar chaos" onder Conservatieve regeringen. De premier wil zich verzetten tegen opkomend populisme en doet een beroep op het hele parlement om de komende tijd op beschaafde toon te debatteren in het Lagerhuis.

Meer uit Buitenland

Venezuela en Colombia houden topoverleg na gevangenname Maduro

CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.

1 uur geleden
President Trump vervangt hoofd van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.

1 uur geleden
Axios: Trump wees aanbod Poetin af over Iraans verrijkt uranium

WASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.

2 uur geleden
Zelensky ontmoet zoon laatste sjah van Iran

PARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.

2 uur geleden
Rode Kruis slaat alarm over lot burgers in Libanon

BEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.

3 uur geleden
Hezbollah klaar voor 'lang conflict' met Israël

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.

4 uur geleden
VS: tot 10 miljoen dollar voor gouden tip Khamenei

WASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.

5 uur geleden