Sunak spreekt met kroonprins Saudi-Arabië na bezoek aan Israël
RIYADH (ANP/RTR) - De Britse premier Rishi Sunak heeft na zijn bezoek aan Israël donderdag ook met kroonprins Mohammed bin Salman gesproken over de geweldsuitbarsting tussen Hamas en Israël, meldt staatspersbureau SPA. Eerder op de dag had Sunak in Tel Aviv gesproken met onder meer premier Benjamin Netanyahu en president Isaac Herzog. Daar herhaalde hij dat het Verenigd Koninkrijk zich achter Israël schaart.
Tijdens de ontmoeting in de Saudische hoofdstad Riyad had Bin Salman het met de Britse premier onder meer over de noodzaak om verdere escalatie in de Gazastrook en in de regio te voorkomen. De bombardementen op burgers veroordeelde de 38-jarige troonopvolger door ze "een gruwelijke misdaad" en "bruut" te noemen.
Ook benadrukte de feitelijk leider van Saudi-Arabië dat "voor het herstellen van het pad van vrede", het noodzakelijk is dat het Palestijnse volk "zijn legitieme rechten verkrijgt". Tijdens het gesprek bedankte Sunak de kroonprins voor de inspanningen van zijn land om "zowel op de korte als de lange termijn stabiliteit in de regio te blijven waarborgen".
De oorlog tussen Hamas en Israël heeft volgens de laatste cijfers aan Palestijnse zijde zeker 3785 mensenlevens gekost, ook raakten ruim 14.000 mensen gewond door bombardementen van het Israëlische leger op de Gazastrook. In Israël zijn sinds de verrassingsaanval op 7 oktober meer dan 1400 mensen om het leven gekomen.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft tijdens een overleg met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gewaarschuwd voor "botsingen en zelfs conflicten" als verkeerd wordt omgegaan met Taiwan, melden Chinese staatsmedia. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie, terwijl Washington als bondgenoot wapens levert aan de regering in Taipei.
43 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft te maken met een grote Russische aanval, meldt de burgemeester van de stad, Vitali Klitsjko. "De vijand valt Kyiv aan met drones en ballistische raketten", schrijft de burgemeester op Telegram.
3 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft de Amerikaanse president Donald Trump donderdag met een handdruk in Beijing verwelkomd. De twee leiders zijn bij elkaar gekomen voor een topontmoeting over onder meer Iran, handel en Taiwan.
3 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer, zei de minister van Energie en Mijnbouw van het land. De hoofdstad Havana heeft te maken met de ergste stroomuitval in tientallen jaren door een Amerikaanse blokkade die het eiland van brandstof heeft afgesneden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.
5 uur geledenPARK CITY (ANP) - Een Amerikaanse vrouw die een kinderboek over rouw schreef nadat ze haar echtgenoot had vergiftigd, is veroordeeld tot levenslang zonder mogelijkheid tot vervroegde vrijlating. Dat melden Amerikaanse media.
6 uur geleden