
Sunak: strengste rookbeleid lukt niet meer voor de verkiezingen
LONDEN (ANP/RTR) - De wet die op termijn de verkoop van tabak in het Verenigd Koninkrijk volledig verbiedt, komt er niet voor de aankomende verkiezingen. Dat heeft premier Rishi Sunak toegegeven. Dat is teleurstellend voor de premier. Hij staat er in de peilingen slecht voor en dit verbod moest een van de wapenfeiten van zijn huidige kabinet worden.
De Britten gaan over ruim zes weken naar de stembus. Daarmee is er te weinig tijd over om de rookwetgeving erdoor te krijgen. Dat is "natuurlijk teleurstellend", zei Sunak. Hij heeft zelf 4 juli als verkiezingsdatum vastgesteld, waardoor er nog maar een paar dagen over zijn voor zijn regering om beleid door te voeren. In zijn toespraak waarin hij de verkiezingen aankondigde noemde hij de antirookplannen nog als een belangrijke prestatie van zijn kabinet.
Sunak wilde het strengste rookbeleid ter wereld invoeren. Het plan was dat niemand die na 2008 geboren is nog tabak mag kopen, waardoor een "rookvrije generatie" moest ontstaan. Na verloop van tijd zou niemand nog rookwaar kunnen kopen. Volgens de BBC komt het plan waarschijnlijk wel in het verkiezingsprogramma van de Conservatieven te staan.
Labour zei ook een voorstander te zijn van het rookverbod. Die partij staat voor in de peilingen.
Meer uit Buitenland
ANCHORAGE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische evenknie Vladimir Poetin zijn begonnen aan hun top die een uitweg moet bieden uit de oorlog in Oekraïne. Naar het topoverleg is met spanning en soms met angst uitgekeken door Oekraïne en zijn Europese bondgenoten.
1 uur geledenANCHORAGE (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is aangekomen in Alaska voor zijn ontmoeting met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. Trump landde vrijdagavond op de luchtmachtbasis in Anchorage waar de top plaatsvindt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin wordt bij aankomst voor de top in Alaska van het vliegtuig gehaald door zijn Amerikaanse gastheer, zegt het Kremlin. Donald Trump zou Poetin op het vliegveld verwelkomen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse hoofdstad Washington heeft de regering-Trump aangeklaagd na het sturen van de Nationale Garde. De stad noemt de overname van de controle over de politie illegaal.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump laat Oekraïne zelf beslissen over een ruil van grondgebied met Rusland. Hij zei dat tegen verslaggevers aan boord van het vliegtuig Air Force One, tijdens zijn vlucht naar Alaska voor overleg met de Russische president Vladimir Poetin.
8 uur geledenISLAMABAD (ANP/DPA/AFP) - In Pakistan loopt het dodental snel op na moessonregens die in het noorden van het land overstromingen en aardverschuivingen hebben veroorzaakt. Volgens de autoriteiten zijn binnen 24 uur zeker 164 doden gevallen.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gezegd dat "antisemitische haat" streng wordt gestraft. Hij reageerde op het omzagen van een boom in een voorstad van Parijs die was geplant ter nagedachtenis aan een ontvoerde, gemartelde en vermoorde jongeman van Joods-Marokkaanse komaf, Ilan Halimi. Volgens Macron was het omzagen van de boom hetzelfde als Halimi nog een keer vermoorden.
10 uur geleden